Halk otobüsüne molotof kokteyli saldırı

Okmeydanı'nda toplanan yasadışı terör örgütü yandaşları, özel bir halk otobüsüne molotof kokteyliyle saldırdı.

 Halk otobüsüne molotof kokteyli saldırı

Olay yerine sevk edilen polis, yola barikat kurup taş ve havai fişeklerle saldıran gruba biber gazıyla müdahale etti. Terör örgütü yandaşları, Şark Kahvesi önünde yoldan geçen 54 K sefer sayılı Kulaksız-Taksim arasında sefer yapan özel bir halk otobüsüne molotof kokteyliyle saldırdı.

Saldırı üzerine aracı yol kenarına çeken otobüs şoförü Cengiz Turan, araç içerisindeki yolcuları kısa sürede tahliye etti. Ardından alev alan otobüsü söndürmek için yangın tüpüyle ilk müdahaleyi yaptı. İhbar üzerine kısa sürede olay yerine gelen çevik kuvvet ve zırhlı araçlar, yola barikat kurup ateşe veren göstericileri bölgeden uzaklaştırmak istedi.

Polis, yapılan uyarılara taş ve havai fişeklerle karşılık veren gruba biber gazıyla müdahale etti. Müdahaleyle birlikte dağılan göstericiler, ara sokaklarda yeniden toplanarak polise yönelik taşlı ve fişekli saldırılarını sürdürdü. Bölgedeki gerginlik ve çatışmalar yer yer sürerken, olay yerine çok sayıda takviye ekip sevk edildi.

