HABER

Hamile sanılan kadının sır durumu

İZMİR (İHA) - İzmir'de 10 ay önce kilo almaya başlayan kadının, hamile bir kadının belirtilerini göstermesine rağmen hamile olmadığı anlaşılırken, karnındaki şişliğin sebebi ise bir türlü belirlenemedi. Göğsünden süt gelen ve gitmediği doktor kalmadığını söyleyen Miyase Ertürk, karnındaki ağrının çok şiddetli olduğunu belirterek yardım istedi.

İzmir'in Karabağlar semtinde 10 ay önce karnı şişmeye başlayınca kendisini hamile sanan Miyase Ertürk (37), doktora başvurduğunda şok oldu. Karnında bir bebek olmadığını söyleyen doktorlar, talihsiz kadının iştahının fazla olduğunu ve rejim yapması gerektiğini belirtti. Her zamanki kadar yemek yiyen Ertürk, karnı gün geçtikte daha da büyüyüp, ağrıları şiddetlenince çok sayıda hastanede kontrolden geçti ancak karnındaki şişliğin ve ağrının sebebi bir türlü anlaşılamadı.

Göğsünden süt geldiğini ifade eden Miyase Ertürk, "Doktorlar bu halime bir türlü çare bulamadı. İzmir'de özel hastaneler de dahil olmak üzere birçok hastaneye gittik. Yapılan testlerde karnımda bir çocuk olmadığı anlaşılırken, meydana gelen şişliğin de sebebi anlaşılamadı. Bazı doktorlar gaz nedeniyle bu şişliğin meydana geldiğini söylerken, bazıları da çok fazla yemek yediğimi bu yüzden kilo aldığımı söyledi. Ancak ben hayatımın hiçbir döneminde kilolu bir kadın olmadım. Bunu ispatlamak için doktorlara önceden çekilmiş fotoğraflarımı götürdüm. Yine de bir netice alamadım" diye konuştu.

SSK emeklisi olduğunu ve uzun dönem çalıştığını kaydeden Ertürk, "Ben cahil bir kadın değilim. Yediğime içtiğime dikkat ediyorum. 10 ay gibi kısa bir sürede 30 kilo almak için tencerelerce yemek yemiş olmak gerekiyor. Böyle bir durum yok. Karnımda bir şeylerin hareket ettiğini hissediyorum, ancak buna sebep olan şeyin ne olduğunu doktorlar da dahil hiç kimse bilmiyor. Bana bu konuda uzanacak bir yardım eli bekliyorum. Her gün ağrılarım daha da şiddetleniyor, bu acı beni öldürüyor" dedi.

6 yaşında bir çocuk annesi olan Ertürk'ün eşi Fuat Ertürk ise, eşinin sağlığına tekrar kavuşması için elinden ne geliyorsa yaptığını, artık Türk doktorlarına güveninin de kalmadığını söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler