Gürcistan Başbakanı Giorgi Kvirikaşvili istifa etti

Gürcistan Başbakanı Giorgi Kvirikaşvili görevinden istifa etti.

GIORGI KVIRIKAŞVILI KİMDİR?

Giorgi Kvirikashvili, 30 Aralık 2015 yılından bu yana Gürcistan Başbakanı olarak görevini sürdürüyordu. Bundan önce 25 Ekim 2012 tarihinden itibaren 1 Eylül 2015 tarihine kadar Ekonomi ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakanı, 1 Eylül 2015 den 30 Aralık 2015 tarihine kadar Dışişleri Bakanı ve 26 Temmuz 2013 tarihinden itibaren 30 Aralık 2015 tarihine kadar Başbakan Yardımcısı oldu.

Tiflis doğumlu Kvirikaşvili, 1986 den 1988 kadar Sovyet ordusunda zorunlu askerliğini yaptı. 1995 yılında Ekonomi alanında lisans derecesi ile Tiflis Devlet Üniversitesi, daha sonra 1991 yılında İç Hastalıkları bölümünden derece alarak Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi'nden mezun oldu. 1998 yılında Illinois Üniversitesi'nde finans üzerine master yaptı.

Okuyucu Yorumları 3 yorum
Bak İspanya yı örnek al bak Gürcistan ı örnek al bay bay recep. İlk tur da bye bye Recep diyoruz milletçe!
Verin Meral oyunuzu beyler bayanlar. Çamur at izi kalsın politikası uyguladılar kadına. Kim demiş kadından cumhurbaşkanı olmaz diye. Yıllarca bunlara oy verdim. 4 yıl işsiz kaldımda gözümün yaşına bunlarmı baktı benim. çok anlatılacak şey var. Gereksiz mevki işgali zulümdür. Dünya sana kalmaz bırak artık o koltuğu. Evet suriyelilerin bazılarına yazık ülkemizde kalsın. Ama çoğunu defetmedikçe bu ülkenin beli doğrulmaz yıllarca bunlara oy veren biri olarak artık oyum nasip olmayacak yemin ettirdiler birdaha oy vermemeye...
Türkiye topraklarında 2 trilyon sene sonra bile olmayacak birşey.
Diğer Haberler