HABER

Hakkari ve Şemdinli'de 2 asker şehit

Yüksekova ve Şemdinli ilçelerinde 2 asker şehit oldu. Göğsüne aldığı mermi nedeniyle bir asker nöbet yerinde kanlar içinde bulundu. Diğeri karakolda elektrik akımına kapıldı.

Yüksekova 21'inci Jandarma Sınır Tugay Komutanlığı'nda dün gece çevre nöbeti tutan Komando Er Fehim Yavaş, telsiz anonslarına cevap vermedi. Bunun üzerine nöbet yerine giden devriyeler, askeri nöbet yerinde kanlar içinde buldu. Hemen Yüksekova Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Komando Er Fehim Yavaş'ın göğsüne aldığı mermi ile öldüğü anlaşıldı. Komando Er Fehim Yavaş'ın neden öldüğünün tesbit edilmesi için soruşturma başlatıldı. Şemdinli İlçesi'nde ise Komando Er Musa Güdük, görev yaptığı karakolda elektrik çarpması sonucu şehit oldu.

İki asker için bu sabah Yüksekova 21'inci Jandarma Sınır Tugay Komutanlığı'nda askeri tören düzenlendi. Askeri erkanın katıldığı törenden sonra Komando Er Fehim Yavaş'ın cenazesi toprağa verilmek üzere Bilecik'in Osmaneli İlçesi'ne, Komando Er Musa Güdük'ün cenazesi de ambulansla Mersin'e gönderildi.MERSİN (İHA) - Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde bir er, elektrik akımına kapılarak şehit oldu.

Edinilen bilgiye göre, Er Musa Güdük, vatani görevini yaptığı Şemdinli'deki birliğinde, yağıştan etkilenen trafonun yanından geçerken elektrik akımına kapılarak şehit oldu. Şehit er, Mersin'in Gülnar ilçesine bağlı Kuskan beldesinde yarın saat 10.00'da düzenlenecek törenin ardından toprağa verilecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön