Gürün’de badem yetiştiriciliği kursiyerlerine sertifikaları verildi

Gürün İlçe Tarım Müdürlüğü sosyal destek programı kapsamında yapılan badem yetiştiriciliği kursiyerlerine sertifikaları verildi.Asef Çoban Kültür Merkezi’nde düzenlenen sertifika törenine Gürün Kaymakamı Hicabi Aytemür, Belediye Başkanı Nami Çiftçi, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Seyit Yıldız, kurum amirleri ve kursiyerler katıldı.

Gürün’de badem yetiştiriciliği kursiyerlerine sertifikaları verildi

Gürün İlçe Tarım Müdürlüğü sosyal destek programı kapsamında yapılan badem yetiştiriciliği kursiyerlerine sertifikaları verildi.
Asef Çoban Kültür Merkezi’nde düzenlenen sertifika törenine Gürün Kaymakamı Hicabi Aytemür, Belediye Başkanı Nami Çiftçi, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Seyit Yıldız, kurum amirleri ve kursiyerler katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Abdullah Gülüç ziraat mühendisleri tarafından 100 bayan kursiyere 120 saatlik kurs sonucunda sertifikalarının verileceğini belirterek Suçatı Hacılar Mahallesi’nde belirlenen 44 dekarlık alanda da badem yetiştirileceğini ifade etti.
Kursiyerlere sertifikaları Kaymakam Aytemür, Belediye Başkan Çiftçi ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yıldız tarafından takdim edildi.

Gürün’de badem yetiştiriciliği kursiyerlerine sertifikaları verildi

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler