HABER

Hafta sonu yağış yok

Ankara (AA)- Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, yarın ve hafta sonunda yurdun büyük bir bölümünde yağış beklenmediğini bildirdi.

Yapılan yazılı açıklamaya göre, hava sıcaklığının yarın tüm yurtta artmaya devam etmesi, cumartesi günü kuzeydoğu kesimlerde, pazar günü kuzey ve iç bölgelerde 2-4 derece azalması bekleniyor.

Yarın ve Cumartesi günleri Rize ve Hopa çevreleri başta olmak üzere Doğu Karadeniz kıyılarında beklenen etkili sağanak yağışların oluşturacağı olumsuz şartlara karşı (sel baskını, heyelan) ilgililer ve vatandaşlar, tedbirli olmaları yönünde uyarıldı.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünün, önümüzdeki 3 güne ilişkin hava tahmini şöyle:

-17 Kasım Cuma: Yurdun kuzeydoğu kesimleri parçalı çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ile Kars ve Ardahan çevreleri yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek. Yağışların Doğu Karadeniz kıyılarında etkili olmak üzere genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Kars ve Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah saatlerinde Marmara ile yurdun iç kesimlerinde yoğun olmak üzere sis görüleceği tahmin ediliyor.

-18 Kasım Cumartesi: Yurdun kuzeydoğu kesimleri parçalı çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Van, Hakkari, Tokat ve Sivas çevreleri yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek. Yağışların, Doğu Karadeniz kıyılarında etkili olmak üzere, genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Van, Hakkari ve Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah saatlerinde Marmara ile yurdun iç kesimlerinde yoğun olmak üzere sis görüleceği tahmin ediliyor.

-19 Kasım Pazar: Yurdun kuzeydoğu kesimleri parçalı çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları ile Ardahan çevreleri yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek. Yağışların, Doğu Karadeniz kıyılarında yağmur ve sağanak, Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah saatlerinde Marmara ile yurdun iç kesimlerinde sis görüleceği tahmin ediliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön