HABER

Halk otobüsleri uydudan denetlenecek

ZONGULDAK (İHA) - Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, halk otobüslerine "Araç Takip Sistemi" kurma çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Çilek Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Murat Akyüz, yaptığı açıklamada, uydu bağlantılı sistem ile araçların gidecekleri her yerde takiplerinin mümkün olabileceğini söyledi. Sistemin kurulması ile birlikte vatandaştan gelen şikayetlerin de denetleneceğini belirten Akyüz, "Sistemin kurulması ile bünyemizde çalışan 108 halk otobüsünü, dünyanın neresinde olursa olsun izleme imkanına sahip olacağız. Otobüslerin günlük çalışmalarını, önünde yada arkasındaki otobüslerle olan mesafesini, işe gelip gelmediğini, gece son seferini yapıp yapmadığını, belirlenen güzergahtaki hattın sonuna kadar gidip gitmediğini, dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar sistem aracılığı ile görüp denetleyebileceğiz.

Aynı zamanda, vatandaştan gelen şikayetleri de sistemden takip ederek, gereğini yapacağız. Sisteme bağlanabilen 5 bilgisayarın biri kooperatif merkezinde, biri Belediye Ulaştırma Müdürlüğü'nde bulunacak. Diğerlerini ise istediğimiz taktirde evlerimize bağlayıp, denetimleri takip edebileceğiz. Kooperatif bünyesindeki denetim aracımızla da mobil takip yapabileceğimiz sistemin bir hafta içinde faaliyete geçmesini planladık" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön