HABER

Hakkari'de hasta kurtarma operasyonu

HAKKARİ (İHA) - Hakkari'nin Merzan Mahallesi'nde diyaliz hastası olan bir vatandaş, yolların kapalı olması nedeniyle yakınları tarafından battaniye ile taşınarak hastaneye ulaştırıldı.

Diyalız hastası olan ve haftada 3 defa cihaza bağlanması gereken Aziz Çiftçi (55), yolun kapalı olması yüzünden Mahalle Muhtarı Zübeyir Çelebioğlu ve yakınlarının yardımıyla evinde alınarak bir battaniye içersinde kara bata çıka hastaneye ulaştırıldı. Muhtar Zübeyir Çelebioğlu, diyaliz hastası olan Aziz Çiftçi'nin aniden fenalaştığını, yollar kar yüzünden kapalı olduğu için ilkel yöntemlerle Hakkari Devlet Hastanesi'ne ulaştırdıklarını belirtti. Çelebioğlu, "Mahallemizde 6 okul ve 2 de yurt var. Yol açılmadığı için öğrenciler, esnaflar ve memurlar perişan oluyor. Mahallemiz 6 bin nüfusludur. Yollarımızın açılması için valimizden yardım istiyoruz" dedi.
Mahalle sakinlerinden Ekremi Ziya Tatlı ise, diyaliz hastası Aziz Çiftçi'nin bir süreden beridir Ankara'dan tedavi gördüğünü belirterek, "Diyalize girmesi gerekiyordu. Yol kapalı olduğu için battaniye ile götürdük. Bugün yine Ahuzer Tatlı 2 yaşındaki çocuğu sırtlayarak düşe kalka hastaneye ulaştırdık. Yetkililerimiz ricamız belediye imkanları ile yolar açılsın demesinler, her zaman gibi bize yardımcı oldukları gibi yardımcı olsunlar" şeklinde konuştu.

Battaniye ile taşınarak Hakkari Devlet Hastanesi Diyaliz Ünitesi'nde tedavi altına Aziz Çiftçi'de yol kapalı olduğu için ilkel yöntemlerle hastaneye ulaştırıldığını söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön