Halil Mutlu: ''Pekin'e kazanmaya gideceğim''

Ankara (AA)- 2008 Pekin Olimpiyatları'na hazırlanan olimpiyat şampiyonu milli halterci Halil Mutlu, "Pekin'e kazanmaya gideceğim" dedi. Halil Mutlu, olimpiyatlara haftanın 6 günü ve günde 5 saatlik bir antrenman programıyla hazırlandığını belirtti. Spora 25 yıldır aktif olarak devam ettiğini ve bunun 17 yılının milli forma altında sürdüğünü ifade eden Mutlu, 35 yaşına geldiğini ve olimpiyat sonrası sporu bırakacağını kaydetti.

Sporu yaş nedeniyle bırakma kararı aldığını belirten Mutlu, şunları söyledi: "Hiç bir sporcu yarışmaya kaybetmek için gitmez. Ama sporcu kendisini
de bilir, hayalci olmamak lazım. Pekin'de hedefim şampiyonluk. Cezalı ve sakatlık dönemim oldu. Türkiye'ye güzel başarılar getirdim. Fakat yaşadığım olaylar bunları sildi. Üzerimdeki kiri temizlemek istiyorum. Pekin'e şampiyon olmak için gideceğim."

Yasaklı olduğu 2 yılda kendisini yenilediğini anlatan ve bu nedenle sporu bırakma kararını olimpiyat sonrasına bıraktığını ifade eden Mutlu, şöyle devam etti:
"Olimpiyatı son yarışmam olarak görüyorum. Maalesef yaş... 35 yaşındayım, kimseyi kandıramam. Zaten zor olanı yapıyorum ve hala zirve için yarışıyorum. Önümüzde olimpiyat var ve bu beni başarı için kamçılıyor. Eğer olimpiyat yakın olmasaydı, şu an sporu bırakmış olabilirdim. Cezalı olduğum sürede vücudumu yenilediğimi düşünüyorum. Sporu, olimpiyat şampiyonu olarak bırakmak istiyorum."