Öte yandan, çıkan olaylar sırasında polis ve göstericiler arasında kalan vatandaşlar ve sürücüler de zor anlar yaşadı. Çatışmaların alevlendiği sırada bebek arabasıyla caddeden geçen bir kadının olayların ortasında kaldığı görüldü. Genç kadın, bebeğiyle olay yerinden güçlükle uzaklaştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 54 yorum
kardeşim Molotof denilen şey kanunda bomba değil mi? neden tazyikli su veya biber gazı, sıksanıza kafalarına o.çocuklarının.
yok olur mu bomba o kanunsuz birşey değil.kanunsuz şeyler baret,maske,sütlü su vb. o tomalarda molotoflulara çalışmıyormuş vergi ödememiş onların parasıyla alınmamış...
molotof yasak değil mi kardeşim sizde silah kullanın
Bu köpek sürülerinden birisi geberdimi, vayy gencecik çocuk öldürüldü deyip polis suçlanıyor. o zaman onlar halk oluyor.
Tüm Vatan Hainleri İçin Askere Polise Kurşun Sıkan Taş Atan Molotof Atanların Hepsi İçin Polise Vur Yetkisi Verilsinnn Yeter Artıkkk
polisin vur yetkisi türk olanlara var pkk ya yok
diren okmeydanı yazmalarını bekliyordum aslında çapulcu kardeşlerin.. nedense yine devleti suçluyorlar
sayın rte ne kadar huzurlu bı turkıye dımı...
Allah ıslah etsin gerisi biz ne yazsak boş.
Açılım var açılım sakın kötü düşünmeyin pkk teröristler sadece otobüsü yakmak istemişler. :)
POLİSE VUR YETKİSİ VERİLSİNN BU OLAYA BAŞBAKANA KARŞI YAPILSA HEMEN VURURLAR AMA TÜRK VATANDAŞINA YAPILIŞIN POLİSİN YETKİSİ ELİNDEN ALINIYOR YAZIKLAR OLSUN AKP SANA SENİN ZİHNİYETİNE
çapulcularda molotof atıyor ne olacak polise vur emri var mı
kralim032 bir kişi neden vuruldu acaba...çapulcular molotof atmıyor çapulcuların içindeki bu tarz örgütler atıyor...sizin kafanız uçmuş ya çapulcularla bozmuşsunuz asıl ülkeyi bölenlere şakşakçık yapıyorsunuz neredeyse halk kahramanı ilan edeceksiniz!!!
tomalar taksim bekleyeceğine terörün peşinden koşsa hani diyorum.
Chp militanlaridir kesinn
BU SÖZDE GÖSTERİCİLER NEDEN TUTUKLANMIYOR?
bunlar için açılım yapılıyor ya.bunlara polislerimizin eli kalkmaz daha doğrusu güçleri yetmez.bizim polislerimiz masum insanlara sıkar
yiyiyorsa gelde senin elin kalksın hadi sıkıyorsa sen kimsin kendini ne sanıyorsun kimsin kim. size insan demeye utanıyorum.
hadi len ordan, çapulcu zihniyetinle git ötede oyna
Bu açılım saçılım muhabbeti sonucu hepimizi öldürecek bunlar.
molotofçuya at plastik mermiyi, yurtsever halka değil
sizmi yurtseversiniz siz avrupanın ajanları maşonlarınız başka bir halt değilsiniz
ulan it daha dün bunlarla taksimde kol kola gezen siz değilmisiniz alayınız aynı boksunuz..
pisliğin üstünde sinek gibi geziyorsunuz
hani nerde destan yazan polisiniz ? hani nerde tayyipin askerleri ? götünüz yemiyor dimi aponun askerlerine el kaldırmaya ? ananızı bacınızı sikerler diye bişey yapamıyorsunuz dimi ? aslan yürekli cemaatçi polisler ? bir baltaya sap olamayıpta polis olmuş kahramanlar ?
HALKI SAVUNURLAR HALKIN OTOBÜSÜNÜ YAKARLAR BU İŞTEN BİR ŞEY ANLAMADIM
Ne biber gazı kardeşim, gerçek mermiyle müdahale edeceksin. Vatandaşın canına ve malına kastediyor bu köpek sürüsü
çözüm sürecinde oldugu için bunların dokunulmazlıkları var. çünki tepemize çıkacaklar bu vatanı bunlar kurtaracaklarya işte ondan. şimdi altın yıllarını yaşıyorlar. allah büyüktür türk milletininde bunlara verecek ve bu vatan hainlerini şımartanlara verecek sözü elbet bir gün olacaktır. ve öyle bir cevap olacak alllahın izniyle ne apo nede onun yandaşalrı hayal bile edemiyecek.
Açılım adı altında verilen tavizlerin sonucu bunlar iyiyi kötüyü ayırt etmesini bilmeyen akp ve r,t,e Allah şahit bunların hesabını bu Türk milletine sizler ve aileleriniz verecek . sizlere bu millet ve vatanını seven Türk ordusu kışlada sizlere ne mutlu Türküm söyleterek sürüm sürüm süründürecek
bu kadar melek olmak zorunda değiliz be kardeşim. ya o insanlar yanarak ölseydi ne olurdu. vurma yetkisi verilsin bunları. artık biz gül attıkça onlar taş değil ateş atmaya başladılar ve fazla oldular. madem bunu yapanlar marijinal gruplar, o zaman öldürülünce de diğer suçu üstlenmeyen örgütler de sevinir hiç olmazsa. vurmak serbest olmalı artık. bize insan haklarını diretenler kendi ülkelerinde bu tür vakalarda resmen vuruyorlar. biz niye vurmuyoruz kardeşim. ucunda ölüm olmayan cezalarda suçlular cesaretleniyor. can tatlıdır ölüm varsa suç azalır.
o molotofları sallayanlar şenlik olsun diye atmıyolar...amaçları o otobüsün içindekilerle yanıp kül olması...taş , bilye , fişek hepsi aynı amaçla, zarar versin, can alsın diye atılıyo...ama polisimiz sadece geri püskürtme amaçlı su ve gaz kullanıyo....su ile en fazla ıslanırsın, gaz da burnunu gözünü yakar. otobüsü yolcularıyla yakma amaçlı molotofla mukayese kabul etmez polisin silahları..ve bu hoşgörü yüzünden bu o.çocukları devamlı olarak eylem yapıyolar..artık polisimiz de elini beline atıp bu alçaklara gereken karşılığı misliyle vermelidir..
GEZİCİLER ile aynı kafa...Aynı Molotoflar...Bunlar hain, hem de iğrenç olanlarından........
hey koca türkiyem seni de çaresiz bıraktı bu neyli belirsiz politikacılar. Yasa senin elinde vatana el uzatanın elini dil uzatanın dilini keseceksin ki birdaha o el kalkmaya o dil konuşmaya korkacak pkk lı silah sıkıyor güvenlik gücü saklanıyor vurma hakkı yok bu a... k. insan hakları vatan hainlerine varda vatanını koruyan genölere yok mu. böyle siyaset olmaz böyle terörist bitirilmez. masum halka her illeti yap vatan haini yaksın yıksın gecenin karanlığında ara sokaklarda izini kaybettirsin hemde şehrin göbeğinde yıllarca dağda izlerini kaybettiriyorlardı ya şehirde!!!!!!!!!!
ee polis ne yapmış?kebapçida oturanları gözaltına alcağana işini yapsın polis
Daha oncede dile getirdigim gibi buyuk sehirlerde dahi bu eylemleri yapan teror orgutu yandaslarina ciddi hasar vermek lazim! ki bunlar haddini bilsinler indirmek lazim uc bes..
Lütfen artık kaos tan falan korkmayın bu şekilde masum halkın canına kasteden insan müsveddelerini vurmak serbest olsun. sivil veya resmi polisler için böyle bir izin çıkarılsın her araçta sivil bir polis barındırılsın böyle durumlarda çeksin vursun o şerefsizleri ve sorgusu bile olmasın. yazık mı değil bu halka. o otobüsteki insanların anası ağlayacağına o molotof atan şerefsizlerinki ağlasın.
al sana acılım adamlara ver ver doyuramazsın hani adalet hani nerde budur akp nin göremeigi kime ne veriyorsun bunlar leş kargası ne kadar acılım yaparsan yap amacları belli sen daha cık okadar sehiti sil gec su it sürüsüne taviz ver haram olsun vergimle yediginiz her kurus
hani palalılar nerede!
bunlara insan diyenin.....!
Bu olaylarda anlaşıldığı üzere PKK lılara özel muamele bizim normal insanımıza Toma ,gaz herşey...>! Yahu bu teroristler toplanırken hiçmi canı içinde olan güvenlik görevlisi yok etrafta...?Gezi parkı deseler herkes pala ile sokağa çıkıyordu bunlara niye babayiğitlik yok?
BUNLARA BİBER GAZI FALAN HİKAYE DİREK VURACAKSIN
içi insan dolu otobüse molotof atıp insanları yakmaya kalkana nesuyu sıkıyorsunuz hiçbirini canlı bırakmayın orada vurun itleri insanmısınızsiz sonra demokrasi diye uluyorsunuz.o otobüsteki insanı tanımadan nasıl yakmaya kalkarsın sen insanmısın yeter artık elinde molof olanı vurun bilsin öleceğini.dağda askere silahsıkandan daha aşağıdır masuminsanı otobüste yakmaya çalışan serefsiz sen insan olamazsın .
Adamlar molotof atıyor polis uyarıyor Lan ibneler Orantısız güç diye bagıran haysiyetsizler bu halk otobüsündekilerin ne günahı var da molotof atılıyor vatandaşa sahip çıkmıyorsunuz. Ben anlamıyorum molotof silahlar kapsamına alınmadımı polis bu ibneleri gördügü yerde it gibi gebertecek. Daha ne kadar masum insan yanacak. Ha birde bu örgütler acaba bu halk otobüslerinden vergilendirme mi yapıyor da vermeyenlerin aracını yakıyorlar. Şu mubarek gün inşallah birgün Ananız babanız o arabadayken atarsınız da onları yakarsınız.
silivriye gidecekleri bir gün önce evden toplıyanlar,bu şerefsizler toplanırken nerdeydiniz.Sizin tomalarınız,gaz bombalarınız memleket sevdalılarına mı?taşıdıkları a yıldızlı bayrağımıza mı?yazıklar olsun emeği geçen,hala susan siyasi parti liderlerine,45 yaşındayım,ÜLKÜCÜLÜKLE büyüdüm,BAŞBUĞUMUN ruhu şad olsun.Onun sayesinde hala ve ölene kadar ÜLKÜCÜ kalıcam.Ama bu gün partimizi yönetenlerden utanıyorum.Dün karşı görüşümüz olanlar(TGB)bugün kendi içimizdekilerden daha çok VATAN'a ,MİLLET'e ve BAYRAĞA sahip çıkıyorlar. ALLAH TÜRK'Ü KORUSUN VE YÜCELTSİN.
DEVLET HÜKÜMET KANUNLAR YARGI ARTIK MOLOTOF U AĞIR ATEŞLİ ÖLDÜRÜCÜ YAKICI YOK EDİCİ SİLAHLAR SINIFINA SOKUP KULLANANLARA KARŞI KENDİNİ VE DİĞER İNSANLARI,MALI,MÜLKÜ KORUMA SAVUNMA NEFSİ MÜDAFA AMACIYLA SORGUSUZ ,YARGISIZ VEYA CEZAİ YÜKÜMLÜLÜK GETİRMEYEN SİLAHLA ATEŞ EDİP DURDURMA VURMA İMKANI VERİLMELİDİR.KISACA ABD. DEKİ TEKSAS YASALARI GETİRİLMELİDİR.MOLOTOF VA HAVAİ FİŞEKLERİ SİLAH GİBİ KULLANANLARIDA EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILMALIDIR.MAALESEF TÜRKİYEDE ÇOĞU SUÇLARIN CEZALARIN CAYDIRICILIĞI YOKTUR.MAHKUM HAPİSTEN ÇIKINCA YİNE RAHATLIKLA SUÇ İŞLEYEBİLİYOR.
evde zor duran yüzde 50 palalarla sokağa indi diye bir cümle görmüyorum ne oldu yoksa yemedimi bu kalleşlere sesiniz soluğunuz çıkmıyor üçbuçuk atıyorsunuz bunları görünce
yahu arkadaş istanbul da hiç mi vatan sevgisi taşıyan insan yok! hiç mi sivil polis yok. takip edip bu itleri evinden alsanıza? yada biri yüzünü kpatıp otobüsü yakan it in birini neden çekip vurmuyor?
Yorumların özeti şu : millet olarak birbirimize o kadar kin duyuyoruzki , eşkiyalar cirit atıyor yakıp yıkıyor hemen birbirimize suçlama ve hakaretler
ARkadşalar bazı olayları özel ekipler çıkartıyor sırf normal olayları dahi çamurlamak için halkın gözünde karalamak için. Neden gezi olayları varken molotof atılmadıda gezi olayları hız kaybettikten sonra molotoflar çıktı polise saldıranlar çıktı ? Bunlar özel olarak yaptırılmıyorsa neyin nesi ? Yorum yazanlardan polis olanlar olabilir siz insanları vurmak istiyor olabilirsiniz zatne vurudugunuzdada görüyoruz haberlerden doğru düzgün ceza alan yok.. Daha ne istiyorsunuzu katliyam yapmak felanmı ?
Diğer Haberler