Halil yurda dönüyor!

Schalke'den ayrılmayı kafasına koyan golcü futbolcunun Türkiye'den bir takımla sezon sonu gelmek için kesin olarak anlaştığı öğrenildi.

Fenerbahçe, Schalke'de sezon sonunda satılması düşünülen Halil Altıntop'u transfer etmek için harekete geçti. Bundesliga ekibi Schalke 04'de oynayan Halil Altıntop, takımıyla ipleri koparmak üzere. Milli oyuncunun kulübüyle, 2010 yılına kadar olan 5 yıllık sözleşmesini bozarak sezon sonunda takımdan ayrılmak istediği öğrenildi. Schalke Teknik Direktörü Mirko Slomka tarafından sık sık yedek bırakılan Halil'in bu yüzden moralinin çok bozuk olduğu kaydedildi. Uzun süreden beri takımından ayrılmak istediği ve hangi takıma geçeceği konusunda çeşitli spekülasyonlar yapılan yıldız oyuncunun Fenerbahçe ile temasa geçtiği bilidirildi. Fenerbahçe'nin de uzun zamandan beri peşinde olduğu milli futbolcuyla her konuda anlaşma sağladığı kaydedildi.
GÖZDEN DÜŞTÜ
Almanya' nın haftalık spor dergisi Sport Bild, Schalke'nin takımdan göndermek istediği gizli futbolcuların listesini yayınladı. Takımı memnun kalmadığı 5 futbolcunun arasında bu sezon beklenileni veremeyen Halil Altıntop'un olduğu dikkat çekti. Schalke'den transferiyle ilgili açıklamada bulunan Halil Altıntop, "Henüz ayrılık kesinleşmedi. Ama ben futbol oynamak ve gollerimi atmak istiyorum. Başka bir takımda o takımın büyük hedeflerine ulaşmasına katkı sağlarım" dedi.