HABER

Hakkinen, 5 yıl sonra F1 pistlerine dönüyor

Formula 1'de (F1) iki kez şampiyonluk yaşayan Finlandiyalı pilot Mika Hakkinen, beş yıl aradan sonra tekrar pistlere dönüyor.

1998 ve 1999 yıllarından McLaren-Mercedes takımıyla arka arkaya iki Formula 1 şampiyonluğu yaşayan ve 2001 yılında ise, pistlere veda eden Finlandiyalı pilot Mika Hakkinen, beş yıl aradan sonra 38 yaşında, test pilotu olarak tekrar F1 pistlerine dönüyor. 2005 yılından beri, Almanya'da gösteri yarışlarına katılan Hakkinen konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Beş yıl sonra, test sürüşüyle de olsa Formula 1 aracını yeniden süreceğim için çok mutluyum. McLaren Mercedes'in 2007 hazırlıklarına katkı yapmayı umuyorum. Formula 1 aracını yeniden kullanmayı gerçekten ne kadar çok istediğimin farkına vardım" dedi.

Son olarak 2001 yılında Japonya GP'sinde F1 aracını kullanan, 161 kez pistlerde yarışan, 20 kez podyuma çıkma başarısı gösteren Finli pilotla ilgili olarak konuşan McLaren-Mercedes'in takım patronu, Ron Dennis ise, konuyla ilgili olarak "Mika'ya yeniden bir Formula 1 aracı kullanma imkanı vermekten büyük memnuniyet duyuyoruz. Takımın 2007 hazırlıklarına kalitesiyle büyük tecrübe katacaktır" dedi. Ancak Dennis, Hakkinen'in, tüm test sürüşlerine katılmayacağını da vurgulayarak, "Bununla birlikte şu safhada, Mika'nın takım adına daha fazla test sürüşü yapması gibi planlarımız da yok" diyerek sözlerini ifade etti.

Mercedes Şefi Norbert Haug'da, Hakkinen'in test sürüşlerinin, 'F1'e kesin dönüş yapıyor' şeklinde algılanmaması gerektiğini ifade ederek, McLaren mercedes'in zaten son dünya Şampiyonu Fernando Alonso ve İngiliz genç yıldız Lewis Hamilton gibi iki pilotunun olduğunu hatırlattı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön