Hakkari'de silah sesleri dinmiyor

Hakkari'de gündüz saatlerinde meydana gelen olaylar nedeniyle silah seslerinin hiç eksik olmadığı Hakkari'de gece geç saatlerinde de yine silah sesleri yükseldi.

Sabah saat 09.30 sıralarında Cumhuriyet Caddesi üzerinde toplanan gurup ateş yakıp bölücü slogan atan göstericilere polis müdahale etmesi sonucu olay tüm mahallelerde başlamıştı. Çıkan olaylar nedeniyle polis göstericileri dağıtmak için havaya ateş etmek zorunda kalmıştı. Olaylar sonrasında ise 12 gösterici, 5 polis olmak üzere 17 kişi yaralanırken yaklaşık 50 kişi ise gözaltına alınmıştı. Esnaflar ise gün boyu kepenklerini kapatmak zorunda kalmıştı. Akşam saatlerinde olayların bitmesi beklenirken yine rahat durmayan göstericiler şehrin değişik mahallelerinde ateş yakarak yollara barikat kurdular. Polise zor anlar yaşatan göstericiler kursan gösterilerini sürdürüyor.

Polis önce havaya ateş açtı daha sonra da göstericilerin yerini tespit etmek için aydınlatma mermisi kullandı. Silah seslerinin yankılandığı Hakkari'de vatandaşlar evinden dışarı çıkamaz hale geldi. Esnafın olaylar nedeniyle gün boyunca işyerlerini açmaması nedeniyle ev ihtiyaçlarını karşılayamayan vatandaşlar olayların biran önce son bulmasını istiyor. Akşam saatlerinde devam eden olaylarda ise 2 kişinin yaralandığı bildirildi.

Hakkari'de meydana gelen olayların ardında Yüksekova ilçesinde de yarın büyük olayların çıkması bekleniyorum. İlçede beklen olaylar nedeniyle Hakkari Valiliğinde akşam saatlerinde bir kriz maması kuruldu. Kriz masasında Yüksekova ilçesinde meydana gelebilecek olası olayların ele alınacağı bildirildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler