HABER

Hagi'nin talimatla ifadesi alınacak

İSTANBUL (İHA) - Galatasaray- Gençlerbirliği maçında kırmızı kart gördüğü için Hakem Erol Ersoy'a hakaret ettiği iddiasıyla hakkında dava açılan Gheorghe Hagi'nin ifadesi alınacak.

Şişli 7. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya müşteki Erol Ersoy ve tutuksuz sanık Gheorge Hagi katılmazken, avukatları hazır bulundu. Hakem Erol Ersoy'un avukatı Serhat Pekiner, "Müvekkilim futbol hakemidir. Yeni Futbol Federasyonu Yasası'na göre hakemler maç yönettikleri sırada memur statüsünde sayılmaktadırlar. Davaya konu edilen suçlar da müvekkilim maç yönettiği sırada işlenmiştir. Sanıktan şikayetçiyiz, cezalandırılmasını istiyoruz" şeklinde konuştu.

İzmir Asliye Ceza Mahkemesi'nde talimatla ifadesi alınan Hakem Erol Ersoy da, Hagi'den şikayetçi olduğunu belirtti. Mahkeme, Romanya'da ilgili makamlara yazı yazılarak, sanık Hagi'nin sorgu ve savunmasının yapılarak talimatla ifadesinin alınması ile tanıkların dinlenmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Şişli Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, sanık Hagi'nin, Galatasaray-Gençlerbirliği maçında kırmızı kart görerek oyundan atılmasına sinirlenip hakem Erol Ersoy'un üzerine yürüdüğü, ayağına bastığı ve yüzüne tükürerek hakaret suçunu işlediği gerekçesiyle 3 yıla kadar hapisle cezalandırılması isteniyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön