HABER

Güneşi gören kısıtlamayı unuttu! O kentte yaşayanlar parklara akın etti

Diyarbakır'da 16 dereceye ulaşan hava sıcaklarını görenler hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasını umursamadan parklara akın etti. Maske-mesafe kurallarının da hiçe sayıldığı kentte ortaya çıkan manzara görenleri endişelendirdi.

Güneşi gören kısıtlamayı unuttu! O kentte yaşayanlar parklara akın etti

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması sürerken, Diyarbakır'da güneş ve sıcak havayla birlikte parklarda ve ara sokaklarda insan yoğunluğu oluştu. Kimi çocuklarını alıp parklarda otururken, kimi de arkadaşları ile banklarda ve çimlerde oturarak sohbet etti. Çocuklar da boş buldukları alanlarda futbol oynadı. Bazı kişilerin sosyal mesafe ve maske kuralına uymadığı görüldü.

Güvenlik güçleri, kentin değişik noktalarında denetimlerini sürdürürken, kısıtlamayı ihlal edenlere cezai işlem uyguladı.

diyarbakirda-kisitlama-unutuldu-maske-ve-mesafe-kuralina-uyulmadi_3921_dhaphoto3

diyarbakirda-kisitlama-unutuldu-maske-ve-mesafe-kuralina-uyulmadi_3921_dhaphoto2

diyarbakirda-kisitlama-unutuldu-maske-ve-mesafe-kuralina-uyulmadi_3921_dhaphoto1

DHA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
bu kekolar ne anlar yasaktan hepsini içeri atcan
birileri işini gücünü bırakarak eve haps oluyor birileride hiçe sayıyor kısıtlamaları neden gereken cezai işlem yapılmıyor millet zaten ödemiyor bu cezaları ama bu hükümet af ederse bu cezaları yazıklar olsun derim ben işimi gücümü bırakim eve haps olayım bir takım da keyfine baksın neden görevliler görevini yapmıyor
Geri Dön