Hakkari'de özel kreşte ihmal iddiası! 6 yaşındaki küçük çocuk yaşam savaşı veriyor

Hakkari'de yaşayan Recep Akar, 6 yaşındaki kızı Cevahir Mukaddes Akar'ın gittiği özel kreşte yediği yiyeceğin nefes borusuna kaçması sonucu iki aydır hastanede yaşam mücadelesi verdiğini söyledi.

Hakkari'de özel kreşte ihmal iddiası! 6 yaşındaki küçük çocuk yaşam savaşı veriyor

Recep Akar, gazetecilere yaptığı açıklamada, kızının iki ay önce kreşteyken yediği yiyeceğin nefes borusuna kaçması sonucu fenalaşarak hastaneye kaldırıldığını belirtti.

Kızına zamanında müdahale edilmediğini, hastaneye de geç götürüldüğünü ileri süren Akar, bu nedenle kreş görevlileri hakkına suç duyurusunda bulunduğunu aktardı.

Akar, Van'a sevk edilen kızının yoğun bakımdaki tedavisinin sürdüğünü dile getirdi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Salih Kaya da ailenin şikayeti üzerine olayla ilgili idari soruşturma başlattıklarını ve adli sürecin sonucunu beklediklerini ifade etti. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
kreşlerde bakım için işe aldıkları kadınlar kendi aralarında atışmalardan, işten kaytarmalardan, dedikodudan çocuklaramı bakıyor ki.. kendi çocuğuna doğru düzgün bakamayanlar işe girmiş kreş annesi olmuş.. yazık, çok yazık bu çocuklara, annenin kendi bakması lazım, vakti yoksa da bi tanıdığa felan bırakılabilir, eskiden herkes birbirinin çocuğuna bakardı.
Herkezin ilkyardım eğitimi alması şart,Bilmiyosanız yutubeden öğrenin?
Böyle zamanlarda zaman altındır.en fazla 5 dakikanız vardır daha fazla zaman kaybı beyinde kalıcı hasar verebilir.Komik olan o kreşte ilk yardım eğitimli kimsenin olmaması.İlk yardım herkese lazım olabilir eğitim şart.Allah şifa versin ne desek boş
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler