HABER

Hamile kadınlar güzellik yarışması

Hamile kadınlar güzellik yarışması

MOSKOVA (İHA) - Rusya'nın Yekaterinburg şehrinde hafta sonu Hamile Kadınlar Güzellik Yarışması yapıldı. Günlük Novye İzvestia gazetesi yarışmanın amacının nüfusun hızla düşmekte olduğu Rusya'da "hamile güzeldir" mesajının verilmesi olduğunu savundu.

Hepsi 25 yaşın altında ve en az 5 aylık hamile 45 Rus kadını yarışmada şarkılar söyledi, dans etti, şiir okudu ve gecelikler içinde juri heyeti önünde şovlar düzenlediler.
Yekaterinburg şehri başşehir Moskova'nın bin 700 kilometre doğusunda bulunuyor.

Hamile kadınlar güzellik yarışmasının organizatörü ve Yekaterinburg çocuk doktorları şefi Larisa Rozhnova, Novye İzvestia gazetesine yaptığı açıklamada, "Amacımız sağlıklı, mutlu, arzu edilebilir anneliği geliştirmek" dedi.

Yarışmayı kazanan 3 anne adayına mücevherler hediye edilirken, yarışmanın birincisi Yekaterine Krushinskaya, "Benim gerçek ödülüm karnımdır" dedi.
Ancak bazı doktorlar hamile kadınlar için yarışma yapılmasına karşı çıktı. Psikoterapist Alexander Polev, "Anne adayları yarışma sırasında olumsuz duygulardan zarar görme riski taşırlar. Stress bebeğe zarar verebilir. Hamile kadınlar zamanlarını sakin bir şekilde geçirse, dışarıda yürüyüş yapsa, tiyatro veya sergiye gitse daha iyi olur" şeklinde konuştu.

Rusya'da nüfus hızla azalıyor. 1993'ten beri ülke nüfusu 5.8 milyon azaldı. 2006 ortalarında Rusya'nın nüfusu 142.4 milyona geriledi. Mayıs'ta Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, doğum oranlarını artırmak amacıyla bir dizi tedbir açıkladı. Bu tedbirler arasında birden fazla çocuğa sahip olan kadınlara para ödenecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön