HABER

Hakkari kar esareti altında

HAKKARİ (İHA) - Hakkari'de dün akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı, hayatı olumsuz yönde etkilerken, şehir içi ve şehirler arası ulaşımın ise güçlükle sağlandığı belirtildi.

Cadde ve sokaklardaki seyyar satıcılardan bazıları, etkili olmaya başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle eşyalarının ıslanmaması için naylon poşetlerden çadırlar açtı. Tezgahları kar altında kalan bazı satıcılar ise işbaşı yapamadı. Şehir içi ve şehirler arası ulaşımın güçlükle sağlandığı Hakkari'de yolda yürüyen vatandaşlar, adeta kardan adama dönüştü. İl ve ilçelerde ulaşıma kapalı bulunan köy yollarının yeniden ulaşıma açılması için İl Özel İdare Genel Sekreterliği'ne bağlı Köye Yönelik Hizmet Birim Amirliği ekiplerinin çalışmalarını sürdürdüğü belirtildi.

Konuyla ilgili İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Köye Yönelik Hizmet Birim Amirliği yetkilileri, daha ulaşıma kapanan 112 köy yolundan 90'nını ulaşıma açtıklarını belirterek, geriye kalan 32 köy yolunu ise yeniden ulaşıma açmak için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Yetkililer, "Daha önce meydana gelen kar yağışından dolayı kapalı bulunan 122 köy yolundan 90'nını ulaşıma açmayı başarmıştık. Geriye kalan 32 köy yolunun açılması için ise ekiplerimiz karla mücadele çalışmalarını sürdürüyorlar. Ancak dün akşam saatlerinde yeniden etkili olmaya başlayan yoğun kar yağışının böyle devam etmesi halinde, il ve ilçelerimizde bulunan toplam 122 köyle bu köylere bağlı 449 mezra yolumuz tekrar ulaşıma kapanacaktır" şeklinde konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler