Hakkari'de doktora vahşi saldırıya tepki

Hakkari Yüksekova Devlet Hastanesinde görev yapan bir doktorun 50 kişi tarafından darp edilmesine tepki gösterildi

Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, şiddetin önüne geçmek için daha kaç doktorun, kaç sağlık çalışanının ölmesi gerektiğini belirtti.

Kahveci yaptığı yazılı açıklamada, "Sağlıkta şiddetin son kurbanı Hakkari'de bir doktor arkadaşımız olmuştur. 50 kişinin saldırısına uğrayan doktorumuzun hayati tehlikesi devam etmektedir. Şifa bekleyen insanlara yardım eden çalışanlara şiddet uygulayanlar her şeyden önce tüm milletin sağlığının da bir numaralı düşmanlarıdır" dedi.

Yeterli tedbirlerin alınmaması nedeniyle sağlıkta şiddetin devam ettiğini kaydeden Kahveci "Sağlıkta şiddet ne yazık ki hız kesmeden devam ediyor. Sağlık Bakanlığı'nın verilerine göre ortalama her 1 saatte 1 sağlık çalışanı şiddete maruz kalıyor. Hakkari'de doktorumuz şiddet sonucu ölüm kalım mücadelesi veriyor. Şiddetin önüne geçmek için daha kaç doktorun, kaç sağlık çalışanının ölmesi gerekiyor. Ne bekleniyor, niçin önlem alınmıyor" şeklinde konuştu.

Önder Kahveci artık laf yerine icraatın gerektiğini belirterek "Türkiye'de rekor kırılan alanlardan biriside sağlıkta şiddeti kınamadır. Sorumluluk sahipleri icraatları ile bu tür olayları önlemek yerine kınamayı tercih ediyor. Sonra da başka bir şiddet olayına kadar sağlıkta şiddet rafa kaldırılıyor. Artık kınama yerine somut çözümler geliştirilmelidir. Bir an önce şiddetin en aza indirilmesi adına çalışmalar hayata geçmelidir. Bu konuda artık ciddi adımlar atılmalıdır. Güvenli çalışma ortamı sağlık çalışanlarının hakkıdır" dedi.

(ANKA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
bir de sebebini yazsaydınız. bilgilendirmiş olurdunuz.
O gariban dr nin suçu ne de böyle alçakça bir saldırıya maruz kalıyor..yazık günah ne insaniyet kalmış ne insaf..Allah size layığınızı versin gücünüz garibana yetiyor..Tabi başlar baş olmayınca ayakların bunları yapması normal...
BENCE SALDIRIYI YAPANLARI BİR VETERİNER HEKİME MUAYENE ETTİRMELİ.
Doktor olunca bir bok mu oluyor.Ne doktorlar var dini imanı Allah'ı para biliyor.
Diğer Haberler