Han: Diana beni terk etti

Londra –AA- Prenses Diana'nın "hayatının aşkı" olarak bilinen Pakistan asıllı kalp cerrahı Hasnat Han, hep kendisinin Diana'yı terk ettiğinin düşünüldüğünü, oysa gerçekte kendisinin terk edildiğini söyledi.

Londra'da Yüksek Mahkeme tarafından yürütülen Diana'nın ölümüyle ilgili soruşturma için gönderdiği yazılı ifadede, ayrılmayı isteyen tarafın Prenses olduğunu açıklayan Han, Prenses'in kendisini Dodi El Fayed'in aile servetinden başı döndüğü için bıraktığını da öne sürdü.

Diana'nın Dodi ile ilişkisinin Muhammed El Fayed'in tatil teklifini kabul etmesiyle başladığını öne süren Han, "El Fayed'in parası çoktu ve ona ihtiyaç duyduğu güvenliği sağlayabilecek durumdaydı" dedi. Han, kendisinin de Diana ile ilişkisinin ortaya çıkmasının ardından ölüm tehdidi aldığını açıkladı. İlişkileri boyunca Prenses'in ölümüne kadar ikamet ettiği Kensington Sarayına Diana'nın uşağı Paul Burrell'in otomobilinin bagajında girdiğini de itiraf eden Hasnat Han, mahkemeye gönderdiği yazılı ifadede
ayrıca, Diana'nın bir zaman ilişki içinde olduğu koruması Barry Mannakee'nin ölümüne yol açan motosiklet kazasının bir suikast olduğuna inandığını da belirtti.