Hakkari'de Mehmetçik'in şefkati ve uzattığı yardım eli böyle görüntülendi

Hakkari'de sıcak temas sağladıkları teröristlerden birini yaralı yakalayan komandoların birkaç dakika önce kendilerine kurşun sıkan teröriste gösterdiği şefkat ve uzattığı yardım eli görüntülendi.

Hakkari'de Mehmetçik'in şefkati ve uzattığı yardım eli böyle görüntülendi

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Türk Silahlı Kuvvetlerinin terörle mücadelesi gerek yurt içi gerekse sınır ötesinde artan tempoda devam ediyor.

Mehmetçiğin, Hakkari kırsalında sıcak temas sağladığı teröristin teslim olma anı ve Mehmetçik'in ona uzattığı yardım eli görüntülere yansıdı.

Görüntülere göre komandolar, çatışma sonrası arama-tarama faaliyetleri sırasında çalılıkların arasında kadın teröristin saklandığını tespit etti.

YARDIMI KOMANDOLAR YAPTI

Teröristin olası bir saldırısına karşı güvenlik önlemlerinin alınmasının ardından terörist teslim oldu. Yaralı olduğu anlaşılan bölücü terör örgütü mensubuna ilk müdahaleyi, birkaç dakika önce teröristin kurşun sıktığı komandolar yaptı.

'BUNUN GERÇEK OLMADIĞINI GÖRDÜM'

Yarasına müdahale edilen teröriste "korkmaması ve sakin olması" yönünde telkinler yapılırken Mehmetçik tarafından su verildi.

Terörist, askerlerin sorusu üzerine "Teslim olanlara Türk askerinin kötü davrandığı söyleniyordu. Bunun gerçek olmadığını gördüm" ifadesini kullandı.

5d7de9eec03c0e1e6c0587e5

Güvenlik güçlerinin operasyonlarının ardından bölücü terör örgütünden ayrılmaya çalışan çok sayıda gencin olduğunu belirten terörist, onlara yönelik "İmkan bulduğunuz anda kaçın" çağrısında bulundu.

Bölücü terör örgütüne 12 yaşında kandırılarak katıldığını, Ayn el-Arab'daki çatışmalarda YPG saflarında görev aldığını, sonrasında Gara'daki PKK kamplarına geçtiğini anlatan terörist, örgüte katılmaktan duyduğu pişmanlığı ifade etti.

AİLESİYLE GÖRÜŞTÜ

Bölücü terör örgütünün yardım ve yatakçıları tarafından ailesinden koparılan teröristin anne ve babasıyla telefonda görüşmesi de sağlandı.

Ailesine ulaşılmasının ardından komutanın "Sizi iyi bir haber vermek için aradık. Kızınız sizinle görüşmek için can atıyor" diye seslendiği baba, "Ben de can atıyorum" ifadesiyle karşılık verdi. Kızının sesini duymasının ardından "yavrum" diyerek gözyaşlarına boğulan baba konuşmayı sürdüremezken telefonu alan anne kızıyla görüştü.

Konuşmanın sonunda telefonu alan komutan babaya, "Kızınız artık güvenli ellerde merak etmeyin" dedi. Evlatlarının sesini duymaktan büyük sevinç duyan aile, Mehmetçik'e teşekkür etti.

Kızlarının kandırılarak dağa çıkarılmasının ardından yaşadıkları acı dolu günlerin artık sona erdiğini ifade eden anne-baba, çocuklarını örgütün elinden kurtarmaya çalışan ailelerin çabalarına destek vererek, kaçırılarak terör örgütüne katılmaya zorlanan gençlere teslim olmaları çağrısında bulundu.

Kaynak: AA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 40 yorum
Ulan sıkın kafasına şu lağım farelerinin be. Şehitlerimizin hiç mi hatırı yok.. Nefes almaları haram bu hücresizlerin.. Suyumuzu içmeleri havamızı solumaları bile haram.. Leşini asın ağaca bırakın leşiniiiiii
helal size doğrusunu yapıyoruz biz iyi tarafız biz haklı tarafız biz kazanacağız törör elbet bitecek
@cevikci ... her söylenen yalana inanacak kadar safsın.. araplar kadar kolay yalan söyleyen, turkler kadar bu yalanlara inanan başka millet yoktur. bu lafı hiç duymadınmı?
Bu asil millet, şevkat ve merhamette bütün dünyaya örnek.
@ahmet_sesen_1958 butun dunya gorse ne olur kalles yine kallestir. biz dussek kimse kaldirmaz cunku biz turkuz. o nedenle dusmeyecegiz.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler