Güney Kıbrıs'ı karıştıran ilan

Limasol’a bağlı “Amathundas” turistik bölgesindeki sahilde yer alan iki büyük panoda yer alan ilan adayı karıştırdı.

Güney Kıbrıs'ı karıştıran ilan

Panoda, KKTC’ye yönelik turistik tur reklamlarının yer alması Güney Kıbrıs'ı karıştırdı. Güney Kıbrıs'taki tepkiler KKTC gazetelerinde de yansıdı.

KKTC medyasına yansıyan haberlere göre, konuyu 'Kıbrıslı Rumlar işgal altındaki topraklara tur satıyor' başlığı ile sayfalarına taşıyan Rum Fileleftheros gazetesi, asılan bu turistik tur reklamlarının Kıbrıslı Rumlar’ın tepkisine neden olduğunu yazdı.

Söz konusu reklamlarda, Apostolos Andreas Manastırı ve KKTC’de bulunan diğer önemli yerlere ilişkin fotoğrafların yer aldığını ayrıca çeşitli turların da ilan edildiğini yazan gazetebunların daha çok gerek Güney Kıbrıs’ta daimi kalan gerekse tatil için gelen Ruslara hitap ettiğini belirtti.

Habere göre, reklamlar konusunda gazeteyi arayan pek çok kişi, “her şekilde ekonomik kazanç elde etmek isteyen kişiler tarafından ahlaksız bir taktiğin söz konusu olduğundan” bahsetti.

Gazete, konunun kendileri tarafından “Ay.Tihonas” İhtiyar Meclisi’ne iletildiğini ancak olayı kabul edilemez olarak nitelendiren gerek muhtar gerekse sekreterin, konu hakkında bilgi sahibi olmadığını yazdı.

en son haber

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
BİR ADAYI PAYLAŞAMAYIORSUNUZ.AÇIK DENİZİN ORTASINDAKİ O ADADA İKİ DEVLET OLURMU.YA TOPRAKLARINI NİÇİN SATSIN G..KR.Y ODA TUHAF.KIBRIS SORUNUDA DERT.ORANIN TEK ÜLKE OLMASI GEREKTE.OLMAZ.BİR TARAFIN SÜRÜLMESİ GEREK ADADAN KARMAŞA ÇIKAR..K.KT.C İYİ BİR ÜLKE ASLINDA SEVİYORUM HEPSİNİ...
Diğer Haberler