MAGAZİN

Halit Akçatepe Karacaahmet Mezarlığına defnedilecek

Dün İstanbul'da hayatını kaybeden Yeşilçam'ın efsane ismi Halit Akçatepe bugün annesi ve babasının yanında Karacaahmet Mezarlığına defnedilecek. 79 yaşında hayatını kaybeden usta oyuncu Türkiye'de her kesimin büyük sevgisini kazanmıştı.

Halit Akçatepe Karacaahmet Mezarlığına defnedilecek

Hababam Sıfını'nın Güdük Necmi'si Türk Sineması'nın yüzü hep gülen yıldızı Halit Akçatepe dün 79 yaşında hayatını kaybetti.

CENAZE TÖRENİ YARIN

Yeşilçam'ın usta ismi Akçatepe için yarın Caddebostan Kültür Merkezi'nde saat 10.30'da tören yapılacak. Halit Akçatepe'nin cenazesi öğle namazını müteakip Şakirin Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı'nda defnedilecek.

HALİT AKÇATEPE'NİN ANNE VE BABASI DA OYUNCU

74 yıldır Türk Sineması'nda emek veren 79 yaşındaki Halit Akçatepe kamera karşısına ilk geçtiğinde 5 yaşındaydı. Her ikisi de oyuncu olan annesi Leman ve babası Sıtkı Akçatepe, 1943'te çekilen 'Dertli Pınar' filminde çocuk oyuncuya ihtiyaç duyunca yanlarında Halit'i götürmüşlerdi. 100'ün üzerinde film ve dizi ile çok sayıda tiyayro oyununda rol alan Halit Açatepe, Hababam Sınıfı filmindeki Güdük Necmi rolüyle gönüllere taht kurdu.

Çoğu kişi bilmese de Halit Akçatepe'nin annesi Leman Akçatepe de ünlü bir oyuncuydu.

Halit Akçatepe'nin babası Sıtkı Akçatepe'nin Hababam Sınıfı'nda öğretmeni canlandırdığı o sahne

79 yaşında hayata gözlerini yuman usta oyuncu Türk sinemasının unutulmazları arasında yer alan Hababam Sınıfı serisindeki "Güdük Necmi" karakterine hayat vermişti.

2 evliliğinden 3 kızı olan Halit Akçatepe 2 yıldır sağlık sorunları yaşıyordu. 1.5 yıldır da konuşma güçlüğü çektiği için ziyaretçi kabul etmiyordu.

ÖLÜM NEDENİ KALP KRİZİ

Ünlü oyuncunun doktoru Osman Arıkan, Halit Akçetepe'nin kalp krizi sonucu hayatını kaybettiğini söyledi. Akçatepe'nin özel hemşiresi, "Karacaahmet Mezarlığı'na defnedilecek ama kesin bir tarih yok. Halit bey son günlerinde gayet mutluydu" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Halit Akçatepe'ye taziye mesajı yayınladı. Erdoğan mesajında, "Halit Akçatepe her zaman sevgi ve saygıyla yad edilecektir" dedi.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler