Güneydoğu'ya özel paket yok

ANKARA (İHA) - Başbakanlık, hükümetin Güneydoğu'ya yönelik sosyo-ekonomik açılımlar öngören paket hazırladığı yönündeki iddiaları yalanladı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 6 Nisan'da Diyarbakır'a giderek, Güneydoğu'ya özel bir paket açıklayacağı haberlerini de doğrulamadı.

Başbakan Erdoğan, AK Parti'nin illerdeki kadın ve gençlik kolları kongresi katılmak üzere Siirt, Batman,. Şanlıurfa ve Mardin'in de aralarında bulunduğu çok sayıda ile gidecek. Erdoğan'ın, Mayıs ayı ortasına kadar devam edecek kongreler kapsamında bir Diyarbakır programının ise olmadığı açıklandı.

Başbakan'ın önümüzdeki aylara ilişkin bir Diyarbakır programının olmadığını açıklayan Başbakanlık kaynakları, bu kapsamda 6 Nisan'da Diyarbakır'da Güneydoğu'ya yönelik bir paket açıklanacağı yönündeki haberleri de yalanladı. Erdoğan'ın aynı tarihte Doğu'da başka bir ile gideceği bildirildi. Başbakanlık kaynakları, "İllerdeki gençlik ve kadın kolları kongreleri kapsamında sayın Başbakanımız kuzeyden güneye, doğudan batıya birçok ile gidecek. Ancak bu iller arasında hiçbir zaman Diyarbakır olmadı. Gündemimizde Güneydoğu'ya özel bir paket yok. Ayrıca Başbakanlık'ta bu yönde dar kapsamlı da olsa bir çalışma sözkonusu değil" açıklamasını yaptı.