HABER

Hakkari'de izinsiz gösteri

Hakkari ve Yüksekova'da yola barikat kurarak polise taş ve molotofkokteyli ile saldıran gruplara güvenlik güçleri müdahale etti.

HAKKARİ (A.A) - Hakkari'nin Keklikpınar mahallesinde 9 teröristin etkisiz hale getirilmesi nedeniyle bir araya gelen gruplar, Van-Hakkari karayoluna barikat kurdu.

Ateş yakarak polise taşla saldıran gruplara basınçlı suyla müdahale eden polis, zırhlı araçlarla dolaşarak mahalle sakinlerine, ''Bu bayram zehir oldu, lütfen çocuklarınıza sahip çıkın, çocukların yeri yollara barikat kurmak değil, taş atmak değil, anne ve babaların yanında olmaktır, çocuklarınızın kötü emellere alet olmasına müsaade etmeyiniz'' şeklinde anonslar yaptı.

Güvenlik güçlerinin uyarılarına rağmen, olayların ara sokaklarda devam ettiği bildirildi.

Öte yandan, aracıyla Keklikpınar Mahallesi'nden geçtiği sırada taşlı saldırıya uğrayan ve havaya açtığı ateş sonucu 15 yaşındaki Enver Turan'ın yaralanmasına neden olan Uzman Çavuş, yoğun güvenlik önlemleri altında adliyeye çıkarıldı.

-YÜKSEKOVA'DA EYLEM-

Yüksekova ilçesinde de 9 teröristin etkisiz hale getirilmesini protesto eden grup Cengiz Topel Caddesi üzerinde bir araya gelerek yola barikat kurarak, ateş yaktı.

Güvenlik güçlerinin tüm uyarılarına rağmen dağılmayan grup polise taş ve molotofkokteyli ile saldırdı.

Polisin biber gazı ve basınçlı su ile dağıttığı grup, ara sokaklarda eylemlerini sürdürüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön