Hakan Atilla'nın tahliye olacağı tarih belli oldu!

Rıza Sarraf davasında yargılandıktan sonra 32 ay hapis cezasına çarptırılan eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla tahliye oluyor.

VOA Türkçe’nin Atilla’nın avukatlarından elde ettiği bilgiye göre tahliye işlemi 19 Temmuz’da gerçekleşecek.

Atilla’nın avukatları, müvekkillerinin cezaevinden çıktıktan sonra bir süre göçmenlik ofisi yetkilileri tarafından sorgulanacağını belirterek, bu rutin işlemin ardından Atilla’nın Türkiye’ye döneceğini belirttiler.

Avukatlar VOA Türkçe’ye yaptığı açıklamada, “Hakan Atilla'yla ilgili temyiz sürecimiz halen devam ediyor. Gerekli başvurular ve dilekçeler verildi. Şu anda üst mahkemeden bize gün verilmesini bekliyoruz. Sözlü bir duruşma yapılacak. Daha sonrasındaysa üst mahkemeden yazılı bir karar bekliyoruz. Tahliye günü 19 Temmuz ama yine de bir bürokratik süreç var. Amerikan göç idaresinin bir sınır dışı işlemi söz konusu. Bunun ne kadar süreceğini ve hangi tarihlerde olacağını bilmiyoruz ama yoğun bir şekilde takip edeceğiz. Müvekkilimizin suçsuz olduğuna inanıyoruz. Üst mahkemenin bu yönde bir karar alacağını düşünüyoruz” dedi.

Atilla’nın Türkiye’ye dönme koşullarının tam olarak "bir Amerikalı'nın ailesiyle birlikte arabasına binmesi" gibi olmayacağını belirten avukatlar, "Tam serbestlik kavramı tamamen Türkiye’ye geldiğinde gerçekleşecek. Bu sınır dışı işlemleri bizlerin hukuki olarak fazla müdahale edebileceği bir süreç değil. Rutin bürokratik işlemler. Onlar kendi bürokratik sistemleri içinde Hakan beyi Türkiye’ye geri gönderecekler” dedi.

New York Güney Bölgesi’nde 105 yıl hapis istemiyle yargılanan Atilla, Rıza Sarraf’ın tanık olarak dinlenildiği dava sürecinde jüri üyeleri tarafından suçlu bulunmuştu. Davanın hakimi Richard Berman, jüri kararı sonrasında gerçekleşen karar duruşmasında Atilla’ya 32 ay hapis cezası vermişti. Atilla’nın avukatları, Berman’ın verdiği kararı üst mahkemeye başvurup temyiz etmişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
ne krizi be ne yaptık iadesi için abd işi bitti bıraktı biz abd den korkumuza wc ye bile gidemeyiz
adamlar ceza verecem dedimmi veriliyor. biz bir papaza korkudan ceza veremedik. yazık valla
HATIR SAYILR 10 YIL ÖNCEKİ BİR BELİDEYE BAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜM. MALESEF SONRAKİ GELEN ENCÜMENLERİN İL GENEL MECLİSİ ÜYELERİNİN YOLSUZLUK DOSYALARI BİR DEVE YÜKÜ OLDU DEDİ. SAYIN ERDOĞAN 17 YILDIR CANLA BAŞLA MÜCADLE VERİYOR BUNLAR İSE KESEMİZİ NASIL DAHA İYİ DOLDURURUZUN PEŞİNDELER DEDİ. KARDEŞİM ERDOĞAN HEMEN ESKİYE YÖNELİK ENCÜMEN VE MECLİS ÜYELERİNİN YILLAR İTİBARİYELE MAL VARLIKLARINA HEMEN EL ATMALIKİ MİLLETİN GÖNLÜNDEKİ AŞK SEVGİ HEYACAN YENİDEN YAKALANBİLSİN TÜRKİYEDE DİYOR...ERDOĞAN ELİ KOLU BAĞLI BEKLEMEYE DEVAM EDERSE MİLLET DESTEĞİNİ ÇEKEBİLİR DİYOR.NOKTA.,İMZA OZAYDİN65
@ozaydin65 erdoğanın dosyaları ne durumda onuda yazsana buraya, yiyormu toton? hatırlarsan birgün bu kardeşinizi zengin olmuş görürseniz emin olun haram yemişimdir diyen erdoğan şuanda dünyanın sayılı zenginleri arasında gösteriliyor, maaşındanmı arttırdı sanıyorsun? cidden o derece malmısın?
@independiente tüm bunları kötüleyen sizler 3 ay önce adını dahi duymadığınız yalanı yüzünüze bakarak rahat rahat konuşan eko yu 2 nci Ata bile yaptınız ama adamın hem düşük bedel hem gizleyemedikleri özellikle mal beyanında 2015 sonrası yani 4 yılda edinilmiş. toton varsa sorsana bunu. bir tarafı kötülerken getirip savunduğunuzun temizliği ile övünün daha büyük hırsızlığını eskileri örnek vermekle olmuyor
Ne alaka konuyla
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler