HABER

Hadise kimdir, nereli ve kaç yaşında? Hadise'nin sevgilisi kim? İşte Hadise Açıkgöz biyografisi...

Eurovision'da Türkiye'yi temsil eden ve Belçika'da dünyaya gelen Hadise'nin hayatı vatandaşlar tarafından merak edilip araştırılıyor. "Deli Oğlan" şarkısı ile Türkiye'de hit haline gelen ve O Ses Türkiye'de jüri üyeliği yapmış olan Hadise'nin biyografisi merak konusu oldu. Peki Hadise kimdir, nereli ve kaç yaşında? Hadise'nin sevgilisi kim? İşte Hadise Açıkgöz biyografisi...

Hadise kimdir, nereli ve kaç yaşında? Hadise'nin sevgilisi kim? İşte Hadise Açıkgöz biyografisi...

2009 senesinde Eurovision'da Türkiye'yi temsil eden Belçika doğumlu Hadise'nin hayatı vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Şampiyon, Tavsiye, Aşk Kaç Beden Giyer gibi başarılı albümler yayınlayan ve O Ses Türkiye'de jüri üyeliği yapmış olan Hadise'nin biyografisi merak konusu oldu. Peki Hadise kimdir, nereli ve kaç yaşında? Hadise'nin sevgilisi kim?

HADİSE KİMDİR?

22 Ekim 1985 tarihinde Mol, Belçika'da dünyaya gelen Hadise Açıkgöz Belçikalı-Türk şarkıcı ve söz yazarıdır. Mol, Belçika'da Sivaslı bir ailenin kızı olarak doğup büyümüştür. 2003 senesinde Idool 2003 yarışmasına katılmış, birinci olamamasına rağmen albüm teklifi almasının üzerine albüm hazırlıklarına başlamıştır. 2005'te yayımlanan ilk stüdyo albümü Sweat'te yer alan "Stir Me Up" şarkısıyla Belçika'da ve Türkiye'de tanınmıştır. Türk basınının kendisiyle ilgilenmesinin ardından kariyerini Türkiye'ye taşımıştır. 2008 yılında ikinci stüdyo albümü olan Hadise'yi yayımlamıştır. İngilizce ve Türkçe şarkılardan oluşan albümde yer alan "Deli Oğlan" şarkısı Türkiye'de bir hit haline gelmiştir. Sonraki sene Türkiye'yi 2009 Eurovision Şarkı Yarışması'nda "Düm Tek Tek" ile temsil ederek dördüncü olmuştur. Yarışma sayesinde popülerliğini artırdı. Aynı yıl Fast Life ve Kahraman albümlerini satışa sundu. Kahraman'ın çıkış şarkısı "Evlenmeliyiz" ile tekrar listelerde yer almıştır. 2011'de beşinci stüdyo albümü Aşk Kaç Beden Giyer?'i yayımladı. Albümdeki "Superman", "Aşk Kaç Beden Giyer?" ve "Mesajımı Almıştır O" şarkılarına klip çekti. 2014'te Tavsiye albümünü satışa sunmuştur.

Hadise, 2 Brains Records şirketi ile albüm anlaşması imzaladıktan sonra Yves Gaillard ile çalışarak ilk şarkısı "Sweat"'i hazırlamış ve 1 Kasım 2004'te single olarak satışa sunmuştur. Şarkı, Belçika'nın resmi listeleri Ultratop'ta 19 numaraya kadar yükselmiştir. Mayıs 2005 tarihinde ikinci single'ı "Stir Me Up"'ı yayımlamış ve ilk klibini de bu şarkıya çekmiştir. Şarkı sayesinde adı Türk basınında yer almıştır. Ekim 2005'te üçüncü single'ı Milk Chocolate Girl'ü satışa sunmuştur. Şarkı, Ultratop listesinde 13 numaraya kadar yükselmiş ve Hadise'nin listede en fazla kalan single'ı olmuştur. Şarkıcı, Eylül 2007'de ikinci stüdyo albümünün ilk single çalışması "A Good Kiss"'i yayımlamış ve klibini İstanbul'da çekmiştir.

Hadise'nin Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye temsil edebileceğine dair ilk haberler 2007 yılının sonlarında çıkmıştır. Ekim 2008'de şarkıcının 2009 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil edeceği açıklanmış ve 31 Aralık 2008'de, Sinan Akçıl ve Stefaan Fernande ile birlikte yarışma için oluşturduğu "Düm Tek Tek" şarkısını ilk kez TRT'de seslendirmiştir.

Şarkısını tanıtmak amacıyla Yunanistan, Malta, Romanya, Bosna-Hersek ve Bulgaristan gibi ülkeleri dolaşmıştır. Bu sırada çeşitli sağlık sorunları da geçirmiştir. 16 Mayıs 2009'da Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenen yarışmada Azerbaycan, Belçika, Birleşik Krallık, Fransa, İsviçre ve Makedonya'dan tam puan almıştır ve toplamda 177 puana ulaşarak, Norveç, İzlanda ve Azerbaycan ülkelerinin ardından dördüncü olmuştur.

Mayıs 2009'un ikinci haftasında, üçüncü stüdyo albümü Fast Life'ı Türkiye dışındaki ülkelerde satışa sunmuştur. Albüm, Endonezya Müzik Listeleri'nde zirveye, Belçika Müzik Listeleri'nde 16 numara yükselmiştir. "Fast Life" şarkısı ise albümün ilk klibi olarak yayımlanmış ve Balkan Müzik Ödülleri'nden Balkanlar'da Türkiye'den En İyi Şarkı kategorisinde ödül almıştır. Jüri koltuğunda oturduğu O Ses Türkiye'de yarışmacısı şampiyon olmuştur.

HADİSE'NİN SEVGİLİSİ KİMDİR? KAAN YILDIRIM KİMDİR?

Hadise'nin sevgilisi oyuncu Kaan Yıdırım'dır. Kaan Yıldırım, 24 Aralık 1986 senesinde İstabul'da doğmuştur. İngiltere Londra Brunel Üniversitesi pazarlama bölümünden mezun olmuştur. Başkent İletişim Bilimleri Akademisi'nde oyunculuk eğitimi almıştır. Oyunculuk kariyerine Kayıp dizisinde Kadir karakterini canlandırarak başlamıştır. Ancak Yıldırım, asıl çıkışını başrollerinde Uğur Polat, Sevtap Özaltun, Erkan Kolçak Köstendil, Şebnem Bozoklu'nun oynadığı 'Ulan İstanbul' adlı dizisiyle yapmıştır. 2015 senesinde ise başrollerini Ezgi Eyüboğlu ile üstlendiği bir yaz dizisi olan Adı Mutluluk dizisinde Batu Değirmenci karakterini canlandırmıştır.

HADİSE ALBÜMLERİ

Şampiyon (2017)
Tavsiye (2014)
Aşk Kaç Beden Giyer? (2011)
Fast Life (2009)
Kahraman (2009)
Sweat (2005)
Hadise (2008)


Geri Dön