HABER

Teröristlerin yeni görüntüsü ortaya çıktı! Mersin'deki hain saldırıdan dakikalar önce çöpe atmışlar

Mersin'de bir polis memurunun şehit olduğu terör saldırısıyla ilgili ortaya çıkan yeni görüntü dikkat çekti. Hain saldırıdan dakikalar önce kaydedilen görüntülerde, polisevine doğru ilerleyen kadın teröristlerden biri, şüpheli bir el çantasını çöp bidonuna bırakırken görülüyor. Söz konusu çantanın bomba düzeneği olduğunu değerlendiren polis ekipleri çöpün etrafında geniş güvenlik önlemleri alırken, detaylı yapılan incelemenin sonucuyla ilgili henüz bir açıklama gelmedi.

Mersin'de polisevine yapılan terör saldırısında Türkiye'yi kahreden haber geldi. İki PKK'lı kadın teröristin düzenlediği bombalı saldırı sırasında çıkan çatışmada 48 yaşındaki polis memuru Sedat Gezer şehit olurken, bir polis ile bir sivil vatandaş yaralandı. İki kadın terörist de yakalanacağını anlayınca kendilerini patlattı. Hain saldırıyla ilgili yeni bir görüntü ise bugün ortaya çıktı. Görüntüdeki detaylar ise dikkat çekti.

SALDIRIDAN ÖNCE ÇÖPE ATMIŞLAR

Bir sitenin güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde iki kadın teröristin polisevine doğru ilerlerken görülüyor. Kameranın açısına giren teröristlerden biri polisevine 200 metre mesafedeki bir çöp bidonuna şüpheli bir el çantası veya poşet benzeri nesneyi atıyor.

1

10 DAKİKA ÖNCE KAMERAYA YANSIDILAR

Söz konusu görüntülerin saldırıdan yaklaşık 10 dakika önce kaydedildiği belirtilirken, polisin çöp bidonu çevresinde geniş güvenlik önlemi alarak detaylı incelemede bulundu.

2

BOMBA DÜZENEĞİ Mİ?

Bomba düzeneği olduğu tahmin edilen, çantayla ilgili resmi bir açıklama ise henüz yapılmadı.

3

TAKSİYLE GELMİŞLER

Bölgede yoğun güvenlik önlemleri devam ederken, teröristlerle ilgili yeni detaylar da ortaya çıkmaya devam ediyor. 2 teröristin akşam saatlerinde ticari taksiyle bölgeye geldikleri, ardından saldırıyı gerçekleştirdikleri ortaya çıktı. Taksi şoförünün gözaltına alınıp, ifadesinin alındığı, olayla bir bağı olmadığından dolayı serbest bırakıldığı belirtildi.

Bir görgü tanığı, "Saat böyle 23.00 sıralarında benim görev yaptığım sitenin önünden geçtiler. Taksiyle geldiler. Zaten ondan sonra olan oldu. Benim önümden geçtiler yani. İlk başta silah sıktılar. Ardından 2-3 tane patlama geldi. Başka bir şey görmedim zaten" dedi.

"ÖNCE BEN HAVAİ FİŞEK GİBİ BİR ŞEY ZANNETTİM"

Diğer bir görgü tanığı ise "Ben buraya misafir olarak gelmiştim. Bir ses geldi. Önce ben havai fişek gibi bir şey zannettim ama silahlı çatışma oldu, ikinci patlama olunca bir şey olduğunu anladım. Ortalık çok fena karışmıştı. Patlamanın etkisiyle ortama alev almıştı. Bizim gördüğümüz çok kötü manzaraydı. Şehidimiz var. Allah mekanını cennet eylesin. Patlama çok büyüktü. Yandaki binanın birçok evin camlarının kırıldığını duyduk. Acı bir ortam vardı. Başımız sağolsun" diye konuştu.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler