Recep Tayyip Erdoğan kimdir?

Recep Tayyip Erdoğan kimdir?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu

Doğum: 26 Şubat 1954 (67 yaşında), İstanbul

Eşi: Emine Erdoğan

Eğitim: Marmara Üniversitesi (1981)

Parti: Adalet ve Kalkınma Partisi

Çocukları: Ahmet Burak Erdoğan, Necmettin Bilal Erdoğan, Sümeyye Erdoğan, Esra Erdoğan Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu.Recep Tayyip Erdoğan 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. Recep Tayyip Erdoğan Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu fakülteden 1981 yılında mezun oldu.

Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle içice bir yaşamı tercih eden Erdoğan, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok erken yaşlarda öğreten futbolla 1969-1982 yılları arasında amatör olarak ilgilendi. Aynı zamanda bu yıllar, genç bir idealist olarak ülke ve dünya meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenen Recep Tayyip Erdoğan'ın aktif politikaya adım attığı döneme rastlamaktadır.

Recep Tayyip Erdoğan Lise ve üniversite yıllarında Milli Türk Talebe Birliği öğrenci kollarında aktif görev aldı. Recep Tayyip Erdoğan, 1976 yılında MSP Beyoğlu Gençlik Kolu Başkanlığı'na ve aynı yıl MSP İstanbul Gençlik Kolları Başkanlığı'na seçildi. 1980 yılına kadar bu görevlerini sürdüren Recep Tayyip Erdoğan, siyasi partilerin askeri darbeyle kapatıldığı 12 Eylül 1980 döneminde, özel sektörde bir süre müşavirlik, üst düzey yöneticilik de yaptı.

1983 yılında kurulan Refah Partisi ile fiili siyasete geri dönen Recep Tayyip Erdoğan, 1984 yılında Refah Partisi Beyoğlu İlçe Başkanı, 1985 yılında ise Refah Partisi İstanbul İl Başkanı ve Refah Partisi MKYK üyesi oldu. İstanbul İl Başkanlığı görevi esnasında diğer siyasi partiler için de model olan yeni bir örgütsel yapı geliştiren Erdoğan, bu dönemde özellikle kadınlarla gençlerin siyasete katılımını artırmaya yönelik çalışmalar yaptı; siyasetin tabana yayılarak geniş halk kitleleri tarafından benimsenip itibar görmesi yolunda önemli adımlar attı. Bu yapılanma, mensubu bulunduğu Refah Partisi'ne 1989 Beyoğlu yerel seçimlerinde büyük bir başarı kazandırırken, yurt genelinde de parti çalışmaları için örnek teşkil etti.

Recep Tayyip Erdoğan 27 Mart 1994 yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi, siyasî yeteneği, ekip çalışmasına verdiği önem, insan kaynakları ve malî konulardaki başarılı yönetimiyle dünyanın en önemli metropollerinden biri olan İstanbul'un kronikleşmiş sorunlarına doğru teşhis ve çözümler üretti. Recep Tayyip Erdoğan Su sorunu, yüzlerce kilometrelik yeni boru hatlarının döşenmesiyle; çöp sorunu ise dönemin en modern geri-dönüşüm tesislerinin kurulmasıyla çözümlendi. Hava kirliliği sorunu Recep Tayyip Erdoğan döneminde geliştirilen doğalgaza geçiş projeleriyle son bulurken, kentin trafik ve ulaşım açmazına karşı 50'den fazla köprü, geçit ve çevre yolu inşa edildi; sonraki dönemlere ışık tutacak birçok proje geliştirildi. Belediye kaynaklarının doğru kullanımı ve yolsuzluğun önlenmesi amacıyla olağanüstü önlemler alan Erdoğan, 2 milyar dolar borçla devraldığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin borçlarını büyük ölçüde ödedi ve bu arada 4 milyar dolarlık yatırım gerçekleştirdi. Böylece, Türkiye'nin belediyecilik tarihinde yeni bir çığır açan Erdoğan, bir yandan diğer belediyelere örnek olurken, bir yandan da halk nezdinde büyük bir güven kazandı. Recep Tayyip Erdoğan, 12 Aralık 1997'de Siirt'te halka hitaben yaptığı konuşma sırasında, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlere tavsiye edilen ve bir devlet kuruluşu tarafından yayınlanan kitapta yer alan bir şiiri okuduğu için hapis cezasına mahkum edildi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine son verildi.

Recep Tayyip Erdoğan, 4 ay kaldığı cezaevinden çıktıktan sonra kamuoyunun ısrarlı talebi ve gelişen demokratik sürecin bir sonucu olarak 14 Ağustos 2001'de arkadaşlarıyla birlikte Adalet ve Kalkınma Partisi'ni (AK Parti) kurdu. Kurucular Kurulu tarafından AK Parti'nin Kurucu Genel Başkanı seçildi. Milletin teveccüh ve güveni AK Parti'yi daha kuruluşunun birinci yılında Türkiye'nin en geniş halk desteğine sahip siyasi hareketi haline getirdi ve 2002 yılı genel seçimlerinde üçte iki parlamento çoğunluğuyla tek başına iktidara taşıdı.

Hakkındaki mahkeme kararı nedeniyle 3 Kasım 2002 seçimlerinde milletvekili adaylığı engellenen Erdoğan, yapılan yasal düzenlemeyle milletvekili adaylığının önündeki yasal engelin kalkması üzerine, 9 Mart 2003'te Siirt ili milletvekili yenileme seçimine katıldı. Bu seçimde oyların yüzde 85'ini alan Erdoğan, 22. Dönem Siirt Milletvekili olarak parlamentoya girdi.

15 Mart 2003 tarihinde Başbakanlık görevini üstlenen Recep Tayyip Erdoğan, aydınlık ve sürekli kalkınan bir Türkiye idealiyle, hayati öneme sahip birçok reform paketini kısa süre içinde uygulamaya koydu. Demokratikleşme, şeffaflaşma ve yolsuzlukların engellenmesi yolunda büyük mesafeler kat edildi. Buna paralel olarak ülke ekonomisi ve toplum psikolojisini olumsuz yönde etkileyen ve on yıllardır çözülemeyen enflasyon kontrol altına alındı, Türk Lirası büyük itibar kazandı. Devletin borçlanma faiz oranları aşağı çekildi, kişi başına düşen millî gelirde tarihi bir yükseliş gerçekleştirildi. Ülke tarihinde daha önce görülmemiş hız ve sayıda baraj, konut, okul, yol, hastane ve enerji santrali hizmete girdi. Maddi refah ve kalkınma hamlesindeki büyük başarıların yanı sıra Türkiye'de demokrasi ve özgürlük alanlarının genişletilmesini dünyanın saygın siyasi gözlemcileri Erdoğan'ın gerçekleştirdiği "Sessiz Devrimler" olarak isimlendirdi.

Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği'ne giriş sürecinde ülke tarihinin dönüm noktası olarak nitelenen başarılı girişimlerine ek olarak, akılcı dış politikası ve yoğun ziyaret-temas trafiğiyle Kıbrıs sorununun kalıcı çözüme kavuşturulması ve dünyanın çeşitli ülkeleriyle verimli ilişkiler geliştirilmesi konularında önemli adımlar attı. Tesis edilen istikrar ortamı iç dinamikleri harekete geçirirken, Türkiye'yi bölgesinde saygın bir merkez ülke haline getirdi. Türkiye'nin ticaret hacmi ve siyasal gücü, yalnız içinde bulunduğu coğrafî bölgede değil, uluslararası alanda da hissedilir düzeyde arttı.

Recep Tayyip Erdoğan, 22 Temmuz 2007 genel seçimlerinde yüzde 46.6 oyla büyük bir zafer kazanan Ak Parti'nin Genel Başkanı olarak Türkiye Cumhuriyeti'nin 60. Hükümeti'ni kurdu ve tekrar güvenoyu aldı. İkinci iktidar döneminin başarıyla tamamlanmasına yakın 12 Eylül 2010 tarihinde yapılan Anayasa değişiklerine ilişkin referandumda evet oylarının yüzde 58 oranına ulaşmasıyla Başbakan Tayyip Erdoğan'ın öncülük ettiği kampanya tarihi bir başarı gösterdi.

Recep Tayyip Erdoğan 12 Haziran 2011 tarihinde yapılan genel seçimlerde Ak Parti oyların yüzde 49,8'ini alarak tekrar büyük bir zafer kazandı. 3. kez Başbakanlık koltuğuna oturan Erdoğan, partisinin oylarını 3 dönem üst üste arttırarak Türk siyasi tarihinde bir ilke imza atmış oldu.

Türkiye'nin 12. cumhurbaşkanını belirlemek için 10 Ağustos 2014 tarihinde yapılan ve Cumhuriyeti tarihinde cumhurbaşkanının doğrudan halk oyuyla seçildiği ilk seçimde Recep Tayyip Erdoğan cumhurbaşkanı seçilmiştir.

Aldığı Ödüller;

29 Ocak 2004

"(AJC) Cesaret karakteri ödülü" (İngilizce: Profiles of Courage)
Amerikan Yahudi Komitesi

18 Nisan 2004
"Dünyanın En Etkili 100 Kişisi"'nden biri Time dergisi

13 Haziran 2004
"Altın Plaka" ödülü Amerikan Başarı Akademisi (İngilizce: Academy of Achievement) Geleneksel olarak verilen ödül Tayyip Erdoğan'a, aktör James Earl Jones tarafından sunulmuştur.

1 Aralık 2004
"Yılın Avrupalısı" ödülü European Voice Dergisi

2 Eylül 2005
"Avrupa Kurumlar" ödülü İtalyan Akdeniz Laboratuvarı Vakfı

1 Haziran 2006
"Tatar Madalyası" Rusya
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından verilmiştir.

8 Ağustos 2006
"Karadeniz Ülkelerinde Yılın Reformcusu ödülü" Hazar Enerji Entegrasyonu

1 Kasım 2006
"Üstün İnsani Hizmet Nişanı" Kızılay

Şubat 2007
"Kültürler Arası Diyaloğu Himaye Ödülü" Tataristan
Tataristan Cumhurbaşkanı Mintimer Şeymiyev tarafından verilmiştir.

12 Mart 2007
"2007 Barış ve Diyalog Ödülü" Rumi Forum tarafından Başbakan Erdoğan'a ve İspanya Başbakanı Zapatero'ya sunulmuştur.Zapatero'ya sunulmuştur.

15 Nisan 2007
"Kristal Hermes Ödülü" Almanya
Ödül, Almanya'nın Hannover kentinde düzenlenen bir törenle Almanya Devlet Başbakanı Angela Merkel tarafından verilmiştir.

14 Haziran 2007
2006 yılının "En Başarılı Lider Ödülü" İmedya

11 Temmuz 2007
"Agricola" ödülü BM Gıda ve Tarım Örgütü (FAO)
Ödül, açlıkla mücadele ve gıda üretiminin artırılması konusunda önemli katkılar sağlayan şahsiyetlere verilmektedir.

15 Ocak 2008
"Köprüleri İnşa Etmek" ödülü Müslüman Sosyal Bilimciler Derneği

11 Mayıs 2009
"İbn-i Sina Ödülü" Kofi Annan ve Zapatero ile birlikte ödüle layık görülmüştür.

9 Haziran 2009
"Barış, Özgürlük ve Demokrasi" ödülü Crans Montana Forumu

26 Ekim 2009

Nişan-ı Pakistan
Pakistan
Pakistan devletinin en büyük ödülü olan Devlet Onur Nişanı.

12 Ocak 2010
"İslam'a Hizmet Ödülü" Kral Faysal Fonu

23 Şubat 2010

"Sevilla, Kültürler Arasındaki Bağ Ödülü" (İspanyolca: Sevilla, Nodo entre Culturas) İspanya'dan Medeniyetler İttifakı projesinin harekete geçirilmesinde üstlendiği önemli rolü nedeniyle verilmiştir

1 Mart 2010

"Hariri Ödülü" BM Habitat ve Refik Hariri Vakfı Vakıf tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı sırasındaki başarılarından ötürü Tayyip Erdoğan’a liderlik, devlet adamlığı ve iyi yönetim’ konularında verilmiştir.

29 Nisan 2010
İkinci kez "Dünyanın En Etkili 100 Kişisi"'nden biri Time dergisi
Tayyip Erdoğan "liderler" kısmında 17'nci sıradan listeye dahil olmuştur.

27 Mayıs 2010
"FIESP Nişanı" Brezilya Sao Paulo Sanayi Federasyonu Merkezi Sanayiye yaptığı katkılardan dolayı verilmiştir.

28 Mayıs 2010
"Sigara İle Küresel Mücadele Özel Ödülü"
BM Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ)

29 Haziran 2010
"Dünya Aile Ödülü" BM Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ)
Dünya Aile Örgütü'nün 2010 yılı özel ödülüdür.

4 Kasım 2010
"Kosova Bağımsızlık Altın Madalyası" Kosova
Kosova Cumhuriyeti’nin en büyük devlet nişanıdır.

25 Kasım 2010
"Yılın Lideri" Arap Bankalar Birliği Lübnan ziyareti çerçevesinde Tayyip Erdoğan'a verilmiştir.

29 Kasım 2010
"Kaddafi İnsan Hakları Ödülü" Libya
Libya ziyareti çerçevesinde Tayyip Erdoğan'a verilmiştir.

11 Ocak 2011
"İslam Dünyası Mümtaz Şahsiyet Ödülü" Şeyh Fahad Al-Ahmad Uluslararası Hayır İşleri Ödülü Kurulu Kuveyt ziyareti sırasında Tayyip Erdoğan'a verilmiştir.

2 Şubat 2011
"Kırgız Devlet Nişanı" Kırgızistan
Kırgızistan ziyareti sırasında iki ülke ilişkileri katkısından dolayı Tayyip Erdoğan'a verilmiştir.

21 Mart 2011
2010 yılının "En Başarılı Lider Ödülü" İmedya

25 Mart 2012
"10 Yılın Şahsiyeti Şahsiyet Ödülü" IFIMES Slovenya 'nın başkenti Ljubljana'da faaliyet gösteren Uluslararası Ortadoğu ve Balkanlar Araştırma Enstitüsü (IFIMES), Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı "10 yılın şahsiyeti" ilan etti. Enstitünün 10. yıl dönümü vesilesiyle düzenlenen ödül töreninde, son 10 yılın şahsiyeti özel ödülünün Başbakan Erdoğan'a verildiği açıklandı. Başbakan Erdoğan'ın ödülü, Ortadoğu ve Balkanlar'da izlediği olumlu politikalar dolayısıyla aldığı belirtildi. Ödülün Erdoğan'a daha sonra takdim edileceği kaydedildi.

Fahri doktora
• 26 Ocak 2004 tarihinde Aziz John' s Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 3 Nisan 2004 tarihinde Ukrayna Ulusal Teknik Üniversitesi Kiev Politeknik Enstitüsü'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 3 Nisan 2004 tarihinde Kırım Devlet Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 18 Mayıs 2006 tarihinde Bulgar Bilimler Akademisi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı
• 20 Temmuz 2006 tarihinde Girne Amerikan Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 29 Mart 2008 tarihinde Saraybosna Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 15 Ekim 2008 tarihinde Fatih Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 4 Temmuz 2009 tarihinde Maltepe Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 4 Temmuz 2009 tarihinde İstanbul Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 22 Ağustos 2009 tarihinde Halep Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.Üniversite daha sonra bu ünvanı geri çektiğini açıkladı.
• 16 Nisan 2010 tarihinde Gazze İslam Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 18 Mayıs 2010 tarihinde Avrupa Madrid Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 12 Haziran 2010 tarihinde Karadeniz Teknik Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 2 Ekim 2010 tarihinde Piri Reis Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 31 Ekim 2010 tarihinde Harran Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 4 Kasım 2010 tarihinde Priştine Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 25 Ocak 2011 tarihinde Kiev Üniversitesi'nden Recep Tayyip Erdoğan fahri doktora aldı.
• 16 Mart 2011 tarihinde Moskova Devlet Diplomasi Enstitüsü'nden Erdoğan fahri doktora aldı.
• 21 Mart 2011 tarihinde Ümmü'l-Kurra Üniversitesi'nden Erdoğan fahri doktora aldı.
• 2 Temmuz 2011 tarihinde İstanbul Aydın Üniversitesi'nden Erdoğan fahri doktora aldı.
• 11 Nisan 2012 tarihinde Şanghay Uluslararası Araştırmalar Üniversitesi'nden Erdoğan fahri doktora aldı.
• 22 Mayıs 2012 tarihinde Kaid-i Azam Üniversitesi'nden Erdoğan fahri doktora aldı.
• 29 Haziran 2012 tarihinde Atatürk Üniversitesi'nden Erdoğan fahri doktora aldı.
• 21 Eylül 2012 tarihinde Kudus Üniversitesi'nden Erdoğan fahri doktora aldı.
• 5 Ekim 2012 tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi'nden Erdoğan fahri doktora aldı.
• 12 Kasım 2012 tarihinde Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nden Erdoğan fahri doktora aldı.
• 19 Ocak 2013 tarihinde Gaziantep Üniversitesi'nden Erdoğan fahri doktora aldı.
• 26 Ocak 2013 tarihinde Marmara Üniversitesi'nden Erdoğan fahri doktora aldı.

Fahri Vatandaşlık

• Şubat 2004 tarihinde Erdoğan Seul'de fahri vatandaşlık unvanını aldı.
• Şubat 2009 tarihinde Erdoğan Tahran'da fahri vatandaşlık unvanını aldı.
• Kasım 2010 tarihinde Erdoğan Prizren'de fahri vatandaşlık unvanını aldı.
• Kasım 2010 tarihinde Erdoğan Mamuşa'da fahri vatandaşlık unvanını aldı.

Recep Tayyip Erdoğan Haberleri

Son dakika: Cumhurbaşkanı ödeneğine ilişkin yeni gelişme! O ifade ek bütçe teklifinden çıkarıldı

Son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrı yapması üzerine, AK Parti'nin verdiği önerge ile TBMM Genel Kurulunda, cumhurbaşkanı ödeneğinde artışa imkan sağlayan "Cumhurbaşkanı ödeneğinin yüzde 20,2 artırılmasına" ilişkin ifade 2022 yılı ek bütçe teklifinden çıkarıldı. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 29-06-2022 00:00

Son dakika: Türkiye, İsveç ve Finlandiya arasında ortak bildiri! Türkiye'nin kazanımları madde madde belli oldu

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Finlandiya Cumhurbaşkanı Niinistö, İsveç Başbakanı Andersson ve NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'in katıldığı dörtlü görüşmeyi tüm dünya yakından takip etti. Görüşmenin ardından Türkiye, İsveç ve Finlandiya arasında Finlandiya ve İsveç'in NATO üyelik süreçleri hakkında üçlü memorandum imzalandı. Yeni bildiriyle beraber Türkiye'nin kazanımları da belli oldu. İşte imzalanan Türkiye, İsveç ve Finlandiya ortak bildirisinin tüm detayları...

Haber 28-06-2022 17:26

Erdoğan duyurdu herkesin gözü o ilçede! 'Artık her şey farklı olacak!'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada Çin’den sonraki ikinci en büyük nadir element rezervinin Eskişehir’in Beylikova ilçesinde tespit edildiğini duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının ardından ilçe halkında büyük bir heyecanın oluştuğunu belirten Beylikova Belediye Başkanı Özkan Alp, 'Artık ilçemizde her şey farklı olacak' ifadelerini kullandı.

Finans 28-06-2022 16:20

KYK yurdu yazın ücretsiz mi 2022? KYK yurdu başvurusu nasıl yapılır?

KYK yurdunun yazın ücretsiz olup olmadığı vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası açıklamada bulunarak konuya ilişkin detayları aktardı. Peki KYK yurdu yazın ücretsiz mi 2022? İşte KYK yurdu başvurusu ile ilgili detaylar...

Haber 28-06-2022 14:49

Diğer Haber Etiketleri

Cumhurbaşkanı NATO Eskişehir KYK seçim anketi Mansur Yavaş Ekrem İmamoğlu seçim Kemal Kılıçdaroğlu Meral Akşener Kurban Bayramı öğretmen ataması Öğretmen Milli Eğitim Bakanlığı Kabine Toplantısı Joe Biden Memur AK Parti Adalet ve Kalkınma Partisi asgari ücret Cüneyt Arkın atama Milli Eğitim Bakanı Bakanlar kurulu son dakika haberi Avrupa Birliği emekli maaşı Fatih Dönmez Vedat Bilgin İsveç Temel Karamollaoğlu SAADET Saadet Partisi yangın Marmaris Bekir Bozdağ Tazminat Estonya sosyal medya Ömer Çelik Mehmet Özhaseki İsrail Babalar Günü Karne Suudi Arabistan Türkiye Ukrayna ÖSYM İBB İstanbul Büyükşehir Belediyesi sel Ankara Mersin MHP Van CHP Yunanistan Hakan Ural Enflasyon Cahit Zarifoğlu Devlet Bahçeli Ali Babacan DEVA Demokrasi ve Atılım Partisi Gezi Parkı resmi gazete TÜBİTAK Ekonomi Adana Spor Toto Süper Lig MKE Ankaragücü Konut kredisi Süper Lig Trabzonspor Demet Akalın Coşkun Sabah iftar Şükriye Tutkun Tokat Çanakkale Konya Birleşik Arap Emirlikleri Zonguldak Hazine ve Maliye Bakanlığı Galatasaray Futbol Kulübü İşçi Fatma Girik Beren Saat KOSGEB döviz Tuğba Ekinci Euro Amerikan Doları Ali Koç Fenerbahçe Futbol Kulübü Türk lirası Şahap Kavcıoğlu TCMB Rıdvan Dilmen Charlie Hebdo Türkiye Milli Futbol Takımı CNN Türk 15 Temmuz darbe girişimi Mesut Özil Hacı Sabancı Nazlı Kayı Mehmet Yalçınkaya Manisa TV8 Hıncal Uluç Acun Ilıcalı Exxen Gözaltı Barbaros Şansal Zülfü Livaneli Busenaz Sürmeneli Aycan Yanaç Adalet Bakanlığı Masumlar Apartmanı dizisi Farah Zeynep Abdullah Hatay Bakü Azerbaycan Galler Milli Futbol Takımı Mustafa Kemal Atatürk Tuğçe Kazaz normalleşme koronavirüs (Covid-19) Anadolu Efes Beyoğlu Hakan Taşıyan Beşiktaş Futbol Kulübü Cem Yılmaz Gökhan Özoğuz Polonya Niğde İzmir Ödemiş Letonya Nilüfer Aydan Mehmet Muharrem Kasapoğlu TRT Belgesel TRT 1 Petek Dinçöz Seren Serengil Diyarbakır pandemi Metin Akpınar Müjdat Gezen Netflix Yunus Emre Elazığ Ahmet Hakan Ahmet Hakan Coşkun Burak Özçivit Kenan İmirzalıoğlu Sağlık Bakanlığı İstanbul youtube Cem Özer facebook fetö Fethullah Gülen Kayseri şehit Gaziantep Abdulhamit Gül Mustafa Cengiz Yılmaz Morgül Başakşehir Seda Sayan anneler günü Çubuk ilçesi Selin Ciğerci Abdurrahim Albayrak Fatih Terim Artvin antalya polis Pakistan Filistin Ahmet Nur Çebi Beşiktaş İlçesi Ajdin Hasic Hande Yener Çankırı Londra UEFA Avrupa Ligi Roma Kağıthane Hilal Kaplan Arsenal FC Arnavutluk Fransa Eskişehirspor 30 Ağustos Zafer Bayramı Uşak Rize Sakarya Karabük Ağrı Bingöl Liberya Amine Gülşe Denizlispor Gençlerbirliği Mustafa Ceceli Şenol Güneş bedelli askerlik Hulusi Akar akıllı telefon Ermenistan Kültür ve Turizm Bakanlığı Balıkesir Fazıl Say Kocaeli İran Rusya Bursa Orhan Gencebay Habib Nurmagomedov Muğla Aziz Yıldırım Zuhal Olcay Almanya Kenan Sofuoğlu Arda Turan Yozgat Hakan Şükür Wesley Sneijder Yeni Malatyaspor İspanya Star TV Hülya Avşar Necati Şaşmaz Alişan Ramazan Bayramı İbrahim Erkal yılmaz özdil Mars İbrahim Tatlıses Uğur Işılak Derya Tuna Kenan Işık

Recep Tayyip Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan son dakika haberleri bu sayfada yer almaktadır. Recep Tayyip Erdoğan gelişmeleri, flaş detaylar ve anlık önemli bilgileri Recep Tayyip Erdoğan haberleri sayfamızda bulabilirsiniz.

Son seçim anketinde yüzde 1'lik fark çok konuşulacak! Mansur Yavaş muhalefetin adayı olursa...

2023 seçimleri için geri sayım sürerken son yayımlanan seçim anketinin sonuçları dikkat çekti. 26 ilde gerçekleşen anket çalışmasının sonuçlarına göre muhalefetin olası cumhurbaşkanı adayı olarak Mansur Yavaş'ın en yüksek oyu aldığı görüldü. Seçimin ikinci tura kalması halinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Yavaş arasındaki yüzde 1'lik puan farkı ise dikkat çekti. İşte çok konuşulacak son seçim anketinin sonuçları ve liderlerin oy oranları...

Haber 28-06-2022 14:30

Memur maaşları hesaplara ne zaman yatacak 2022? Memur maaşları Kurban Bayramı’ndan önce ödenir mi?

Memur maaşları hesaplara ne zaman yatacak? Memur maaşları ödeme tarihi ile ilgili beklenen açıklama 27 Haziran Pazartesi günü gerçekleştirilen kabine toplantısı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapıldı. Vatandaşlar konuya ilişkin bilgi edinmek için internette araştırma yapmaya başladı. Peki Memur maaşları Kurban Bayramı’ndan önce ödenecek mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı açıklama ile ayrıntılara haberimizden ulaşabilirsiniz...

Haber 28-06-2022 14:18

20 bin öğretmen ataması ne zaman yapılacak 2022? Öğretmen atamaları takvimi açıklandı mı, kontenjanlar belli oldu mu?

20 bin öğretmen atamaları ile ilgili beklenen açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı. Erdoğan, kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada konuya ilişkin detayları aktardı. Peki 20 bin öğretmen ataması ne zaman yapılacak 2022? Öğretmen atamaları takvimi açıklandı mı, kontenjanlar belli oldu mu? Tüm bu soruların yanıtı ve merak edilenler haberimizde...

Haber 28-06-2022 12:50

Erdoğan görüşmeyi duyurmuştu! Beyaz Saray: 'Biden dört gözle bekliyor'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İspanya'daki NATO zirvesi öncesi yaptığı konuşmada, bu sabah ABD Başkanı Joe Biden ile görüştüğünü duyurmuş, Biden ile bir araya gelebileceğini belirtmişti. İletişim Başkanlığı, görüşmede ele alınan konuları açıkladı. Beyaz Saray ise Biden'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmeyi dört gözle beklediği ifade edildi.

Haber 28-06-2022 12:44

3600 Ek Gösterge çıktı mı, kimlere verilecek? 3600 Ek Gösterge şartları nedir? İşte 3600 ek göstergenin maaşlara etkisi...

3600 Ek Gösterge çıktı mı? Söz konusu düzenleme, 5 milyon 300 bin memur ve emekliyi ilgilendiriyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha önce konuya ilişkin dikkat çeken bir açıklamada bulunmuştu. Peki 3600 Ek Gösterge çıktı mı, kimlere verilecek, şartları nedir? İşte 3600 ek göstergenin maaşlara etkisi...

Finans 28-06-2022 12:19

3600 ek gösterge çıktı mı, ne zaman çıkacak? İşte 3600 ek göstergenin maaşlara etkisi...

3600 ek gösterge düzenlemesi ile ilgili son dakika gelişmeleri çok sayıda memur ve emekli tarafından yakından takip ediliyor. Vatandaşlar internette araştırma yapmayı sürdürüyor. Önceki Kabine toplantılarından birinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuya ilişkin açıklamada bulunmuştu. Söz konusu düzenleme, 5 milyon 300 bin memur ve emekliyi ilgilendiriyor. Peki 3600 ek gösterge çıktı mı, ne zaman çıkacak? İşte 3600 ek göstergenin maaşlara etkisi...

Finans 28-06-2022 12:12

Asgari ücret ne zaman açıklanacak 2022? Asgari ücrette ara zam ne kadar olacak?

Asgari ücret ile ilgili son dakika gelişmeleri ve açıklamalar vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz gün Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan işveren tarafıyla görüşmelerini istediklerini belirterek asgari ücret ile ilgili kısa süre sonra müjde vereceklerini aktardı. Peki Asgari ücret ne zaman açıklanacak 2022? Konuya ilişkin detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz...

Finans 28-06-2022 12:04

SON DAKİKA | Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Miçotakis' sorusuna net yanıt: Mümkün değil, bitti o iş

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İspanya'daki NATO zirvesi öncesi yaptığı açıklamada önemli mesajlar verdi. İsveç ve Finlandiya'nın üyelik süreciyle ilgili konuşan Erdoğan, "Biz orta sahada top çevirmelerinden bıktık, İsveç devlet televizyonuna teröristleri çıkarıyorlar. Kuru laf istemiyoruz." ifadelerini kullandı. "Kritik zirvede Yunan lider Miçotakis'le bir ikili görüşme olur mu?" sorusuna da yanıt veren Erdoğan, "Bire bir görüşme işi bitti. O kapıyı kapattık." dedi.

Haber 28-06-2022 11:46

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Cüneyt Arkın' için başsağlığı mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 85 yaşında hayatını kaybeden Yeşilçam'ın efsane ismi Cüneyt Arkın için başsağlığı mesajı yayımladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında "Ailesinin, sevenlerinin, sinema camiamızın ve milletimizin başı sağolsun." ifadelerine yer verdi.

Haber 28-06-2022 11:17

Bayram tatili kaç gün 2022? Kurban bayramı tatili ne zaman başlıyor?

Bayram tatili kaç gün 2022? Vatandaşlar, Temmuz ayına yaklaşılması ile birlikte internette konuya ilişkin araştırma yapmaya başladı. Öte yandan dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Kabine Toplantısında bayram tatili konusu da ele alındı. Peki Kurban bayramı tatili ne zaman başlıyor? Konuya ilişkin ayrıntılar haberimizde...

Haber 28-06-2022 10:01

Kurban Bayramı tatili ne zaman başlıyor 2022? Kurban bayramı tatili uzatıldı mı, 13-14 Temmuz 2022 birleşti mi?

Kurban Bayramı tatili ile ilgili beklenen açıklama 27 Haziran Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı. Böylelikle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması ile bayram tatili süresi de netlik kazanmış oldu. Peki Kurban Bayramı tatili ne zaman başlıyor 2022? Kurban bayramı tatili uzatıldı mı, 13-14 Temmuz 2022 birleşti mi? İşte konuya ilişkin ayrıntılar...

Haber 28-06-2022 09:54

Kurban Bayramı ne zaman 2022? Kurban Bayramı tatili ne zaman başlıyor, 9 güne uzatıldı mı?

Kurban Bayramı ne zaman 2022? Diyanet İşleri Başkanlığı, Temmuz ayında idrak edilecek olan Kurban Bayramı'nın başlangıç ve bitiş tarihlerine yer verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da dün kabine toplantısı sonrası bayram tatili ile ilgili önemli bir açıklamada bulundu. Vatandaşlar arama motorlarında 'Kurban Bayramı ne zaman başlıyor?', 'Kurban Bayramı tatili ne zaman başlıyor, uzatıldı mı?' soru ve konu başlıklarını sorguluyor. İşte konuya ilişkin detaylar...

Haber 28-06-2022 09:53

20 bin öğretmen için beklenen atama müjdesi geldi! İşte detaylar…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısının ardından öğretmen atamaları ile ilgili de açıklamalarda bulundu. Erdoğan açıklamasında "Bu yıl için söz verdiğimiz 20 bin yeni öğretmen ataması ile ilgili süreç önümüzdeki günlerde Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından başlatılacak" diye konuştu. Peki öğretmen ataması ne zaman, hangi tarihte olacak? İşte öğretmen atamaları ile ilgili son dakika haberinin detayları…

Haber 28-06-2022 07:29

Asgari ücrete ikinci zam gelecek mi? Asgari ücret ne kadar olacak?

Asgari ücret zammı son birkaç aydır milyonlarca vatandaşın en çok araştırdığı konular arasında yer alıyor. Konuyla ilgili en güncel açıklama, 27 Haziran akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi. Peki asgari ücrete ikinci zam gelecek mi? Asgari ücret ne kadar olacak? İşte merak edilenler...

Finans 27-06-2022 23:07

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi: (4)

"Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımızdan işveren tarafıyla görüşülerek asgari ücretin yeniden değerlendirilmesini istedim" - "Çalışma Bakanım, Asgari Ücret Tespit Komisyonuyla bir araya gelecekler ve bu çalışmayı da bu hafta sonuna varmadan inşallah bitirecekler ve ardından da NATO görüşmelerinden döner dönmez bunu milletimle, tüm işçilerimizle, emekçilerimizle inşallah paylaşma fırsatını bulacağız" - "Buradan TBMM'ye bir çağrıda bulunmak istiyorum. Ek bütçenin genel kuruldaki görüşmelerinde Cumhurbaşkanı ödeneği ile ilgili maddenin kanun metninden çıkartılmasını talep ediyorum" - "Temmuz ayı memur maaşları Kurban Bayramı öncesinde 8 Temmuz'da zamlı haliyle ödenecek" - "Kurban Bayramı tatilini takip eden günler ile 15 Temmuz arasındaki çarşamba ve perşembe günlerinin idari izin kapsamına alınacağının haberini sizlerle paylaşmak istiyorum"

Yurthaber 27-06-2022 22:23

SON DAKİKA | Merak ediliyordu: Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?

Son dakika haberi: Bir süredir Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağı vatandaşlar tarafından merak ediliyordu. Kabine toplantısının ardından kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı tatili ile ilgili de açıklamada bulundu. Peki, Kurban Bayramı tatili kaç gün oldu? İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 27-06-2022 20:28

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan milyonların beklediği kararları açıkladı! Asgari ücrete ek zam, memur ve emekli maaşları...

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında düzenlenen Kabine toplantısının ardından milyonların gözü Erdoğan'ın açıklamalarına çevrildi. Erdoğan Suriye sınırında başlayacak harekatlarla ilgili dikkat çeken bir mesaj verirken Adana'da bulunan yüksek kaliteli petrole de değindi. Asgari ücrete ek zam ve memur ile emekli maaşlarıyla ilgili önemli haberler veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, zamlı memur maaşları için tarih verdi, öğretmen atamalarıyla ilgili açıklama yaptı.

Haber 27-06-2022 19:39

Kabine toplantısı saat kaçta? Bayram tatili kaç gün olacak? Erdoğan kabine toplantısı sonrası kararları duyuracak!

Kabine toplantısı saati ve ele alınacak konular birçok vatandaş tarafından merak edildi. 9-12 Temmuz'da idrak edilecek olan Kurban Bayramı tatilinin uzatılıp uzatılmayacağı da merak edilen konular arasında. Tüm Türkiye’nin gözü kabine toplantısından çıkacak kararlara çevrildi. Peki Kabine toplantısı saat kaçta? 27 Haziran Kabine toplantısı kararları ne olacak? İşte Asgari ücret, emekli zammı ve Kurban Bayramı tatilinin de ele alınması beklenen toplantıya ilişkin detaylar...

Haber 27-06-2022 15:35

Kabine toplantısı saat kaçta? Kabine Toplantısı konuları neler? Asgari ücret, emekli zammı ve Kurban Bayramı tatili!

Kabine toplantısı saati ve ele alınacak konular vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Toplantıda asgari ücret, emekli zammı ve Kurban Bayramı tatili gibi konular görüşülecek. Tüm Türkiye’nin gözü kabine toplantısından çıkacak kararlara çevrildi. Peki Kabine toplantısı saat kaçta yapılacak? Kabine toplantısı konuları neler? İşte konuya ilişki detaylar...

Haber 27-06-2022 15:31

Son Dakika: ABD duyurdu! Erdoğan ve Biden NATO Zirvesi'nde görüşebilir

Son dakika haberi: ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Biden'ın NATO zirvesinde görüşebileceğini açıkladı. Sullivan ayrıca, Finlandiya ve İsveç'in NATO üyelik başvurularındaki tüm pürüzlerin Madrid'de çözülmesini beklemediklerini de ifade etti.

Haber 27-06-2022 15:20

NATO zirvesi ne zaman? 2022 NATO zirvesi saat kaçta, nerede yapılacak?

NATO zirvesi ile ilgili detaylar vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırıları da dahil olmak üzere çok sayıda konunun ele alınacağı zirvede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çok sayıda liderle görüşmeler yapacak. Peki NATO zirvesi ne zaman, saat kaçta yapılacak? İşte 2022 NATO zirvesinin tarihi, yeri ve saati...

Haber 27-06-2022 14:55

Asgari ücret toplantısı ne zaman 2022? Asgari ücret ne kadar, kaç TL olacak? Bugün belli olur mu?

Asgari ücret toplantısı ne zaman? Söz konusu toplantıda ele alınacak konular ve TİSK'ten yapılan son dakika açıklamasının ayrıntıları vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Peki Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılacak olan ve asgari ücret konusunun da ele alınacağı Kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta? Çok sayıda asgari ücretli çalışan 'Asgari ücret ne kadar olacak, bugün açıklanır mı?' sorusunun yanıtını öğrenmek için internette araştırma yapıyor. İşte detaylar...

Finans 27-06-2022 14:08

ASGARİ ÜCRETE ZAM GELECEK Mİ 2022? Asgari ücret zammı ne zaman açıklanacak? Net, brüt yeni asgari ücret ne kadar olacak?

Asgari ücret zammı ile ilgili son dakika gelişmeleri birçok kişi tarafından yakından takip ediliyor. Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun tarafları olan işçi, işveren ve hükûmet temsilcileri arasında görüşmeler yoğunlaştı. Peki Asgari ücrete zam gelecek mi 2022? Vatandaşlar "Asgari ücret zammı açıklandı mı, asgari ücret zammı ne zaman açıklanacak?" konu başlıklarını araştırıyor. Konuya ilişkin detaylar haberimizde...

Finans 27-06-2022 12:06

SON DAKİKA | Gözler, kritik kabine toplantısına çevrildi! Asgari ücret zammı, Kurban Bayramı tatili...Cumhurbaşkanı Erdoğan duyuracak

Son dakika: Kabine, bugün toplanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün Beştepe'de gerçekleşecek kabine toplantısının gündeminde birçok başlık yer alıyor. Toplantıda asgari ücrette ara zam yapılıp yapılmayacağı ve Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkıp çıkmayacağı kesinlik kazanacak. İşte son dakika kabine haberinin detayları...

Haber 27-06-2022 07:29

3600 ek gösterge çıktı mı, ne zaman çıkacak? 3600 ek gösterge nedir, kimlere faydalanacak? İşte maaş tablosu!

3600 ek gösterge ile ilgili son dakika gelişmeleri ve yapılan açıklamalar vatandaşlar tarafından her gün yakından takip ediliyor. Kritik düzenleme 5 milyon 300 bin memur ve emekliyi ilgilendiriyor. Peki 3600 ek gösterge çıktı mı? 3600 ek gösterge nedir, kimlere verilecek? İşte konuya ilişkin ayrıntılar...

Finans 27-06-2022 06:20

3600 ek gösterge çıktı mı, ne zaman çıkacak? 3600 ek gösterge nedir, ne zaman yürürlüğe girrecek?

3600 ek gösterge çıktı mı? Memur ve emekliler konu ile ilgili son dakika gelişmelerini yakından takip ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son kabine toplantısında açıklamada bulunmuştu. Vatandaşlar; '3600 ek gösterge nedir, kimlere verilecek?' soru ve konu başlıklarını araştırıyor. İşte 3600 ek gösterge ile ilgili merak edilenler...

Haber 27-06-2022 06:19

3600 EK GÖSTERGE ÇIKTI MI? 3600 ek gösterge ne zaman, kimlere, ne kadar verilecek?

3600 ek gösterge ile ilgili detayları öğrenmek isteyen vatandaşlar araştırmalarına hız verdi. Çok sayıda vatandaşı ilgilendiren kritik düzenlemenin bu hafta Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) sunulması bekleniyor. Vatandaşlar 3600 ek gösterge çıktı mı? sorusunun yanıtını öğrenmek için araştırma yapıyor. 3600 ek göstergenin ne zaman çıkacağı, kimlere, ne kadar verileceği gibi ayrıntılar merak konusu oldu. İşte konuya ilişkin bilgiler haberimizde...

Haber 27-06-2022 06:18

3600 ek göstergeden kimler faydalanacak? 3600 ek gösterge ile maaşlar ve tazminattaki artış oranı ne kadar olacak?

3600 ek gösterge ile ilgili detaylar merak konusu oldu. Çok sayıda vatandaşı ilgilendiren kritik düzenlemenin bu hafta Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) sunulması bekleniyor. Vatandaşlar internette araştırma yapmaya başladı. Birçok kişi internette 3600 ek göstergeden kimler faydalanacak? 3600 ek gösterge ile maaşlar ve tazminattaki artış oranı ne kadar olacak? gibi soru ve konu başlıklarını araştırmaya başladı. İşte detaylar...

Haber 27-06-2022 06:16

3600 ek gösterge maaşlara nasıl yansıyacak, kimleri kapsayacak? 3600 ek göstergede son durum!

3600 ek gösterge ile ilgili kritik düzenlemenin bu hafta Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) sunulması bekleniyor. Vatandaşlar arama motorlarında konuya ilişkin sorgulama yapmaya başladı. Peki 3600 ek gösterge maaşlara nasıl yansıyacak, 3600 ek gösterge kimleri kapsayacak? İşte detaylar...

Haber 27-06-2022 06:14

3600 EK GÖSTERGE ÇIKTI MI? 3600 ek göstergeden kimler yararlanacak?

3600 ek gösterge çıktı mı? Çok sayıda vatandaşı ilgilendiren kritik düzenlemenin bu hafta Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) sunulması bekleniyor. Vatandaşlar internette araştırma yapmaya başladı. Peki 3600 ek göstergeden kimler yararlanacak? Konuya ilişkin detaylar haberimizde...

Haber 27-06-2022 06:12

Bakan Dönmez: "Enerjide dışa bağımlılığın kilidini kıracak mega projemizde geri sayım devam ediyor"

Bakan Dönmez: "Enerjide dışa bağımlılığın kilidini kıracak mega projemizde geri sayım devam ediyor"

Yurthaber 26-06-2022 17:13

Asgari ücrete ara zam için son viraja girildi! Yüzde 40’ın üzerinde…

Milyonlarca çalışan asgari ücrete yapılması beklenen ara zam kararını bekliyor. Asgari ücrete yapılacak ara zam için son viraja girildiği öğrenilirken çalışmaların Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayına sunulacağı belirtildi. Yapılması beklenen zam oranın yüzde 40 olacağı konuşulurken yüksek enflasyon ve alım gücünün düşmesi de göz önünde bulundurulacak.

Finans 26-06-2022 07:54

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik 'İsveç' teması!

Son dakika haberi: İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğine Türkiye'nin olumsuz karşılığı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın diplomasi trafiği devam ediyor. Erdoğan bu kapsamda NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile görüşmesinin ardından son olarak İsveç Başbakanı Magdalena Andersson ile görüştü. Görüşmede Erdoğan, İsveç'in terör örgütü PKK/PYD/YPG'ye karşı somut adım atmasının gerekliliğinin bir kez daha altını çizdi.

Haber 25-06-2022 16:21

Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile görüştü

Son dakik haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile telefonda görüştü. İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya üyelik talebinin ele alındığı görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki ülkenin de terör örgütü PKK/PYD/YPG’ye karşı somut ve samimi adımlar atması gerektiğini vurguladı.

Haber 25-06-2022 15:48

'İdam' çıkışı gündem yaratmıştı! Erdoğan'ın sözlerine Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu'ndan destek

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın orman yangınlarındaki cezayla ilgili idam çıkışıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, "Ne olursa olsun cinayetlerde idam cezası muhafaza edilmeliydi" diye konuştu.

Haber 25-06-2022 14:17

Asgari ücrete zam gelecek mi? 2022 Asgari ücrete yüzde kaç zam yapılacak, ne zaman belli olacak?

Asgari ücret zammı ile ilgili son dakika gelişmeleri milyonlarca çalışan tarafından yakından takip ediliyor. Asgari ücrete enflasyonun üzerinde bir zam yapılabileceği belirtiliyor. Konuya ilişkin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı açıklamaların ayrıntıları da merak konusu oldu. Peki Asgari ücrete zam gelecek mi? Vatandaşlar "Asgari ücrete yüzde kaç zam yapılacak, ne zaman belli olacak? konu başlıklarını araştırıyor. İşte detaylar...

Finans 25-06-2022 11:02

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yangın bölgesinde dikkat çeken idam açıklaması

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Marmaris'te 4 gündür süren yangın bölgesinde önemli açıklamalarda bulundu. Son durumu açıklayan Erdoğan, yangının büyük ölçüde kontrol altına alındığını duyurdu. Yangını çıkaranlarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Erdoğan'dan dikkat çeken 'idam' çıkışı geldi.

Haber 24-06-2022 16:55

Cumhurbaşkanı Erdoğan Muğla'da! Yangına ilişkin bilgi aldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ve diğer ilgililerden Marmaris'te devam eden orman yangınına ilişkin bilgi aldı.

Haber 24-06-2022 12:52

Son dakika: Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 2023 seçimleriyle ilgili 'yasaldır' deyip açıkladı!

Son dakika haberine göre Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 2023 genel seçimlerine ilişkin "Adayımız Recep Tayyip Erdoğan'dır. Adaylığı yasaldır." açıklamasını yaptı. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Haber 23-06-2022 20:49

Son dakika: 'Erdoğan'ın maaşına zam' iddialarına AK Parti'li Ünal'dan yanıt! 'Böyle bir talebi olmadı'

Son dakika haberi: Geçtiğimiz günlerde TBMM'ye sunulan ek bütçe yasa teklifi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın maaşına zam yapıldığı şeklinde değerlendirmelere konu olmuş, siyasetin gündemindeki tartışmalarda yerini almıştı. AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, "Konu Cumhurbaşkanımızın ödeneğinin artırılması değil. Cumhurbaşkanımızın böyle bir talebi olmadı" diye konuştu ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na da bir çağrıda bulundu.

Haber 23-06-2022 14:44

Son dakika | Erdoğan-Selman görüşmesi sona erdi! İki ülke ortak bildiri yayınladı: Yeni bir dönem başlayacak

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Veliaht Prens Selman'ın görüşmesi sona erdi. Görüşmenin ardından iki ülke ortak bildiri yayınladı. Bildiride "İki ülke arasında yeni bir dönem başlayacak" denildi.

Haber 22-06-2022 20:32

Suudi Veliaht Prens Selman Ankara'ya geldi! İşte masadaki konular

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman saat 16.00 suların Esenboğa Havalimanı'na indi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Veliaht Prens daha sonra Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne geçerek resmi törenle karşılandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Veliaht Prens'in, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir araya gelerek yapacağı baş başa görüşmenin ardından heyetler arası görüşme gerçekleşecek.

Haber 22-06-2022 16:27

Yeniden görülen 'Man Adası' davasında karar çıktı! Kılıçdaroğlu, 489 bin lira tazminata mahkum edildi

Yargıtayın bozma kararının ardından yeniden görülen iki ayrı ‘Man Adası’ davasında karar çıktı. İki davada da kararında direnen yerel mahkeme, Kılıçdaroğlu’nun Recep Tayyip Erdoğan ve ailesine toplamda 489 bin lira manevi tazminat ödemesine hükmetti.

Haber 22-06-2022 13:29

SON DAKİKA | Erken seçim değil, erkene alınmış seçim! Flaş iddia: Erdoğan'a sunuldu, yeni seçim tarihi 14 Mayıs

Son dakika haberi: Seçim tarihiyle ilgili yeni iddia gündem yarattı. Erken seçim için muhalefetin çağrıları her geçen gün artarken, seçim için ortaya atılan yeni tarih Ankara'yı hareketlendirdi. Hükümetin erken seçim yerine erkene alınmış seçim için harekete geçtiği belirtilirken, 2023 yılı 18 Haziran tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerin 14 Mayıs’a alınması tartışılıyor.

Haber 22-06-2022 08:52

Beştepe'de kritik gün! Prens Selman Türkiye'ye geliyor

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman bugün Türkiye'ye gelecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Selman'ı Beştepe'de kabul etmesi beklenirken, iki ülke arasında bir dizi ticaret anlaşması imzalanacağı da belirtildi.

Haber 22-06-2022 08:07