Hakime savcı dayağı

Hakime savcı dayağı

Edirne Adliyesi'nde tekme tokat birbirine giren hakim ve savcının "Duruşmalarda uyuma" ve "Ayağa kalkmama" yüzünden kavga ettikleri ortaya çıktı.

Hakim Mehmet Tan Yıldız ile Savcı Müsebbih Ergin, 15 Şubat'ta duruşmaların sona ermesinin ardından adliyede kavga etmişti. Kavganın ayrıntıları ortaya çıktı. İddiaya göre savcı Ergin, Yıldız'ın odasına giderek "Ben senin ağabeyin sayılırım. Duruşma sırasında sürekli uyuyorsun. Tanıklara yaptırılan yemin sırasında ayağa kalkmıyorsun. Bazen yabancı sanık ve tanıklar oluyor. Böyle bir görüntü mahkeme heyetine karşı güvensizlik yaratır. Ayrıca kullandığın peçeteleri yerlere atıyormuşsun arkandan böyle konuşuluyor. Bir hakim için böyle konuşulması iyi değil" dedi.

Hakim 60 günlük rapor aldı

Savcı Ergin odadan çıkarken bu sözlere tepki gösteren Hakim Yıldız, "Siz zaten benimle uğraşıyorsunuz" diye bağırarak arkasından gitmek istedi. Ancak ayağı masaya takılarak düştü ve dizinden yaralandı. Savcı Ergin, bilgisayarını almak için duruşma salonuna gidince peşinden giden hakim Yıldız, "Benim ayağımı kırdın" diyerek onunla yine tartışmaya başladı. Tartışmanın ardından hakim ve savcı birbirine girince, gürültü üzerine zabıt katipleri ve adliye polisi duruşma salonuna koştu ve tarafları ayırmaya çalıştı. Bu sırada hakim Yıldız'ın ayağı kürsüdeki kablolara takılınca yere düştü. Tanıkların ve tarafların anlattığı olay tutanak altına alınırken, Edirne Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Ethem Dikmen kavgayı Adalet Bakanlığı'na bildirdi. Hakim Mehmet Tan Yıldız olaydan sonra hastaneye giderek 60 günlük rapor aldı ve savcıdan şikayetçi oldu.

‘Tuvalette sifonu da çekmiyormuşsun'

HAKİM Mehmet Tan Yıldız, bir internet sitesinde olayı şöyle anlattı: "Savcı Müsebbih Ergin odama geldi, bana, ‘Sen duruşma salonuna peçete atıyormuşsun' dedi. Ben de bunun doğru olmadığını, cebimden düşmüş olabileceğimi söyledim. Bunun üzerine savcı, ‘Üstelik tuvalette sifonu da çekmiyormuşsun' dedi. Odamdan çıkmasını söyleyince, üzerime yürüdü ve iki bileğimden kavrayıp, itti. Düştüm, bacağım kırıldı. Yerden zorlukla kalkarak odasına gittim ve ‘Sen ne yaptın? Bacağımı kırdın' dedim. O da tekrar üzerime gelerek beni itmeye başladı. Adliye personeli gelip bizi ayırdı."

KAYNAK: VATAN

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler