HABER

Haliç'te bebek cesedi bulundu

Beyoğlu Sütlüce sahilinde balık tutan bir kişi, denizde 2 aylık bebek cesedi buldu

Haliç'te bebek cesedi bulundu

Sahile çıkarılan bebeğin cesedi olay yerine getirilen babası tarafından teşhis edildi. Sinir krizi geçiren baba, dayanamayıp baygınlık geçirdi.

Sütlüce 2 parkında, sahilde balık tutan bir kişi, denizin üzerinde duran bebeği farketti. Gelen kişilerle birlikte denizde baş aşağı duran bebek, ayaklarından tutularak yukarı çekildi.

Bu sırada bebeğin oyuncak olmadığını anlayan vatandaşlar durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polisler, ilk incelemede bebeğin iki aylık erkek olduğunu belirledi.

Polis ekipleri yaptıkları incelemelerde, Eyüp'te bir bebek için kayıp müracaatında bulunulduğunu tespit etti. Deniz polisine bağlı dalgıçların da denizde arama yaptıkları öğrenildi.

Bebek cesedini denizden çıkaran İsmail Demirhan, “Sabah dalgıçlar karşıda arıyorlardı. Akşam üstü parka geldik. Balıkçı bir arkadaş vardı, oltayla balık tutuyordu. Görmüş bize haber verdi. Gelip baktığımızda önce oyuncak bebek zannettik. Emin olmak için aşağıya indik. Arkadaşla birlikte çıkardık ki gerçek bebekti. Balon gibi olmuştu ama gerçek bebekti" diye konuştu.

Polis ekipleri kayıp müracaatında bulunan Erol Algın'ı teşhis için olay yerine getirdi. Bebeği görür görmez teşhis eden baba sinir krizleri geçirdi. Polisin zapt etmeye çalıştığı baba baygınlık geçirince yere yığıldı. Öte yandan anne Sultan Suna Argın'ın polise verdiği ifadede Eyüp Camisi'nde tuvalete girerken bir kadının kendisine 'bebeği tuvalete götürme mikrop kapar' dediğini, bunun üzerine bebeği kadına emanet ettiğini tuvaletten çıktıktan sonra bebeğin de kadının da ortalıkta görünmediğini, daha sonra da polise başvurduğunu söylediği öğrenildi. Annenin karakoldaki ifadesi devam ederken polis, verdiği çelişkili ifadeler nedeniyle şüpheli sıfatıyla gözaltına aldı.
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 28 yorum
İNSAN OLDUĞUMA UTANIYORUM.BUNU YAPANLARA NE DESENİZ NE YAPSANIZ AZDIR ŞERİAT KANUNLARI GETİRİLMELİ
abartma sende birader, hemende attın ortaya şeriatı. kanunlarımız var çok şükür...
uayik şeriatın olduğu yerde 5 sene çalıştım 80' lik dedeler 15-16 yaşındaki kız çocuklarını 3. yada 4. eş olarak alıyordu şeriat öyle pekte anlamadığımız gibi adalet dağıtmıyor... önemli olan Allah korkusu, Allah'tan korkmayan kulundan niye korksun ki ???
sayın gençadam20 kanunlardan bahsederken çok net konuşmuşsun da aynı Türkiye de yaşamıyoruz sanırım! sizin orda adam öldürene 3-5 yıl hırsızlık yapana ceza yok, trafikte emniyet şeridinde adam ezip kaçana 1-2 yıl, karısını delik deşik edene bir daha yapma diyerek salmak, falan filan suçlara cezasız elini kolunu sallayarak gezmek durumları yok sanırım.
resmen annesi öldürmüş.hikayesi inandırıcı değil.hiç bir anne bebeğini tanımadığı kimyeseye vermez.vahşi kadın.
Fatma şahinin teşvik yasası yeterli gelmemiş demekki.
bu fatma şahinin teşviki değil; ben istediğimle yatarım, istediğimle doğururum, istediğimi kürtajla alır, istediğimi de doğurur denize atarım diyen sözde çağdaşçıların çevrecilerin işidir birader
Geri Dön