Osmanlı Altın Haberleri

Osmanlı Arşivi'nden çıktı! İstanbul'da 106 yıl önce çıkan hortum böyle görüntülendi

Cumhurbaşkanlığı Osmanlı Arşivi’nde araştırma yapan İstanbul Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Önder Kocatürk, Büyükçekmece Gölü'nde 106 yıl önce oluşan hortumda 2 kişinin hayatını kaybettiğini ve 14 kişinin yaralandığını belgeleriyle ortaya çıkardı.

Haber

En büyük savunma gücümüz millet ruhudur

TBMM Başkanı Mustafa Şentop: - "(100. yılı kutlanan Erzurum Kongresi) "O gün vatanımızı bölmeye, parçalamaya, önce işgal edip ardından peşkeş çekmeye yeltenen düşmanlar, bugün de benzer oyunlar oynamaktadırlar. Ancak milletimiz, bu kirli oyunları geçmişte millet ruhu ile bozmuştur. Bugün de herhangi bir işgal yahut bölme teşebbüsüne karşı en büyük savunma gücümüz işte bu millet ruhudur" - "100 yıl önce Anadolu'daki Müslüman-Türk varlığının muhkem kalesi Erzurum'da vatanı kurtarmaya ahdetmiş kahramanların mirasından ilham alarak dünyaya sözümüz şudur; vatan bölünmez, millet yenilmez, Türkiye mağlup edilemez" - "Türkiye Cumhuriyeti'nin tarih sahnesine çıkışının ilk adımı hiç şüphesiz Erzurum Kongresi'dir"

Haber

Milli Mücadelenin 100. yılı etkinliklerine binler akın etti

Cumhuriyet’in temellerinin atıldığı Erzurum Kongresi’nin 100’üncu yıl dönümü binlerce Erzurumlunun akın ettiği törenlerle kutlandı.

Haber

Ertuğrul Firkateyni’nin kasasının izi bulundu

Japon imparatoru Meiji’ye yapılan ziyaretten dönerken 1890 yılında Pasifik Okyanusu’nda 550 denizcisiyle batan Ertuğrul Firkateyninde yapılan kazı ve kurtarma çalışmalarında geminin kasasından savrulan, Japon, İngiliz ve Hong Kong’a ait altın, gümüş ve br

Haber

Osmanlı Altın

Osmanlı Altın Hakkındaki Haberler Mynet'Te. Osmanlı Altın Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'Te Takip Edin.

13 fonun ratingi 5 yıldıza çıktı

Yatırım ve emeklilik fonlarının Ağustos ayı rating sonuçları fonbul.com’da açıklandı. Açıklanan sonuçlara göre 114 yatırım fonunun ve 62 emeklilik fonunun ratingi yükseldi.

Finans

Altınınıza altın katın

Likidite bolluğuna bağlı olarak altının orta ve uzun vadeli yükseliş trendini koruması bekleniyor.

Finans

Ermenilerin kayıp altınları bulundu

Zorunlu göçe tabi tutulan Ermeniler’in taşınmazlarının satışından elde edilen 5 milyon Osmanlı altınının akıbeti belli oldu.

Haber

Altın fonlarında dev yükseliş

Altın fiyatlarında yaşanan tarihi yükseliş, altın fonlarına da aynı şekilde yansıyor.

Finans