HABER

Halit Ayar cinayetinde karar açıklandı

İstiklal Caddesi'nde İTÜ mezunu 23 yaşındaki Halit Ayar'ın bıçaklanarak öldürülmesi davasında karar açıklandı. Mahkeme, her iki sanığa ağırlaştırılmış müebbet cezası verdi. Karar sonrası Halit Ayar'ın annesi gözyaşlarına hakim olamadı. Anne Ayar, "Adalet yerini buldu. Çocuğumun kanı yerde kalmadı. Bu dünyada gün yüzü görmeyecekler" dedi.

7 Eylül 2019'da arkadaşlarıyla gittiği İstiklal Caddesi'nde bıçaklanarak öldürülen 23 yaşındaki İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) mezunu elektrik mühendisi Halit Ayar'ın davasında her iki sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Kararın ardından anne Hanife Ayar gözyaşlarını tutamadı. İstanbul Adalet Sarayı'nda görülen davanın ardından mahkeme çıkışında DHA'ya konuşan anne Ayar, "Oğlum geri gelmeyecek. Bu kararın verilmesi için çok uğraştık. Çocuğumun kanı yerde kalmadı. Ben en çok ona seviniyorum. İstediğimiz cezayı aldılar. Ağırlaştırılmış müebbetle inşallah gün yüzü görmeyecekler. Benim çocuğum şu an mezarda yatmaya mahkumsa onlar da bu dünyada gün yüzü görmeyecekler. Adalet yerini buldu. Bu dünyada bir şey söyleyemedim ama öbür dünyada iki elim ikisinin yakasında olacak" dedi.

090920191242100464084_2

CEZAEVİNDEN İZİNLİ ÇIKTILARI GÜN ÖLDÜRMÜŞLERDİ

Anne Ayar, "Kanunların tekrar tekrar gözden geçirilmesini istiyorum. İçerideki suçluların iyi niyetten dolayı dışarıya salındıkları zaman insanların başına neler geldiğini görüyoruz. Ne hayallerle, gözünün içine bakarak yetiştirdiğim çocuğumu katledebiliyorsa bu insanlar herkese yapabilirler bunu. Benim çocuğumun da insan hakları vardı ama benim çocuğum şu an mezarda yatıyor. Bunun hakkını kim verecek" diye konuştu. Baba Mehmet Ayar da, "Verilen hiçbir karar bizim evladımızı geri getirmeyecek bunu biliyoruz. Mahkeme tarafından verilen karar bir nebze de yüreğimize su serpti. Basına da ilgisinden dolayı teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

ba078969ed4867c32c78c4e0293e9c4b

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 29 yorum
içerde bi şekilde infaz edilmeleri gerekir. memlekte 3 kuruş faydası olmayan mahlükların bizim vergilerimizle ömür boyu ceza evinde beslenmeleri içimizi acıtıyor.
İçerde infaz timi mi var. Gir içeri o zaman adi bi suçtan sen hallet infazını. Boş konuşmayın.
kesinlikle katılıyorum ve iğindire iğindire olmalı bu infaz
@islam_sadikoglu_1979 sen cok dolu konuşmussun
Türkiye de artık cinayetler bitsin
adalet yerini bulmus
Geri Dön