Haluk Bilginer 47'inci Uluslararası Emmy Ödülleri'nde 'en iyi erkek oyuncu' seçildi

Haluk Bilginer, 47. Uluslararası Emmy Ödülleri'nde Şahsiyet dizisindeki performansıyla en iyi erkek oyuncu seçildi. Haluk Bilginer yaptığı açıklamada, "Kendimden çok Türkiye'ye bu ödül gittiği için çok mutluyum" dedi.

Bu yıl 47'ncisi düzenlenen Uluslararası Emmy Ödülleri, New York'ta düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Sanatçı Bilginer, 47. Uluslararası Emmy Ödülleri'nde "en iyi erkek oyuncu" ödülüne layık görüldü.

"TÜRKİYE'YE ÖDÜL GİTTİĞİ İÇİN ÇOK MUTLUYUM"

Bilginer, ödülünü aldıktan sonra yaptığı açıklamada, ''Çok iyi hissediyorum. Kendimden çok Türkiye'ye bu ödül gittiği için çok mutluyum. Çok severek, beğenerek yaptığımız bir işin başkaları tarafından da uluslararası bir platformda takdir edilmesi ve ödülle taçlandırılması çok mutlu edici bir şey. Çok mutluyum.'' dedi.

"YAPTIĞIM İÇİN TAKDİR EDİLMESİ ÇOK MUTLU EDİCİ"

Ödülünü aldıktan sonra açıklama yapan usta oyuncu, yaşadığı mutluluğu şu sözlerle paylaştı: "Çok iyi hissediyorum. Kendimden çok Türkiye'ye bu ödül gittiği için çok mutluyum. Çok severek, beğenerek yaptığımız bir işin başkaları tarafından da uluslararası bir platformda takdir edilmesi ve ödülle taçlandırılması çok mutlu edici bir şey. Çok mutluyum."

emmy-odulunu-alan-haluk-bilginer-kendimden-cok-12655455_2173_m

Bilginer, Şahsiyet'teki performansıyla "En İyi Erkek Oyuncu" dalında Christopher Eccleston, Raphael Logam ve Jannis Niewöhner gibi isimlerle yarıştı.

emmy-odulunu-alan-haluk-bilginer-kendimden-cok-12655455_6332_m

ULUSLARARASI EMMY ÖDÜLLERİ NEDİR?

Uluslararası Televizyon Sanat ve Bilimleri Akademisi'nin ABD dışında yayınlanan televizyon yapımlarının en iyilerinin seçtiği ödül törenidir. Uluslararası Emmy Ödülleri'nde adaylar bu yıl Arjantin, Avustralya, Belçika, Brezilya, Kanada, Kolombiya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Macaristan, Hindistan, İsrail, Hollanda, Portekiz, Katar, Singapur, Güney Afrika, Güney Kore, Türkiye, Birleşik Krallık ve ABD'den seçildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 70 yorum
yıllardır senden bekledim böyle bir ödül ne mutlu ki geldi ülkemize güzel katkılarından dolayı teşekkür ederiz
tebrik ediyorum
Tebrikler Haluk başkan ülkemiz için gurur verici bir olay yolun açık olsun
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler