Hamilton mükemmel '2008 startı'nı kutluyor

Lewis Hamilton, kariyerinin beşinci büyük zaferi olan Avustralya Grand Prix'ni kutluyor. "Sezona başlamak adına harika bir iş başardık" diyen Hamilton, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Nico'ya (Rosberg) şunu söylemek istiyorum: 8 sene önce karting podyumunda beraber yer almıştık, şimdi burada yine beraberce podyumdayız. Takım olarak elde ettiğimiz bu canlılığı ve hızı devam ettirmek zorundayız. Esasında hızımızı da daha da artırabiliriz. Ferrari'lerin sahip olduğu hız beni hiç endişeye sevk etmedi. BMW ve Williams'ın hızları ise ciddi oranda etkileyiciydi, dolayısıyla ihtiyatı elden bırakmamak gerek. Öyle sanıyorum ki önümüzdeki yarışta da başarıyı yakalayacağız."

Problemli geçen yarış esnasında piste 4 defa güvenlik aracı girmesine rağmen hızını ortaya koymayı başaran Hamilton, "İlk viraja girdiğimde ufak çapta bir spin attım ancak hızlıca toparladım. Bir süre sonra da mesafeyi açtım ve bunu muhafaza etmeyi başardım. Bu vaziyette yapılacak tek şey hızımı artırmak, kendimi kontrol altında tutmak ve asla aşırıya kaçmamaktı."

"Daha sonra piste güvenlik aracının girmesiyle yavaşlamak zorunda kaldım. 4 güvenlik aracı bana Montreal'i hatırlattı. Orada bu yüzden lastiklerin ısısı ve fren sistemi oldukça büyük bir problem haline gelmişti fakat çok iyi bir çalışmayla onun da üstesinden gelmiştik."

McLaren patronu Ron Dennis de mükemmel neticeyi kutlayarak, güvenlik aracı periyodundan gözden kaybolarak esasında ikincilik beklerken beşinci sırada yer alan Heikki Kovalainen açısından hayal kırıklığı yaşadığını söyledi. Dennis, "Çok zor geçen ancak bizim için harikulade biten bir yarıştı. Heikki için üzüldüm ama Lewis ile sevindim. Gidişatımız gayet iyi" dedi.

TurkiyeF1.Com