HABER

Halaçoğlu: Hukuka açık müdahale

Ankara (AA)- Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, Parlamentoların soykırım yasaları kabul etmelerinin, hukuka açık müdahale olduğunu söyledi.
Prof. Dr. Halaçoğlu, Ankara Sanayi Odası'nın (ASO) Sincan Organize Sanayi Bölgesinde düzenlenen aylık Meclis toplantısında yaptığı konuşmada, İngiliz,
Fransız ve Osmanlı arşivlerinden belgelerle sözde Ermeni soykırımı iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Fransa Parlamentosunun, sözde soykırım iddialarını yalanlamaya ceza veren düzenlemeyi kabul ettiğini anımsatan Prof. Dr. Halaçoğlu, "Avrupa, bizim ne içine
girmemizi ne de bu bölgede güçlü bir devlet olmamızı istemiyor. Bütün mesele budur" dedi.

Türkiye'nin içinde oynanan tüm oyunların nedeninin de bu olduğunu ifade eden Prof. Dr. Halaçoğlu, "Biz bu kafayla gidersek (devlet sonsuza kadar yaşayacak)
demekle devlet sonsuza kadar yaşamaz. Ermeniler bir kampanyada 4-5 milyon dolar topluyor. Herkes elini taşın altına koyuyor" diye konuştu.

Fransa'nın aldığı kararın hiçbir önemi olmadığını, asıl önemli olanın ders kitaplarına giren bu görüşlerle büyüyen yeni nesiller olduğunu belirten Prof. Dr. Halaçoğlu, Devlet olarak, Avrupa Parlamentosunda, Fransa'nın şikayetinin yapılması gerektiğini sözlerine ekledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön