MAGAZİN

Haklarında hapis istemi olan ünlülere Af müjdesi

MHP’nin af teklifi cezalarda 5 yıllık indirim sağlıyor. 163 bin kişinin yararlanacağı teklif sayesinde uyuşturucu suçundan haklarında hapis istemi olan Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca ve Cenk Eren cezaevine girmekten kurtulacak.

Haklarında hapis istemi olan ünlülere Af müjdesi

MHP’nin TBMM’ye sunduğu af teklifinde detaylar belli oldu. Kanun teklifinin yasalaşması halinde de ilk etapta 162 bin 989 mahkum tahliye edilecek. Teklife göre, ‘Cinsel saldırı, soykırım, kasten öldürme, çocuk istismarı” gibi konuların yanı sıra, devlete, hükümete, milli savunmaya, Orman Kanunu’na ve Atatürk aleyhine işlenen suçlar kapsam dışı bırakıldı.

ÜNLÜ İSİMLER DE AFTAN FAYDALANACAK!

Vatan'dan Çağdaş Ulus'un haberine göre, yine kanun teklifi ile uyuşturucu suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırılan ünlü oyuncular Çağatay Ulusoy ve Gizem Karaca da cezaevine girmekten kurtulacak. Aynı davada 6 yıl 3 ay hapse çarptırılan şarkıcı Cenk Eren de infaz yasasına göre cezasının yatarı 4 yıl 2 ay olduğu için bu teklifin kabul edilmesi halinde cezaevine girmeyecek. Teklifte cezasından indirim alabilecek suçlular kapsamında uyuşturucu ticaretiyle uğraşan 50 bin 386 bulunuyor. MHP, indirimden yararlanacakların çocuk yaştaki ‘torbacı’ denilen kişiler olduğunu ve onların sorunlarına dikkat çekmek için teklife dahil edildiğini savunuyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 54 yorum
milliyetçi partinin teklifi uyuşturucu satıcısı ve fuhuş yapanlar çoğunlukta olduğu bir af oy verenlerin çoluğu çocuğu yok galibq
Bende Denetimli ye gidip geliyorum bu iş banada yarar ama inşallah çıkmaz
160 bin kişi tekrar sokağa adam öldür gasp yap hırsızlık yap yine içeri gir af nedir ya mhp bu ülkeye hiçbir zaman iyilik yapmaz zaten hep ayağa dolaşan bir parti yavru muhalafetti yandaş hav hav oldu
Geri Dön