Hamilton: 'Podyuma çıkabilirdim'

Lewis Hamilton pitstopda yaşanan problem nedeniyle kaybettiği zamanın, podyum şansını ortadan kaldırdığını belirtti.

Yarışa 9. cepten başlayan İngiliz sürücü, ilk pitstopa girdiği sırada beşinci sırada bulunuyordu. Ancak tekerin takılması sırasında yaşanan problemden dolayı pitstopun 10 saniye kadar uzaması Hamilton'ın 11. sıraya kadar gerilemesine yol açtı. Daha sonra pozisyon kazanmaya çalışan Hamilton ancak pit öncesindeki pozisyonunu geri almayı başarabildi.

Hamilton, "Gerçekten iyi bir start almıştım, 9. cepten beşinci sıraya yükseldiğim için çok mutluydum. Uzun süre Mark Webber'i geçmeye çalıştım. Fakat birinin arkasında olduğunuzda, ne kadar hızlı olduğunuz önemli olmuyor, sollama yapmak gerçekten güç oluyor" dedi.

Pitstopdaki geçikmenin yaşanmamış olması durumunda podyuma çıkabileceğini belirten Hamilton, "Ne yazıkki ilk pitstopumda problem yaşadım, bu da bana pahalıya maloldu" şeklinde konuştu.

Sepang'da elinden gelenin en iyisini yaptığı nı vurgulayan Hamilton, yarışın son saniyesine kadar Trulli'yi kovaladığını ve kendisini geçmek için fırsat kolladığını söyeldi.

Hamilton, "Şunu da ifade etmek istiyorum, bugün hem Mark hem de Jarno gerçekten başarılı bir sürüş gerçekleştirdiler. Pistte onlarla mücadele etmek güzeldi" dedi.

TurkiyeF1.Com