HABER

Hanefi Avcı, "tarafsız savcı" istedi

Gözaltına alınarak İstanbul'a gönderilen Eskişehir eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, Adalet ve İçişleri Bakanlığı'na gönderdiği dilekçesinde "tarafsız savcı" istedi.

ANKARA (ANKA) - Gözaltına alınarak İstanbul'a gönderilen Eskişehir eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, Adalet ve İçişleri Bakanlığı'na gönderdiği dilekçesinde, "İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı tarafından dosya ile ilgili olarak hukuk zorlanarak ilişkilendirilmeye çalışılmaktayım" dedi.

Devrimci Karargah terör örgütüne yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınarak, İstanbul'a götürülen Hanefi Avcı, İçişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, HSYK Başkanlığı ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na bir dilekçe gönderdi. Dilekçesinde yaşananların yazdığı "Haliçt Yaşayan Simonlar, Dün Devlet Bugün Cemaat" isimli kitap ve iddialarına bağlayan Avcı, "Neticesi hukuksuz olarak dinleme yaptıkları tespit edilen emniyet mensuplarını korumaktır" diyerek şöyle devam etti:

"Bu davayla ilgili olarak yapılan işlemler hukuksuzdur. Makul hiç bir sebep yok iken cemaat planları doğrultusunda beni susturmaya ve bir örgütle irtibatlandırarak asıl hukuksuz dinleme yapanları korumaya yönelik davranış olduğu alenen bellidir.

Davayla ilgili cemaatçi emniyet mensuplar tarafından basına sürekli el altında bilgi vererek cemaate ait internet sitelerinden ve basın organlarından yalan ve yanlış bilgilerle kamoyu yanlış bilgilendirilerek hakkımda psikolojik harekat yapılmaktadır."

Cumhuriyet Savcısı Kadir Altınışık ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde bu tahkikatın kasıtlı olarak yönlendirildiğini idda eden Avcı, "Daha öncede adlarını vererek şikayet ettiğim polislerden davacıyım" dedi.

Hanefi Avcı, "Tahkikatın tarafsız bir savcı tarafından yürütülmesini" isteyerek bu çerçevede herşeyin anlaşılabileceğini iddia etti.

Savcı Kadir Altınışık tarafından yürütülen soruşturmada Avcı'nın, soruşturma kapsamında takip edilen örgüt yöneticilerine yönelik teknik ve fiziki takibi engellemekle suçlanıyor. Emniyet Müdürü Hanefi Avcı hakkındaki arama ve gözaltı kararı, İstanbul nöbetçi 14. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından dün akşam saatlerinde verildi. Bugün ise Ankara Emniyet Müdürlüğü Avcı'yı gözaltına alarak İstanbul'a gönderdi.

ANKA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön