HABER

Haiti sokakları cesetlerle doldu

Haiti’nin başkenti Port-au-Prince’de meydana gelen 7 şiddetindeki depremin ardından ülkedeki tahribat zaman geçtikçe daha çok ortaya çıkıyor.

Haiti sokakları cesetlerle doldu

PORT-AU-PRİNCE - Ülkedeki 9 milyonluk nüfusun üçte birinin depremden etkilendiği belirtilirken, başkent Port-au-Prince’deki insanlar da yiyecek, su, elektrik ve barınak ihtiyacı duyuyor.

[**

**](http://aktuel.mynet.com/galeri/haber/7-lik-deprem-haiti-yi-yikti-haiti-cehennemi-yasiyor/5101/126745/)

[**

**](http://video.mynet.com/habervideo/Haiti-sokaklari-cesetlerle-doldu/443215/)

[**

**](http://haber.mynet.com/detay/dunya/haitide-toplu-mezarlar-olustu/490358 )

Yaklaşık 50 bin ceset topladıklarını belirten Haiti İçişleri Bakanı, ölü sayısının 100 ile 200 bin arasında olabileceğini belirtiyor. Resmi yardım görevlisi Jean Michelet Cadet ise, “Hiçbir kaynağımız olmadan çalışıyoruz. Uluslararası yardımların bölgeye ulaşması durumunda daha faydalı işler yapacağız” şeklinde konuştu.

Şehrin dışındaki morgda cesetlerin yığılmış halde gömülmeyi beklediği, deprem nedeniyle 250 bin kişinin yaralandığı ve 1.5 milyon kişinin evsiz kaldığı da belirtildi. Port-Au-Prince'de caddelerinin cesetlerle dolu olduğu, Genel Hastanenin morgunun otoparkına ise yüzlerce cesedin getirildiği bildiriliyor.
1884 ile 1914 yılları arasında inşa edilen ve ülkenin sembollerinden sayılan Our Lady Katedrali’nin de depremde tahrip olduğu belirtildi.

Geri Dön