Güney Kore’den Kuzey Kore liderine suçlama

Güney Kore basınında Kuzey Kore lideri Kim Jong Un ile ilgili inanılması güç ve korkunç bir iddia ortaya atıldı.

Güney Kore’den Kuzey Kore liderine suçlama

Güney Kore'nin yüksek tirajlı gazetelerinden Çosun İlbo'da yayımlanan habere göre, Kuzey Kore lideri Kim, seks kasetleri yayınlandığı iddia edilen eski sevgilisini kurşuna dizdirdi.

İddiaya göre, Unhasu orkestrasından yaklaşık 10 arkadaşıyla birlikte infaz edildiği öne sürülen Hyon Song-wul isimli şarkıcı, Kim'le gençlik yıllarında tanıştı. Kim, Kuzey Kore lideri olduktan sonra ise bu arkadaşlık birlikteliğe dönüştü.

Gazete, idam edilen sanatçıların, kendilerini seks yaparken filme almak ve bu videoları Çin ve Kuzey Kore'de satmakla suçlandığını belirtti.

Haberde, 17 Ağustos'ta tutuklanan sanıkların üç gün sonra da halk önünde idam mangası tarafından kurşuna dizildiği iddia edildi. İdam edilenler arasında Unhasu Orkestrası'nın lideri Mun Kyong-Cin'in de olduğu belirtildi.

Çin'deki bir kaynak gazeteye yaptığı açıklamada, "Makineli tüfeklerle infaz edildiler. Kurbanların akrabaları ve arkadaşları da izledi" iddiasında bulundu.

Kim'in şu anki eşi Ri Sol-ju da geçmişte aynı orkestrada yer almıştı. Ancak iki sanatçının birbirini tanıyıp tanımadığı bilinmiyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
ARAPLAR 1 KUZEY KORE 2
iyimiş kuzey kore ne bekliyordunuz
çok garip olaylar bunlar
Peygamberimiz sünneti tuvalette girerken sol ayakla girip sag ayakla çıkmak
Diğer Haberler