Hamilton ikinci bölümde liderliği ele geçirdi

McLaren Mercedes sürücüsü Lewis Hamilton Malezya Grand Prix'i Cuma 2. antrenman turlarında en hızlı zamanı yapmayı başardı. İngiliz sürücü seansın son dakikalarına kadar önde bulunan Ferrari pilotlarını 1:35.055'lik derecesi ile geride bıraktı.

Pist ısısı düşürken, Hamilton 1:35.055'lik derecesiyle Massa'dan 0.151 saniye daha iyi bir zaman yaparak Brezilyalı pilotu geride bıraktı. Hamilton ayrıca pite girmeden önce en hızlı sektör zamanlarını kaydetti.

Bu sabah seansının ortasında yakıtı bittikten sonra seansın yarısını kaçıran Kimi Raikkonen ise ilk sürüşünde 1:36.045 yaptı. Daha sonra soft lastiklerde 1:35.627'ye indi. Massa da son yirmi tur öncesinde Raikkonen'in zamanına yavaş yavaş yaklaştı.

Hamilton'a geçildikten sonra soft lastiklere geçen Massa, buna rağmen zamanını geliştirmekte başarılı olamadı.

Raikkonen ise daha sonraki turlarda 1:35.428 yapmasına rağmen üçüncülükte kaldı. Jenson Button ise seansın son saniyelerinde sürpriz yaparak dördüncü olurken, Toro Rosso pilotu Sebastian Vettel, İngiliz pilotun derecesiyle beşinciliğe geriledi. Bununla birlikte bir ara ikinciliğe kadar çıkan Vettel, öğleden sonra ilk sıralardaki pilotlar arasında kalmayı başardı.

TurkiyeF1.Com