HABER

Hakkari'de olaylar çıktı

Hakkari'nin Bağlar Mahallesi'nde yaklaşık 100 kişilik çocuk grubu yolu 6 ayrı noktada trafiğe kapattı. Polis göstericileri gaz bombası ile müdahale etti.

Atılan her gaz bombası ile adeta oyun oynayan çocuklar, atılan her gaz bombasına sevinmeleri ise dikkatlerden kaçmadı.

DTP'li belediye başkanlarının tutuklanmasını protesto eden göstericiler ortalığı bir birine kattı. Yolda geçen bazı vatandaşlar gazdan etkilenirken, mahalleye gelen araçlar ise geri dönmek zorunda kaldı.

Öğle saatlerinde 3 ayrı mahallenin yolunu bir birine bağlayan Bağlar Mahallesi Küçük Sanayi Sitesi yoluna barikat kuran, sayıları 100'ü bulan göstericilere polisler gaz bombası ile müdahale etti. Atılan gaz bombalarını yerden alarak değişik noktalara fırlatan çocuklar gaz bombaları ile oyun oynadılar. Gaz bombalarının her atışında sevince boğulan çocuklar, polise sapanla taş attılar. Polisin olay yerinden ayrılmasıyla birlikte yeniden yola çıkan göstericiler yollara büyük taşlarla barikat kurarak slogan attılar.

Yüzü kapalı göstericiler mahallenin 6 ayrı noktasına barikat kurarak araçların giriş ve çıkışlarına izin vermediler. Evlerin önünde bulunan kömür atık çuvallarını da barikat olarak kullanan göstericilerin eylemi 2 değişik mahallede ise devam ediyor. Karşıyaka Mahallesi Katremas köprüsünü de trafiğe kapatan göstericiler ile polis arasındaki çatışmalar sürüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön