Hafter’in Kurmay Başkanı: Türk gemilerini batırma emri aldım

Libya Ulusal Ordusu lideri Halife Hafter'e bağlı donanmanın Kurmay Başkanı Ferec el Mahdevi, bölgeye yaklaşacak herhangi bir Türk gemisini batırma emri aldığını söyledi.

Hafter’in Kurmay Başkanı: Türk gemilerini batırma emri aldım

Yunan televizyonu ALPHA TV'nde konuşan Mahdevi, Türkiye ve ülkesindeki Birleşmiş Milletler (BM) tarafından tanınan Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) arasında yapılan anlaşmaya sert tepki gösterdi.

Greek Reporter'in aktardığı habere göre Yunanca konuşan Mahdevi, Türkiye'yi sert bir dille tehdit ederek, 'bölgeye yaklaşacak herhangi bir Türk gemisini batırma emri aldığını' söyledi.

Mahdevi, "Emir aldım. Türk arama gemileri varır varmaz, bir çözümüm var. Kendim gemiyi batıracağım. Hafter'dan emir aldım" ifadelerini kullandı.

'TÜRK RÜYASINI YOK EDECEĞİZ'

Birkaç gün önce Facebook'ta da bir paylaşım yapan Mahdevi, "Başkent Trablus'u özgürleştireceğiz. Türk rüyasını yok edeceğiz" diye yazmıştı.

Akıcı bir şekilde Yunanca konuştuğu söylenen Mahdevi, 70'lerde Yunanistan’daki Deniz Akademisi’nde okudu.

Geçen ay Türkiye ile Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti arasında, "Güvenlik ve Askeri İşbirliği Mutabakat Muhtırası" ile iki ülkenin uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarının muhafazasını hedefleyen "Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılmasına İlişkin Mutabakat Muhtırası" imzalanmıştı.

Söz konusu anlaşma, Yunanistan ve Mısır başta olmak üzere Avrupa Birliği’nin de tepkisini çekmişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 61 yorum
Tabii tabii batırda libyayı başına yıkalım rum yalakası
Gördüğün son şey Türk güdümlü mermisi olur.. Keko o gemilerin yanında en az 2 tane Türk fırkateyni var yavaş batır küçük enişte..
Bize bir HAREKAT gözüküyor
Maçası yiyen batırır. Hodri meydan, batırın da görelim bakalım. Yunana güvenmeyin boşu boşuna. Onlar ateş olsa cürüm kadar yer yakarlar.
Araplardan dost olmaz Nankör insanlar osmanlinin avrupaya saldirmsinda firsat bulan çakalar gibi...
lavuk! Türkiye Libya ile anlaşma yaptı.. Bu Hafter dedikleri Türkiye'de ki CHP nin Libyadaki modeli
@68hannover olayı nasıl chp ye bağladın? chp sana ne yaptıysa artık çok acıtmış.
Senin gibi yunan dan dost olur ama araplar kadar adam olsan diyecem de o adamlık yokki sende olasın
@68hannover hayır araplar değin hainler 2 kişiden fazla değil. 1911 de libyadan yani trablusgarptan çekilince biz, libyalılar savaşa devamla italyanları kovdular ve padişaha başvurarak buyurun biz kovduk italyanları yeni valinizi gönderin dediler ve bir paşa libyaya yeniden vali atandı. 1. dünya savaşında libyada hala türk vali vardı. onlar hain değil.
@68hannover aslında akpnin libya modeli tek fark dünya tanımıyor yoksa libyayı coktan abd rusya katara satardı
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler