HABER

Haluk Ulusoy'a dava

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, "hizmet nedeniyle emniyeti suistimal ettikleri" gerekçesiyle, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, eski başkan vekilleri Ata Aksu ve Orhan Saka ile eski Mali İşler Koordinatörü Haldun Kozzakoğlu hakkında, 1 yıl 9'ar aydan 11 yıl 3'er aya kadar hapis istemiyle dava açtı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçlarını Soruşturma Bürosu savcılarından Abdullah Ayhan Şan, Devlet Bakanlığı ve Başbakan Yardımcılığının ihbarı üzerine başlattığı soruşturmayı tamamlayarak, iddianame hazırladı. İddianame, Ankara 17. Asliye Ceza Mahkemesince kabul edildi.

İddianamede, Futbol Federasyonu Başkanı Ulusoy, eski başkan vekilleri Ata Aksu, Orhan Saka ve eski Mali İşler Koordinatörü Haldun Kozakoğlu'nun, "kendilerine teslim edilen kurum parasını, 3813 sayılı Türkiye Futbol Federasyonu Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun ile usulünce yürürlüğü talimatlara, yönetim kurulu kararlarına ve iç genelgelere aykırı biçimde, kendileri veya başkalarının çıkarı için sarf ettikleri" kaydedildi.

İddianamede ayrıca, Trabzon'da yapılan inşaatın kontrolörlük görevini gerçekleştiren Cahit Erdem ile Sayım Adanur'un da "asli-maddi fail" sıfatıyla suçlara iştirak ettikleri belirtildi.

Sanıklar Haluk Ulusoy, Ata Aksu, Orhan Saka ve Haldun Kozakoğlu'nun, lehlerine olan 765 sayılı eski Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) 510, 522 ve 80. maddeleri uyarınca 1 yıl 9'ar aydan 11 yıl 3'er aya kadar hapisle cezalandırılmaları talep edildi.

Cahit Erdem ve Sayım Adanur hakkında da yine eski TCK'nın 510. ve 522. maddeleri uyarınca 1 yıl 6 aydan 7 yıl 6 aya kadar hapis cezası istendi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön