Karbonat maskesi nedir?

Karbonat maskesi nedir?

Cilt bakımı genç görünmek ve genç kalmak isteyenlerin olmazsa olmaz rutinlerinin başında gelir. Ergenlik döneminde oluşan sivilce lekeleri başta olmak üzere güneş lekesi, uçuk lekesi gibi birçok cilt lekesinin giderilmesine yardımcı olacak olan karbonat maskesinin yapımı oldukça kolaydır. Aslında Sodyum bikarbonat olan karbonat pasta ve böreklerin kabartılmasında kullanılan asit ve bazların birleşimiyle ortaya çıkan tuzların genel adıdır. Birçok farklı alanda kullanılan karbonat cilt bakımı içinde oldukça faydalıdır. Doğal beyazlatıcı özelliğine sahip karbonat limon ile karıştırıldığında cilt lekelerini giderir. 1 tatlı kaşığı karbonata 2 yemek kaşığı limon suyu ekleyerek yüz maskesi kolay bir şekilde hazırlanır. Dairesel hareketler ile yüze sürülen maske 10 dakika bekletildikten sonra su ile durulanır. Bu işlem haftada bir kez düzenli olarak yapıldığında en iyi sonucu almanızı sağlar.

karbonat maskesi Haberleri

Cilt beyazlatan 3 karbonat maskesi

Evde bulunan malzemelerle yapılabilen doğal ve pratik maskeler hayat kurtarıyor. Siz de cilt beyazlatan karbonat formülünü kendi evinizde deneyin ve kısa sürede farkı görün!

Kadin 18-12-2020 14:42

Karbonat maskesi sivilcelere meydan okuyor!

Hiç olmadık zamanlarda yüzün bir yerinde beliren sivilceler, gününüzü tam bir kabusa çevirir. İşte bu aşamada devreye karbonat giriyor. Karbonat maskesi sivilceleri yok etme konusunda oldukça etkili. Karbonat limon maskesi nasıl hazırlanır? İşte detayları...

Kadin 20-04-2017 21:46

Diğer Haber Etiketleri