15 Dolar Haberleri

Apple anlaşma yoluna gitti! Bazı iPhone sahiplerine 15 dolar ödeyecek

iPhone üreticisi Apple, açılan bir davadan dolayı bazı iPhone 4S sahiplerine tazminat ödemek için anlaşmaya vardı. Şirket, iOS 9 güncellemesinden sonra performans sorunu yaşayan bazı iPhone 4S sahiplerine cihaz başına 15 dolar ödeme yapacak.

Haber 06-05-22 17:45

Amerikalılar tatil planlarını değiştiriyor

Yaz mevsimi yaklaşırken Amerika dahil dünyanın pek çok bölgesinde tatil planları yapılıyor ama yapılan bir anket artan enflasyon nedeniyle Amerikalılar’ın tatil planlarında değişiklik yapacağını ortaya koyuyor

Haber 01-05-22 14:51

ABD'de bir ay boyunca CNN izleyen Fox takipçilerinin görüşleri değişmeye başladı

ABD'de sağcı çizgisiyle Cumhuriyetçi Parti'ye yakın yayın yapan popüler Fox News izleyicileri üzerinde yapılan akademik bir araştırmada, bu izleyicilerin bir ay boyunca daha merkez çizgide yayın yapan CNN kanalını izlediklerinde yaşanan olaylara dair görüşlerinin değişmeye başladığı tespit edildi.

Haber 13-04-22 14:06

“Enflasyonla mücadelede en iyi yatırım hisse almak”

Türkiye piyasası da dahil olmak üzere gelişmekte olan piyasaların son zamanların en ucuz piyasaları olduğunu belirten New York’tan yatırım uzmanı Altan Ergün, enflasyonla mücadelede en iyi yatırımın, hisse satın almak olduğunu söyledi

Haber 05-04-22 02:59

15 Dolar

15 Dolar Hakkındaki Haberler Mynet'te. 15 Dolar Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

ABD Başkanı Biden üretimi ABD'ye kaydırmak istiyor

ABD Başkanı Joe Biden, ilk “Birliğin Durumu” konuşmasında Rusya-Ukrayna krizi dışında iç siyasete ilişkin konulara da geniş yer ayırdı. Salgınla birlikte yaşanan üretim tedarik zinciri sorunlarına dikkat çeken Biden yeni hedefin ABD'de üretim olduğunu söyledi.

Haber 02-03-22 13:39

Venezuela Rusya’ya Kakao İhracatına Başlıyor

Dünyanın en kaliteli kakaoları arasında değerlendirilen ve 2020 yılında Uluslararası Lezzet Enstitüsü tarafından üstün lezzet ödülüne layık görülen Venezuela kakaosu artık Rusya’ya da ihraç edilecek. Ukrayna krizi sırasında Rusya'yla ticari faaliyetlerin artmasına Venezuela'da tepkiler yükseldi

Haber 27-02-22 00:51

Biden, Omicron önlemlerini açıkladı: Hastanelere askeri destek, halka 500 milyon test kiti

ABD Başkanı Joe Biden, ülkede baskın hale gelen Omicron varyantı ile mücadele etmek için alınan yeni önlemleri açıkladı. Bu önlemler kapsamında 500 milyon hızlı (antijen) Covid testi halka ücretsiz olarak dağıtılacak ve ülke genelindeki hastanelerde 1000 askeri sağlık personeli görevlendirilecek. Henüz sokağa çıkma kısıtlaması ilan etmeye gerek göremediğini söyleyen Biden, "Omicron nedeniyle endişelenmeli ama paniğe kapılmamalıyız" dedi.

Haber 22-12-21 03:18

Black Friday: Amazon çalışanları 20 ülkede 'Kara Cuma' eylemlerine hazırlanıyor

Büyük indirim ve alışveriş günü Black Friday (Kara Cuma), ABD'li e-ticaret devi Amazon'un çalışanlarının 20 ülkede grev ya da eylemlerine sahne olacak.

Haber 26-11-21 05:16

Dereden altın çıkartarak geçiniyor! Günlük kazancı şaşırtıyor

Afganistan’ın başkenti Kabil’de yaşayan Nasır Ahmed, 21 kişilik ailesinin geçimini Kabil Deryası olarak bilinen dere yatağından çıkardığı altınlarla temin ediyor. Nasır Ahmed, haftalık 1000 Afgani (13-15 dolar) civarında kazandığını söyledi.

Haber 07-09-21 16:43

Engellileri İş Dünyasına Kazandıran Programlar

Amerika’da, engelli yetişkinlerin bağımsız bir yaşam sürdürebilmelerine yardımcı olmak amacıyla onların iş dünyasına katılmasını sağlayan eğitim programları oldukça ilgi görüyor

Haber 05-09-21 18:14

ABD’de İşyerleri Çalıştıracak Kişi Bulmakta Zorlanıyor

Corona virüsü salgınında en fazla can kaybının yaşandığı ülke olan ABD’de yaşam bir çok eyalette normale dönmeye başladı. Ancak salgın sonrası işletmelerin tam kapasite çalışması şimdilik zor görünüyor. İşletmeler asgari ücretle çalıştıracak işçi bulmakta zorlanıyor

Haber 13-05-21 23:40

Oppo, Apple ve Samsung'a rakip oluyor!

Geçtiğimiz günlerde Apple’ın akıllı etiketini tanıtmasının ardından şimdi de Oppo Smart Tag geliyor. İşte konuya ilişkin tüm detaylar.

Haber 27-04-21 09:59

Amazon bazı şöförlerinin idrarını şişelere yapmak zorunda kaldığını kabul etti

Internetten alışveriş devi Amazon, dağıtım yapan şöförlerinin zaman zaman idrarlarını plastik şişelere yapmak zorunda kaldığını söyleyen ABD'li bir siyasetçinin sözlerini yanlış bir şekilde yalanladığı için özür diledi.

Haber 05-04-21 16:24

Murat Hazinedar'dan hakime: Allah sizi de düşürsün inşallah buralara

Eski Beşiktaş Belediyesi Meclis Üyesi Çetin Kırışgil ile birlikte görevdeyken haksız mal edindikleri ve mal bildiriminde bulanmadıkları iddiasıyla 5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan eski Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, "Tüm raporlar lehime. Ortada bir suç yok, ama dava var" dedi. Duruşmanın 25 Ekim'e ertelenmesi üzerine Hazinedar, "Ben mağdurum. Böyle yargılama olur mu? Bir senedir hakim bekliyoruz burada. Allah sizi de düşürsün inşallah buralara" diyerek hakime tepki gösterdi.

Haber 31-03-21 19:00

Amazon'un 'şişeye idrar' skandalından haberdar olduğu ortaya çıktı

Amazon işçilerin yoğun çalışma temposundan dolayı şişelere tuvalet yaptıkları iddialarını reddediyordu. Ancak ulaşılan bir yazışma Amazon yönetiminin bu durumdan haberdar olduğunu ortaya koydu. İşçiler, çok yoğun çalıştıklarını söyledi.

Haber 26-03-21 15:17

Amerika’da Asgari Ücret Tartışması

Amerika’da yıllardır aralıklarla gündeme gelen asgari ücretin arttırılması yine bir başka bahara kalmış görünüyor. Temsilciler Meclisi’nin 1,9 trilyon dolarlık paket içinde kabul ettiği artış Senato kurallarına takıldı

Haber 07-03-21 21:29

1,9 Trilyon Dolarlık Pandemi Paketine Temsilciler Meclisi'nden Onay

Cumhuriyetçiler arasında Demokratlar’ın önerdiği tasarıya destek oyu gelmezken, iki Demokrat da oylamada Cumhuriyetçiler’in yanında yer aldı

Haber 27-02-21 19:00

Biden: “Trump’ın İstihbarat Brifinglerine Erişimi Olmamalı”

Başkan Joe Biden CBS Akşam Haberleri’nde kısa bir bölümü yayınlanan röportajında, eski Başkan Donald Trump’ın istihbarat brifinglerine erişimi olması gerektiğini düşünmediğini söyledi. Biden buna gerekçe olarak Trump’ın “tutarsız davranışlarını” ve bilgi paylaşması yönünde duyduğu kaygıyı gösterdi

Haber 06-02-21 04:23

Piyasalarda GameStop Etkisi Sürüyor

ABD borsalarında bilgisayar oyunları şirketi GameStop üzerinden başlayan hareketlilik sürüyor. Amatör yatırımcıların işlemlerinin Wall Street’e vereceği hasar konusunda endişeler artıyor. Yüzde 2 değer kaybeden S&P 500 endeksi son aylardaki en kötü haftasını yaşıyor

Finans 30-01-21 01:12

Ekvador’da sahte Covid-19 aşısı yapılan kliniğe baskın

Ekvador’un başkenti Quito’da halka sahte yeni tip korona virüs (Covid-19) aşısı yapan kliniğe baskın gerçekleştirilirken, enjekte edilen maddenin içinde ne olduğu henüz bilinmiyor.Ekvador polisi, başkent Quito’nun güneyindeki Guamani Mahallesinde hastalara bilinmeyen bir madde enjekte eden ve bunun korona virüs aşısı olarak sunulan gizli bir kliniğe baskın gerçekleştirdi.

Haber 27-01-21 17:33

Joe Biden'ın açıkladığı 1,9 trilyon dolarlık ekonomik canlandırma paketinde neler var?

ABD'de 20 Ocak'ta başkanlığı devralacak olan Joe Biden, koronavirüs salgınında zora giren ekonomiyi canlandırmak için 1,9 trilyonluk bir yardım paketi açıkladı.

Haber 15-01-21 10:59

“Piyasadaki Sahte Maskeler İnsan Sağlığını Tehdit Ediyor”

Tüketici Hakları Gaziantep Şube Başkanı Eczacı Bülent Yılmaz, hızla yayılan virüse karşı vatandaşı korumak için seri bir şekilde üretilmeye başlanan maskelerin yüzde 99’unun sahte olduğunu iddia etti

Haber 27-09-20 16:01

Spor odaklı akıllı bileklik: Xiaomi Mi Band 4C

15 Dolar satış fiyatı ile sunulacak olan spor odaklı akıllı bileklik Xiaomi Mi Band 4C bizlere neler sunuyor?

Haber 18-07-20 13:41

The Elder Scrolls: Blades ücretsiz oldu

Resmi bir basın açıklamasına göre, Nintendo Switch üzerinden The Elder Scrolls: Blades oynamak artık ücretsiz. Ayrıca Nintendo Switch platformlar arası oynamayı ve çapraz ilerlemeyi de destekliyor.

Haber 18-05-20 11:42

Koronavirüs salgını: ABD'de ‘en karanlık kış’ korkusu

ABD Başkanı Donald Trump'ın görevden aldığı eski Sağlık Bakanlığı yetkilisi Dr. Rick Bright, "ABD, en karanlık kışını yaşayabilir!" sözleriyle dikkat çekti. New York'ta yaşayan gazeteci Elif Key, ABD'ye büyük darbe vuran koronavirüs salgınının siyasi bir krize yol açtığını ve ülkeyi daha da kötü günlerin bekleyebileceğini söylüyor.

Haber 16-05-20 01:22

Koronavirüs: Karantinayı kendilerini istismar edenlerle aynı çatı altında geçiren kadınlar neler yaşıyor?

Dünyanın birçok yerinde uygulanan karantina uygulaması, özellikle şiddet ve istismar mağduru çok sayıda kadın için oldukça sıkıntılı bir döneme işaret ediyor. BBC, Hindistan ve ABD'de kendilerine şiddet uygulayan erkeklerle aynı çatı altında kalmak zorunda olan kadınlarla görüştü.

Haber 31-03-20 19:38

Bakan Pakdemirli: Meteoroloji verileri, deprem sonrası çalışmaların veriminde etkili oldu

"Tarım Sigortaları Havuzu'ndan Malatya'ya 150 adet, Elazığ'a da 200 adet ahır hayvan çadırı ve TARSİM tanıtım bütçesinden Malatya'ya 400 bin lira, Elazığ'a da 500 bin lira gönderdik"

Finans 28-01-20 10:31

Türkiye, kuru meyvede kural koyucu olmak zorunda

Ege Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Birol Celep, Türkiye’nin kuru meyve sektöründe kural koyucu ülke olmak zorunda olduğunu, 2019 yılında elde edilen 1.4 milyar dolarlık gelirin ve yüzde 22’lik artışın, 2020 yılında da üretim ve ticaret alanlarında sürdürülebilirliğini hedeflediklerini söyledi.Ege Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği, 2019 yılının değerlendirildiği ve 2020 yılı içerisinde izlenecek yol haritasının açıklanması amacıyla basın toplantısı düzenledi.

Finans 16-01-20 13:50

Kuru meyve ihracatında 'vegan beslenme' etkisi

EGE Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Birol Celep, Ege İhracatçı Birlikleri'ndeki (EİB) toplantıda kuru meyve sektörünün 2019 raporunu değerlendirerek, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) sektöre sağladığı faydaları anlattı.

Finans 16-01-20 12:45

CHP TBMM Grup Toplantısı

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu: (3) - "Türk-İş'in araştırması 'asgari ücret 2 bin 578 lira olsun.' diyor. Aslında normali bunun 2 bin 600 civarında olması gerektiğidir" - "(Kombassan'a yönelik düzenleme) Anayasa Mahkemesine götüreceğiz" - "(Adil Öksüz'ün yeri) Git, yakala, getir. Niye getirmiyorsun?"

Haber 03-12-19 16:53

2020 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan: (2) - "Osmangazi Köprüsü'nde şu anda garantinin yüzde 25'i kadar para topluyoruz. Aslında Osmangazi Köprüsü'nden de garanti ettiğimiz kadar trafik geçiyor ama pahalı, döviz üzerinden yaptığımız için bunları, vatandaşımıza bu kadar yüksek miktar para ödetmemek için ücreti, üçte bir seviyesine düşürdük. Şu anda 44,5 dolar almamız gereken köprüden geçiş ücreti olarak 15 dolar artı KDV alıyoruz" - "Avrasya Tüneli projesi için toplam 404 milyon 483 bin 477 liralık garanti ödemesi yapılmıştır. 2022 yılı itibarıyla garanti araç sayısının aşılacağını da öngörüyoruz. Bu projemiz de aşılan garantinin yüzde 30'u bize gelir olarak gelecek. 2022-2042 yıllarında garanti fazlası olarak toplam 3 milyar 480 milyon lira buradan gelir elde etmeyi düşünüyoruz"

Haber 29-11-19 00:13

2020 Merkezi yönetim bütçe görüşmeleri

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, seferlerine bir süre ara veren Atlas Global şirketine ilişkin olarak, “Şu anda mağdur olanların mağduriyetlerini gidermeye öncelikli olarak yoğunlaştık” dedi.Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda 2020 Merkezi Yönetim Bütçe ve 2018 Kesin Hesap Kanun Teklifi görüşmelerine katılarak, milletvekillerinin sorularını cevapladı.

Haber 28-11-19 22:24

Borsada gözler son 1,5 yılın zirvesinde

BIST 100 endeksinin 17 Ekim'de gördüğü 93.032 seviyesinden bugüne kadar borsa, yatırımcısına ortalama yüzde 13 getiri sağlayan bir ralliyle 105.000 puanı aştı - Bu hafta yüzde 2,16'lık değer kazancıyla 105.380 puandan kapanış yapan BIST 100 endeksi için gözler, Mayıs 2018'den bu yana birçok kez denemesine karşın üzerinde kapanış gerçekleştiremediği 106.000 seviyesine çevrildi - Borsa İstanbul'daki şirketlerin fiyat/kazanç oranları dikkate alındığında, uluslararası piyasalardaki emsallerine göre çok ucuz kaldığını belirten analistler, buradan bakıldığında endeksin gidecek çok yolu olduğunu kaydetti - Analistler, BIST 100 endeksinin, TL bazlı tarihi zirvesine yaklaşık yüzde 15, dolar bazlı zirvesine ise yaklaşık yüzde 180 uzakta olduğunu vurguladı

Finans 17-11-19 11:04

Deri sektöründen ’geleceğe’ yatırım

Deri sektörüne yeni tasarımcılar kazandırmak için yapılan yarışmanın kazananları belli oldu.Deri sektöründe katma değerli ihracatı daha da artırmak için İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği (İDMİB) bünyesinde, Ticaret Bakanlığı’nın destekleriyle 5.

Haber 12-11-19 17:51

Deri'nin Oscarları sahiplerini buldu

5. Detay Deri ve Deri Ürünleri Tasarım Yarışması'nda dereceye girenlere ödülleri törenle verildi - İDMİB Başkanı Mustafa Şenocak: - "Yarışmalarımız her geçen yıl daha çok kişiye ulaşıyor. Finalistlerimizi çok önemli ödüller ile buluşturuyoruz. Çünkü biz ihracatta nitelikli insan kaynağının ve tasarımın gücüne inanıyoruz"

Finans 12-11-19 14:14

Kısıtlı bütçeye sahip gençlere yurtdışında eğitim fırsatları

Gençler yurtdışında hem eğitim almak hem de para kazanma şansı elde edebiliyor.

Haber 24-10-19 14:58

New York'un sarı araç plakalarını 65 cente çalışan mahkumlar yapıyor

New York'un kendine özgü sarı ve siyah renkli araç plakaları, saatlik çalışma ücreti ortalama 65 cent olan mahkumlar tarafından yapılıyor - Sarı ve siyah plakaların tasarımını değiştirme kararı alan New York eyaleti yönetimi, gelecek sene farklı plakalar çıkaracak, yeni araç plakaları yine mahkumlar tarafından yapılacak

Haber 14-09-19 11:03

Gelirin gerçek olduğu 150 milyar dolarlık sanal dünya

Dünyada yıllık yaklaşık 150 milyar dolarlık ticari hacmiyle 2,5 milyar insanın iştirak ettiği bir boyuta ulaşan çevirim içi (online) oyunlar endüstrisi, Türkiye'de de yoğun ilgi görüyor - OYUNDER Kurucu Başkanı Tansu Kendirli: - "Türkiye'de tekil olarak yaklaşık 35 milyon oyuncu olduğu gerçeği var" -Bilişim Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Cengizhan Büyükyurt: - "Artık dünya genelinde 2,5 milyardan fazla oyuncu var. 2018 yılında oyunlara yıllık yüzde 9,6 artışla 152,1 milyar dolar harcandı. Bu gelirin çoğu, 'League of Legends' (LOL) ve 'Overwatch' gibi ücretsiz online veya indirilebilir oyunlardan geliyor. Dünya genelinde milyonlarca kişinin oynağı yerli 'Zula, The Last One ve İstanbul gibi oyunlar da mevcut" - E-Spor Kulüpler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı: -"10 sene sonra Türkiye'de e-spor takımı olmayan bir kulüp kalmayacak. Hatta dünyada da kalmayacak.' Bizim öyle bir inancımız var"

Haber 08-09-19 11:26

Hırdavat ve armatür sektörü ihracat için güçlerini birleştirdi

İhracatın önemli sektörlerinden Hırdavat Sanayici ve İş Adamları Derneği ve Armatür, Valf, Musluk, Tesisat Ekipmanları ve Vana Sanayicileri Derneği arasında iyi niyet protokolü imzalandı - HISİAD Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Tecdelioğlu: - "İki sektör birleşince aşağı yukarı 10 milyar dolar ihracat olur"

Finans 27-07-19 12:40

Hırdavat sektörü, yılın ilk yarısında yüzde 15 büyüdü

Hırdavat sektörü, 2019’un ilk yarısında yaklaşık yüzde 15 büyüdü.

Haber 27-07-19 12:27

ABD'de asgari ücret saat başına 15 dolara yükseltildi

ABD Temsilciler Meclisi, federal asgari ücretin Ekim 2025'e kadar saat başına 15 dolara yükseltilmesini öngören karar tasarısını onayladı.

Finans 19-07-19 08:58

Erbil'in Şamlı seyyar demirhindi şerbetçisi

Ailesiyle 7 yıl önce sığındığı Irak'taki mülteci kampında yaşayan Suriyeli Hejar Muhammed, dede mesleği seyyar demirhindi şerbetçiliğini Erbil'de sürdürüyor

Haber 05-07-19 12:46

Fas'taki yardım faaliyetlerinde sosyal medya etkisi

Sosyal medya platformları Fas'ta yürütülen yardım faaliyetlerinde özellikle son birkaç yıldır etkin rol oynuyor - Yardım ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mustafa Bakur: "Sosyal medyanın, bazı insani durumların aktarılmasındaki rolü önemli" - Fas Siyasi Analiz Enstitüsü Müdürü Muhammed Misbah: "Devlet tarafından uygulanan bazı bürokratik engellere takılmadığı için sosyal medyadaki yardım faaliyetleri daha başarılı oluyor"

Haber 22-05-19 14:05

Fitch küresel büyüme tahminlerini düşürdü

Kuruluşun, “Küresel Ekonomik Görünüm” raporunda bu yıl sonuna ilişkin küresel ekonomik büyüme tahmini yüzde 3,1’den yüzde 2,8’e, gelecek yıl sonuna ilişkin büyüme tahmini ise yüzde 2,9’dan yüzde 2,8’e revize edildi

Finans 20-03-19 20:13

New York’ta ‘Amazon’ Kavgası

Online perakende devi Amazon’un iki yeni genel merkezinden birini New York’un Queens bölgesindeki Long Island semtinde kurmaktan vazgeçtiğini açıklaması kentte büyük tartışmalara yol açtı

Haber 16-02-19 23:05

Tarımın geleceği tehdit altında

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: -"Küresel ısınma, yanlış gübreleme gibi sebeplerle tarımın geleceği tehdit altında. Bu konudaki zor ev ödevini tüm ülkeler bir araya gelerek birlikte yapabiliriz" - "Köyden kente göçü azaltabilmek için aile işletmeleri önemli. Bunun yanında, bu talebi karşılamak için endüstrileşme ve mekanizasyon şart. Endüstri 4.0 diyoruz, tarım 4.0 uygulamalarını hayata geçirmemiz lazım"

Finans 07-02-19 16:13

22. Avrasya Ekonomi Zirvesi

İHKİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Jale Tunçel: - "Geçen yıl 17,6 milyar dolarla 2014'ten sonra ihracatta ikinci en yüksek değere ulaştık. Hazır giyim ve konfeksiyon ihracatı olarak ülkemize 15,8 milyar dolar net döviz kazandırdık" - "2019'a da öyle başladık. Ocak ayını 1,4 milyar ihracatla kapattık. 2018'in ocak ayı ile hemen hemen aynı düzeydeyiz. Brexit ve en büyük pazarımız AB ekonomilerindeki daralma bu yıl bizi zorlayacak. Bu yıl yüzde 7-8’lik ihracat artışını kendimize hedef koyduk"

Finans 06-02-19 15:43

Bakan Pakdemirli: Çiftçimize gidecek mesajla can, mal, ekonomik kayıpları mutlaka önlüyor olacağız

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) arasında imzalanan protokol ile meteorolojik uyarı bilgileri çiftçilere cep telefonlarına mesaj ile gönderilecek.

Haber 29-11-18 14:54

Bakan Pakdemirli: Çiftçimize gidecek mesajla can, mal, ekonomik kayıpları mutlaka önlüyor olacağız

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) arasında imzalanan protokol ile meteorolojik uyarı bilgileri çiftçilere cep telefonlarına mesaj ile gönderilecek.

Haber 29-11-18 13:20