Dolar Satışı Haberleri

23 Ocak ons altın kaç TL? Ons, gram, yarım, cumhuriyet altını ne kadar oldu?

Piyasaların gözü Fed faiz toplantısından çıkacak faiz kararına çevrildi. Geçtiğimiz haftayı yüzde 0,24'lük yükselişle tamamlayan ons altın TL bazında 24 bin 668,93 TL'den alınıp 24 bin 677,71 TL'den satılıyor. İşte ons, gram, yarım, cumhuriyet altın fiyatları...

Finans

5 Ocak çeyrek altın kaç TL? Çeyrek, gram, yarım altın kaç TL oldu?

Dolara endeksli olan altın fiyatları dolarla birlikte değişiyor. Yatırımcıların favorisi gram altın 784 TL'ye kadar ulaşırken çeyrek altın bin 247 TL oldu. Gram altın tüm zamanların en yüksek seviyesi olan bin 40 TL'yi görmüştü. İşte 5 Ocak çeyrek, gram, yarım altın fiyatları...

Finans

4 Ocak çeyrek altın ne kadar? İşte çeyrek, yarım, gram altın fiyatları!

Yılbaşından sonra altın fiyatlarında ibre, dolarda da olduğu gibi yukarı gösterdi. 4 Ocak sabah saatlerine düşüşle başlayan dolar, altın fiyatlarını da etkiledi. Gram altın 750 TL'nin üzerinde işlem görüyor. Çeyrek altının alışı 1.233,16 TL oldu. İşte çeyrek, yarım, gram altın fiyatları!

Finans

3 Aralık cumhuriyet altını ne kadar oldu? Gram, yarım, çeyrek, cumhuriyet altını ne kadar?

Altın fiyatları araştırılıyor. Geçtiğimiz günlerde doların 18,40 TL'ye kadar yükselmesiyle gram altın bin 40 TL'ye, cumhuriyet altını ise 6 bin 995 TL'ye kadar yükselmişti. Piyasaların açıldığı 2022'in ilk gününde altın fiyatlarında ibre yukarı gösterdi. İşte gram, yarım, çeyrek, cumhuriyet altını fiyatları...

Finans

Dolar Satışı

Dolar Satışı Hakkındaki Haberler Mynet'Te. Dolar Satışı Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'Te Takip Edin.

Kılıçdaroğlu: “Ekonomide Bu Model Soygun Modeli”

Kılıçdaroğlu, bugün Ankara’da yaptığı yıl sonu değerlendirme toplantısında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “faiz sebeptir, enflasyon neticedir” yaklaşımıyla uyguladığı yeni ekonomik program (YEP) konusunda sert ifadelerle eleştirilerde bulundu

Haber

Müdahalelerle Değer Kazanan TL Haftaya Düşüşle Başladı

Milyarlarca dolarlık devlet destekli müdahalelerin ardından geçtiğimiz hafta yüzde 50’den fazla değer kazanan Türk Lirası, para politikasına ilişkin kaygıların gölgesinde haftaya ABD Doları karşısında yaklaşık yüzde 8 düşüşle başladı

Haber

Merkez Bankası rezervleri nedir, nasıl hesaplanır?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Türk Lirası'nın hızla değer kaybetmesi üzerine Aralık ayında üst üste birkaç kez doğrudan müdahalede bulundu. TCMB'nin piyasaya müdahalesi rezervlerindeki dövizi satması ile gerçekleşiyor. Peki rezerv nedir, neden farklı rezerv hesaplamaları var? Uluslararası rezervlerin ne olduğuna dair bir sözlük hazırladık.

Haber

Reuters: Kamu bankaları, Erdoğan'ın açıklaması sonrası yüklü miktarda dolar satışı gerçekleştirdi

Kamu bankalarının sadece Pazartesi ve Salı günü yaptığı müdahaleler 3 milyar doları buldu. Müdahaleler hafta boyunca devam etti.

Haber

23 Aralık altın fiyatlarında son durum nedir? İşte gram, cumhuriyet, çeyrek altın fiyatları...

Son zamanlarda yükseliş trendinde olan altın fiyatları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan dövize endeksli mevduat sisteminden sonra doların düşmesi ile değer kaybetti. Dolara endeksli altın fiyatları, dolar ile beraber hareket ediyor.

Finans

19 Aralık gram altın ne kadar? Gram, çeyrek, yarım, ons altın ne kadar oldu?

Altın fiyatı araştırmaları hız kazandı. Dolarla birlikte yükselen altın fiyatlarında ibre, 13-19 Aralık haftası boyunca yukarı gösteri. Merkez Bankası'nın piyasaya 5. kez müdahale ettiği 17 Aralık'ta gram altın bin 4 TL'yi gördü. İşte gram, çeyrek, yarım, ons altın fiyatları...

Finans

9 Aralık çeyrek altın ne kadar? Çeyrek, gram, ons altın ne kadar oldu?

Dolar yükselirken altın fiyatlarındaki artış da devam ediyor. Çeyrek altının alışı bin 255 TL oldu. Piyasanın yönünü belirleyen Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası toplantısı 16 Aralık'ta gerçekleştirilecek. İşte çeyrek, gram, ons altın fiyatları...

Finans

7 Aralık gram altın kaç TL? Gram, çeyrek, ons altın ne kadar oldu?

Dolardaki yükseliş ile birlikte altın fiyatları da değer kazanıyor. Merkez Bankası, "Döviz kurlarında görülen sağlıksız fiyat oluşumları nedeniyle piyasaya satım yönünde doğrudan müdahale edilmektedir" ifadelerini kullanmıştı. Gram altın 787,80 TL'den alınıyor. İşte 7 aralık ons, gram, çeyrek altında son durum...

Finans

6 Aralık çeyrek altın kaç TL? Gram, yarım, çeyrek altın ne kadar oldu?

6 Aralık altın fiyatları araştırılıyor. Altın fiyatları dolarla birlikte yükselmeye devam ediyor. Merkez Bankası dolarda görülen hareketlilik nedeniyle piyasaya müdahale ettiğini açıklamıştı. Çeyrek altın bin 257 TL'den alınıyor. İşte gram, yarım, çeyrek altın fiyatları!

Finans

Merkez Bankası'ndan dövize bir müdahale daha

Merkez Bankası, son haftalarda rekor düzeylerde artış gösteren döviz kurlarına bir kez daha müdahalede bulundu.

Haber

Anadolu döviz satın aldı, Doğu ise sattı! İşte satın alan iller

Dolar/TL kurunda dün yaşanan sert dalgalanmaların ardından yatırımcıların döviz hesaplarının hareketleri incelendi. Aksaray, Kırşehir ve Bingöl döviz alırken, Elazığ, Hakkari ve Batman satmayı tercih etti.

Finans

İYİ Parti'den Merkez Bankası Başkanı'na çağrı: Dolar 9.30 oldu

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem doların 9.30 seviyesini aşmasının ardından Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu'na seslenerek, "125 milyar dolar rezerv iddianız doğruysa piyasaya satış yapıp, doların ateşini söndürmeniz gerekmez mi?" çağrısından bulundu.

Haber

Çeyrek, gram, ata altın ne kadar oldu? 15 Ağustos 2021 Pazar altın fiyatları...

Geçtiğimiz hafta ani hareketlerin görüldüğü ons altındaki bu durum altın fiyatlarını etkiledi. Günde 1.761 dolar seviyesinden yaklaşık yüzde 4,94'e kadar değer kaybına uğrayan ons altın aynı günde dipten yüzde 3,11 yükselmiş ve günü 1.731 dolar seviyelerinde kapatmıştı. Ons altındaki bu ani hareket gram altının da 464 TL seviyelerine kadar gerilemesine sebep olmuştu.

Finans

Berat Albayrak'ın istifasıyla döviz rezervleri neden gündeme geldi, bundan sonrası için ne bekleniyor?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifasının ardından Türk Lirası yüzde 6'ya yakın değer kazanırken, piyasa oyuncuları ve analistler, döviz rezervlerinde görülen erimenin bundan sonraki dönemde öncelikle ele alınması gereken konular arasında olduğunu söylüyor.

Haber

Dolar/TL rekor kırdı: TL neden değer yitirdi, toparlanma için ne gerekiyor?

Dolar/TL'nin 7,28 seviyesini aşarak rekor kırmasıyla birlikte Türkiye ekonomisinin kırılganlıklarına dair endişeler arttı. Ekonomist Selva Demiralp, bu noktaya nasıl gelindiğini ve TL'nin dengelenmesi için neler yapılabileceğini yazdı.

Haber

Türkiye’nin kaynak ihtiyacı artıyor

Merkez Bankası’nın brüt döviz rezervleri son 1 yılda yüzde 28 eridi.

Finans

Kur operasyonunda Merkez Bankası hesapları bozdu

Merkez Bankasının adımları, Türk lirası üzerinde baskı oluşturarak yüksek kar elde etmek isteyen yatırım kuruluşları ve traderların hesaplarını bozdu - Bazı uluslararası yatırım kuruluşları ve medya tarafından Merkez Bankasının rezervleri konusunda başlatılan tartışma ortamı, swap piyasası ve döviz kurlarındaki düşüşü "geçici ve tartışmalı adımlara" bağlamaları ile devam etse de atılan adımlar, döviz kurlarındaki oynaklığı düşürdü - Londra swap piyasasında Türk lirasına karşı alınan spekülatif ve arbitraj amaçlı pozisyonların, alınan tedbirlerle engellenmesi Türk lirası üzerindeki olağan dışı baskıları azalttı - Azalan küresel risk iştahı ve Türkiye'de YSK'nın İstanbul'da seçimin yenilenmesi kararı sonrası döviz kurlarında artan oynaklığa TCMB'nin tepki vermesi gecikmedi - Merkez Bankası, finansal piyasalardaki gelişmeleri dikkate alarak, TL ve yabancı para zorunlu karşılıklarda düzenleme yaparken, 1 hafta vadeli repo ihalelerine bir süreliğine ara vererek TL'nin maliyetini ve dolar likiditesini artırdı - TL üzerinde kurdukları baskıyı kazanca dönüştürmeye çalışan yatırım şirketleri ve traderlar, Londra swap piyasasında açığa satış için yeterli TL bulamamaları ve Merkez Bankasının adımları sayesinde bekledikleri düzeyde bir kur kazancı sağlayamadı

Finans

Akbank, düşük kurdan dolar sattı

Akbank'ın internet sitesinden dün gece 5 TL'nin altından dolar satışı yapıldığı ortaya çıktı.

Finans

Halkbank'tan KAP'a düşük kur açıklaması: Hatanın tekrar etmemesi için tedbirler alındı

Halkbank, 31 Ağustos'ta sistemlerinde düşük kurla yapılan işlemlerle ilgili KAP'a yaptığı açıklamada "Hatanın tekrar etmemesi için gerekli hukuki ve teknik tedbirler alınmıştır" dedi.

Finans

Halkbank'tan KAP'a düşük kur açıklaması: Hatanın tekrar etmemesi için tedbirler alındı

Halkbank, 31 Ağustos'ta sistemlerinde düşük kurla yapılan işlemlerle ilgili KAP'a yaptığı açıklamada "Hatanın tekrar etmemesi için gerekli hukuki ve teknik tedbirler alınmıştır" dedi.

Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Uluslararası ticarette dolar egemenliğine son verilmeli

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırgızistan ziyareti kapsamında iş adamlarına hitaben yaptığı konuşmada 'dolara bağımlılığa son verilmesi gerektiğini' söyledi.

Finans

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Uluslararası ticarette dolar egemenliğine son verilmeli

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırgızistan ziyareti kapsamında iş adamlarına hitaben yaptığı konuşmada 'dolara bağımlılığa son verilmesi gerektiğini' söyledi.

Haber

Dolar fiyatları yükseldi! Uyanıklar bu yolu buldu

Kapalıçarşı'da kur fiyatının çok oynak olmasından dolayı dövi.z bürolarının bazıları işlem yapmayı bıraktı. Tabelalar kapandı. Bazıları ise sadece 4.65'ten dolar alıyor.

Finans

Merkez Bankası sahaya indi, piyasaya moral verdi

TCMB'nin bağımsızlık tartışmalarına son veren faiz kararı ve siyasetçilerden gelen açıklamalar yatırımcıların güvenini artırdı - Turkish Yatırım Araştırma Bölüm Başkanı Atılal: - "TCMB rezervleri harcamak yerine 7 Haziran toplantısı öncesinde olağanüstü toplantı yaparak faiz artışına gitti ve hem para politikası kredibilitesinin yeniden güçlenmesi, hem de yatırımcı güveninin tekrar kazanılması açısından son derece güçlü bir adım attı" - NoorCM Menkul Değerler Yurt içi Satış Müdürü Yılmaz: - "Merkez Bankası'nın attığı adım ve siyasi açıklamalar yerli ve yabancı yatırımcıların güveninin kazanılmasını sağlayabilir, ancak yeterli olmazsa da 7 Haziran PPK toplantısında bir faiz artışı daha yapılabilir" - GCM Menkul Kıymetler Araştırma Uzmanı Erkan: - "TCMB'nin 300 baz puanlık faiz artış oranı yeterli derecede yüksek ve piyasaların verdiği ilk tepki de gayet olumlu"

Finans

ABD Doları değer kazanırken, hangi ülke ne önlem alıyor?

Amerikan ekonomisindeki toparlanma ve ABD Merkez Bankası Fed'in para politikasını sıkılaştıracağı beklentileri, Türkiye'yi de kapsayan gelişmekte olan ülkelerin para birimleri ve tahvilleri üzerinde satış baskısı yaratıyor. Dolar/TL kuru yine rekor tazeledi. Türkiye, Rusya, Arjantin, Hindistan ve Endonezya'nın yükselen dolara karşı aldığı önlemleri karşılaştırdık.

Finans

Irak Başbakanı İbadi'den IKBY'ye Kerkük önerisi

Bağdat yönetimi ile Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi (IKBY) arasındaki en önemli anlaşmazlık konularından biri olan Kerkük'ün statüsü konusunda Irak Başbakanı Haydar el İbadi'den bir teklif geldi.

Haber

Dolar ne kadar oldu?

Cuma günü tarımdışı istihdam verisinin ardından gerileyen dolar haftaya sakin başladı.

Finans

Dolar kuru düşüşe geçti

20 Ağustos'ta 3 TL'yi bulan dolar kuru, düşüşe geçti. Morgan Stanley raporu ardından düşmeye başlayan dolar kuru, 2,93'ten işlem görüyor. İşte, Dolar kurundaki son dakika gelişmeleri!

Finans

Altın analiz

Altını teknik olarak ele aldığımızda 1180-1190 aralığında yatay fiyatlanma söz konusu. 1190 direncini kırması durumunda 1198-1204 dirençlerinin bulunuyor.

Finans

Rusya krize çare arıyor

Rusya, 15 yıllık Vladimir Putin dönemindeki en kötü ekonomik krizi yaşıyor.

Haber

Bir kurum sattı, dolar 1,79'u gördü

Dolar/TL, tek kurum kaynaklı dolar satışıyla 1,80'in altını test etti.

Finans

Merkez 390 milyon dolar sattı fren tutmadı

Geçen hafta dalgalanan dolara döviz satış ihaleleri ile müdahale eden Merkez Bankası, dün tutarı 100 milyon dolara çıkardı.

Finans

Dolar kendi akışına mı bırakıldı?

Avrupa'dan gelen olumlu haberler Euro’yu güçlendirken, doların TL karşısında da çok güçlenmesini engelliyor.

Finans

Piyasalar haftaya kötü başladı

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB), cuma günü yaşanan sert satışları sürdürerek güne başladı.

Finans

Merkez'in kararı doları düşürdü

Dün Merkez Bankası kısa vadeli TL mevduatlar için zorunlu karşılıkları beklenmedik büyüklükte artırdı ve bankaların fonlama imkanlarını 19 milyar TL daralttı.

Finans

Piyasalar güne satıcılı başladı

Merkez Bankası'nın damgasını vurduğu İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB), bu güne de satıcılı bir seyirle başladı.

Finans

VOB analiz

Kısa vadeli ortalamalar yükseliyor 10 günlük ortalama (7752) ve 20 günlük ortalama (7720) kısa vadeli destek olarak düşünülmeli.

Finans

Dolar'la Yuan'ın savaşı neden önemli?

Dünyanın en büyük yirmi ekonomisinin oluşturduğu G20 ülkelerini liderleri, beşinci kez biraraya gelmek üzere Güney Kore'nin başkenti Seul'de toplandılar. Acaba uzlaşmazlıkların üstesinden gelebilecekler mi?

Haber