Halep’te Zeytin Dalı Harekatı’na destek yürüyüşü

Suriye’nin Halep kentinde, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından terör örgütü PYD/PKK’ya yönelik Afrin bölgesinde yürütülen ’Zeytin Dalı Harekatı’na destek mitingi düzenlendi.TSK tarafından terör örgütlerine yönelik Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’na destek için Halep’in El-Abzimu kasabasında yürüyüş düzenlendi.

Suriye’nin Halep kentinde, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından terör örgütü PYD/PKK’ya yönelik Afrin bölgesinde yürütülen ’Zeytin Dalı Harekatı’na destek mitingi düzenlendi.
TSK tarafından terör örgütlerine yönelik Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’na destek için Halep’in El-Abzimu kasabasında yürüyüş düzenlendi. Suriye’nin birliğine vurgu yapan göstericiler, Esad rejiminin devrilmesi ve ayrılıkçı militanların ülkeyi terk etmeleri için sloganlar attı.
Özgür Suriye Ordusu’na (ÖSO) desteklerini ifade eden protestocular, PKK ve PYD terör örgütleri ile Esad rejiminin özgürleştirilmiş bölgelere yönelik tehditlerine karşı birlik çağrısında bulundu. Eylemciler, Esad rejimi ve destekçisi Rus hava kuvvetlerinin Doğu Guta ve İdlib’deki saldırılarını da kınayarak, Afrin’in terör örgütü PYD/PKK’dan temizlenmesi gerektiğini vurguladı.
"Kürtler kardeşimiz, bölücüler düşmanlarımız” sloganları atan göstericiler, “Esad, Rusya desteğiyle bizi bombalamaya devam ediyor" yazılı pankartlar taşıdı.
Gösteriye katılan İbrahim el-Ahmad, PYD/PKK’ya yönelik Zeytin Dalı Harekatı’ını desteklediklerini ifade ederek, "Bizler Kürt halkıyla beraberiz, onlara karşı değiliz.Onlar bizim, biz de onların kardeşiyiz" dedi. Ahmad, Suriye topraklarında Özgür Suriye Ordusu ve geçici hükumetin çözüm olduğunu söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler