HABER

"Hakkımı helal etmiyorum"

SAMSUN (İHA) - Samsunlu şehit Tuncay Karataş'ın annesi 54 yaşındaki Rediye Karataş, devletin şehit yakınlarının sesine kulak vermesi gerektiğini belirterek, Bülent Ecevit'in eşi Rahşan Ecevit'i eleştirdi.

Şehit annesi Karataş, "Rahşan Hanım'ın sayesinde çıkarılan yasayla açlık grevindeyken salıverilen teröristin intihar saldırısı sonucu ölen oğlumun acısını yüreğimde hissediyorum. Allah kimseye bu acıyı yaşatmasın. Rahşan Hanım'a hakkımı helal etmiyorum" dedi. Oğlu Tuncay Karataş'ın 26 yaşındayken 10 Eylül 2001 tarihinde İstanbul Taksim'de şehit edildiğini söyleyen Rediye Karataş, "İstanbul'un göbeğinde terörist polis öldürüyor. Canlı bombayı farkeden oğlum, ona engel olmaya çalışırken şehit düşüyor. Bu vatan için canımız feda olsun fakat, insanları katledenlerin beslendiğini gördükçe yorgun kalbim dayanmıyor" diye konuştu.

"ÖCALAN ASILMAZSA GÖZÜMÜZ AÇIK GİDER" Samsun'un Çarşamba İlçesi Çınarlık Beldesi Yalı Mahallesi'nde oğlunun adına yaptırılan caminin bahçesinde yine oğlunun anısına dikilen fidanın başında, Abdullah Öcalan'ın İmralı'da "koçlar gibi" bakıldığını da öne süren Rediye Karataş, yakalanmasının bir anlam taşımadığına işaret etti. Rediye Karataş, oğlu Olcay (26) ve kızı Derya (23) ile yaşadığını belirterek, "Öcalan'ı yakaladılar da ne oldu? Devlet yetkililerimiz dediklerimizi yapmıyor. 'Asın' dedik, asmadılar. 'AB' dediler. Bizi AB'ye almayacaklarını bilmiyorlar mı? Oyalandığımızı bilmiyorlar mı? İmralı'yı bu katile teslim ettiler, 15-20 doktorun gözetiminde koçlar gibi bakıyorlar! Yakalamasalar daha iyiydi. Hiç olmazsa, Avrupa'da, yakalanma korkusuyla kaçak olarak yaşardı. Bizim çocuklarımız dağda, tepede, şehrin göbeğinde şehit düşerken, teröristlerin lehinde cereyan eden kararlar karşısında şok oluyoruz. Sabahlara kadar gözyaşlarına boğuluyoruz. Ne olursa olsun, bu Öcalan asılmalıdır. Aksi halde gözümüz açık gider" şeklinde konuştu.

Tek tesellisinin oğlunun şehadet şerbeti içmesi olduğunu anlatan anne Karataş, "Ben oğlumu polis yapana kadar O'nun burnunu bile kanatmamıştım. "Oğluma üniversiteyi okuttum. Ben onları yetim büyüttüm. Polis oldu, İstanbul'un göbeğinde şehit düştü. Polisimiz ne yapabiliyor? Ellerini kollarını bağladılar. Biz, millet olarak devletimizden birşey istemiyoruz. Yeter ki; alınan kararlar milletin lehine olsun. Politikacılar şer güçlere aman vermesin. Apo'yu assınlar, nasıl olsa bizi AB'ye almayacaklar" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön