Hakim ve savcıların görevde yükselme kararı Resmi Gazete'de

Çeşitli derecelerdeki görev sürelerini tamamlayan adli yargı hakimi, cumhuriyet başsavcısı ve savcılar ile idari yargı hakimlerinin isim listelerinden oluşan Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) kararları Resmi Gazete'de yer aldı. Sürelerini bitirdikleri halde bu listede isimlerini göremeyenler, yayım tarihinden itibaren bir ay içinde HSK'ye yazılı başvuruda bulunmak suretiyle durumlarının incelenmesini isteyebilecek.

Hakim ve savcıların görevde yükselme kararı Resmi Gazete'de

HSK kararlarında, birinci dereceye yükselmiş olup 30 Nisan 2019 itibarıyla ilk defa birinci sınıfa ayrılma incelemesine tabi tutulacak adli yargı hakim, cumhuriyet başsavcı ve savcıları ile idari yargı hakimlerinin adlarından oluşan listelere yer verildi.

Sürelerini bitirdikleri halde bu listede isimlerini göremeyenler, yayım tarihinden itibaren bir ay içinde HSK'ye yazılı başvuruda bulunmak suretiyle durumlarının incelenmesini isteyebilecek.

Bir diğer kararda, 2019 Nisan dönemi sonuna kadar sürelerini bitirip, HSK tarafından yükseltilmelerine karar verilen adli yargı hakim, cumhuriyet başsavcı ve savcıları ile idari yargı hakimlerinin adlarının bulunduğu listeler de yayımlandı. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Hükümet aleyhine hiçbir karar alamıyorlar işimizden oluruz diye.Ee o zaman işini yapmayacaksan o kurumda milletini parasını yemeye ne hakkın var.
iktidara yalakalık yapan, iktidara köle olarak hukuku çiğneyen sözde hukuk insanları yükseliyor...yargı hiçbir dönem bu kadar rezil duruma düşmemişti
Katılıyorum desem beni silivrinin zindanlarına atıp işkence yapmazlar demi.Aynen yargı bile taraf artık.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler